Eiduka jauno gadu iesāk ar augsto 14.vietu “Tour de ski” posmā Oberstdorfā

3.janvārī Vācijas pilsētiņā Oberstdorfā norisinājās trešais šīs sezonas “Tour de ski” sacensību posms, kur dalībnieces sacentās 10km klasiskā stila distancē ar intervāla startu. Latvijas labākā slēpotāja Patrīcija Eiduka finišēja 14.vietā, uzvarētājai Frīdai Karlsonei no Zviedrijas zaudējot 1:15.4. Šodien sportistes aizvadīs 20km iedzīšanas distanci, kuru Patrīcija uzsāks no 14.pozīcijas (minūti un 15 sekundes aiz līderes).

Pirmie divi šīs sezonas “Tour de ski” posmi notika 31.decemrbī un 1.janvārī Šveicē, kur sprintā Patrīcija izcīnīja 32.vietu, bet 10km iedzīšanā finišēja 35.vietā. Oberstdorfā pirmajā distancē izdevies izcīnīt daudz augstāku vietu, finišējot distancē ar intervāla startu 14.vietā. Tas dos Patrīcijai arī labu starta vietu šodien paredzētajā 20km garajā iedzīšanā brīvajā stilā, kura sāksies šodien 15:30 pēc Latvijas laika un tiešraidi būs iespēja vērot Eurosport TV kanālā.

Pēdējie trīs sacensību posmi notiks no 6.-8.janvārim Itālijas slēpošanas kūrortā Val di Fiemme. Piektdien sacensības sprintā (klasiskajā stilā), sestdien 15km klasiskā stila slēpojums ar masu startu, bet svētdien sacensību noslēgums ar 10km masu startu brīvajā stilā, kura beigu daļā (mazliet vairāk par 3km) slēpojums jāveic pret kalnu slēpošanas kalnu Alpe Cermis, kur arī būs finišs.

Pasaules kausa kopvērtējumā Eiduka šobrīd ieņem 21.vietu, bet Tour de ski ieskaitē pēc trijiem no septiņiem posmiem ir 22.vietā. Vēlēsim Patrīcijai lielisku startu arī šodien un atlikušajos Tour de ski posmos.

FIS Cross-Country – Oberstdorf (GER) – Event Details (fis-ski.com)

KSC

Leave a Reply