Eiduka “Tour de ski” kopvērtējumā finišē 14.vietā

No 31.decembra līdz 8.janvārim notika prestižās distanču slēpošanas sacensības “Tour de ski”, kas vienlaikus bija arī Pasaules kausa etapi. Pasaules vadošie slēpotāji 9 dienās aizvadīja 7 startus un noskaidroja šīs sezonas labākos tūrē. Par uzvarētāju kļuva Frīda Karlsone no Zviedrijas, bet Latvijas slēpotāja Patrīcija Eiduka kopvērtējumā finišēja 14.vietā.

Pirmie divi posmi notika Valmusterā, Šveicē, kur Patrīcija sprintā ieguva 32.vietu, bet nākamajā dienā iedzīšanā finišs tika sasniegts 35.vietā. Pēc vienas dienas pauzes sacensības turpinājās Vācijas pilsētā Oberstdorfā, kur distancē ar intervāla startu Eiduka spēja izcīnīt 14.vietu, bet dienu vēlāk 20km iedzīšanā tika sasniegta visu laiku labākā vieta PK posmos – ar neatkārtojamu finiša spurtu, Eiduka finišu sasniedza 5.vietā, iedzīšanas tīrajā piekāpjoties tikai Karlsonei, somietei Parmakoski un amerikānietei Diginsai.

20km iedzīšana Oberstdorfā, Patrīcijas finišs no 36.min

Pēdējie trīs posmi notika Val di Fiemmē. Sprintā Patrīcija palika uzreiz aiz kvalifikācijas robežas ar 31.vietu. 15km masu startā tika izcīnīta 19.vieta, bet pēdējā distancē – 10km masu startā ar finišu kalnu slēpošanas kalnā Alpe Cermis, Eidukai 13.vieta. Tūres noslēgumā Eiduka bija ieguvusi 14. labāko laika summu.

Sveicam Patrīciju ar lielisko sniegumu, novēlam kārtīgi atjaunoties līdz nākošajām sacensībām. Pasaules kausa ieskaitē nākamie posmi notiks janvāra beigu daļā Itālijā un Francijā, bet sezonas svarīgākais starts būs Pasaules čempionātā, kas notiks no 21.februāra līdz 5.martam Slovēnijas pilsētā Planicā.

KSC

Leave a Reply