Šķēpmetēja Lazdiņa iekļauta LOV 2023.gada vasaras bronzas sastāvā

25.janvārī Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) Konsultatīvā padome un LOV valde saskaņoja vasaras sporta veidu sastāvus 2023.gadam. LOV sniegto medicīnisko atbalstu saņems 28 sporta veidu 144 sportisti – tajā skaitā 12 neolimpisko sporta veidu pārstāvji. Sportistu sastāvi  veidoti saskaņā ar LOV sportistu atbalsta pamatnostādnēm, kuras izstrādājusi Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) sadarbībā ar sporta veidu federācijām, kā arī ievērojot sporta veidu federāciju izstrādātos kritērijus, kas iepriekš apstiprināti LOK Valdē.

2023.gada vasaras bronzas sastāvā atrodams arī šķēpmetējas Elzas Lazdiņas vārds, kura trenējās Aizkraukles novada sporta skolas Kokneses filiālē pie trenera Dāvja Kalniņa līdz 2021.gada oktobrim, kad nolēma mācības un treniņus turpināt Murjāņu sporta ģimnāzijā pie trenera Andreja Vaivada. Uzaicinājumu uz Murjāņiem Elza izpelnījās pēc 2021.gada veiksmīgās sezonas, kad viņa uzvarēja valsts čempionātā, visas sezonas laikā uzvarēja visās Latvijas sacensībās, kurās piedalījās un sasniedza personīgo rekordu 44.85m, kas bija arī sezonas labākais rezultāts tajā gadā U16 vecuma grupā.

2022.gadā Elza Lazdiņa izpildīja normatīvu startam Eiropas U18 čempionātā vieglatlētikā, kurā izdevās izcīnīt augsto 11.vietu, piedalījās Eiropas Jaunatnes olimpiskajā festivālā, kur finišēja kā astotā un divreiz uzvarēja valsts čempionātā. Viņas personīgais rekords 46.75 metri, kas atbilst meistarkandidāta normai, izrādījās gana augstvērtīgs, lai izpildītu LOK un LVS kritērijus un iekļūtu Latvijas olimpiskās vienības sastāvā.

Atrašanās LOV sastāvā Elzai ļaus saņemt dažāda veida atbalstu medicīnas atbalsta jomā, atbalstu treniņnometnēm un treniņprocesam ikdienā, kas ļaus labāk sagatavoties nākamajiem startiem un jauniem rekordiem. Vēlam Elzai veselību un veiksmi turpmākajā sportistes karjerā!

Elza Lazdiņa 2021.gada LČ Ogrē
Elza Eiropas U18 čempionātā Izraēlā
LČ 2022 Jelgavā

KSC

Leave a Reply