Eidukai fantastisks sniegums beigās un karjeras augstvērtīgākais rezultāts PK posmos

Latvijas slēpotāja Patrīcija Eiduka no Aizkraukles novada Vecbebriem šodien Lillehammerē parādīja iespaidīgu un otrajā distances daļā pat grūti aptveramu sniegumu un izcīnīja 11.vietu 10km distancē brīvajā stilā ar intervāla startu, uzvarētājai Džesikai Diginsai no ASV zaudējot tikai pusminūti un sasniedzot karjeras augstvērtīgāko rezultātu Pasaules kausa posmos. Šī panākumus guvušajai Latvijas slēpotājai ir jubilejas 20.reize Pasaules kausa posmos trīsdesmitniekā un ceturtā divdesmitniekā, informē slēpotājas pārstāvis Ivars Bācis.

Pagājušā nedēļas nogalē Rukā (Somija) noslēdzošajā dienā 20km iedzīšanā brīvajā stilā Patrīcija Eiduka parādīja ļoti labu sniegumu un pakāpās no 26. uz 21.vietu, uzrādot iedzīšanā 20.laiku. Tas vedināja uz labu rezultātu uzrādīšanu arī šajā nedēļas nogalē olimpisko spēļu mājvietā Lillehammerē. Latvijas vadošā slēpotāja šodien nostartēja lieliski, izcīnot 11.vietu  un tikai divām sekundē pietrūkstot, lai trešo reizi karjerā iekļūtu desmitniekā.

Taču iesākums nebūt tik rožains un cerīgs neizskatījās. Eiduka iesāka ļoti rezervēti un pirmajā kontrolatzīmē atradās tikai 46.vietā 56 startējušo slēpotāju vidū, no līderes atpaliekot 26 sekundes. Priekšā pāris sekundes bija dvīņu māsas no Igaunijas – Keidi un Kaidi Kāsiku. Nākamajās divās kontrolatzīmēs būtiski nemainījās, tikai pavisam nedaudz uzlabojās, proti, Patrīcija pakāpās pāris pozīcijas augstāk un pēc trešdaļas distances jeb uz 3,3km atradās dalītā 40.-41.vietā (+38 sek.). Tajā brīdī reti kurš varēja iedomāties, kas notiks tālāk un ka pasaules U23 vicečempione no Latvijas spēs veikt tik iespaidīgu kāpumu.

Nākamajā pusotrā kilometrā Eiduka bija veikusi padsmit vietu kāpumu un atradās jau labāko trīsdesmitniekā. Nākamajās divās kontrolatzīmēs uz 5,6km un 6,6km Patrīcija atradās netālu aiz divdesmitnieka, un šķita, ka varētu ierindoties līdzīgi kā pirms nedēļas pēdējā dienā Rukā. Taču tad notika neticamais. Ja pagājušo svētdien Somijā, kur distance bija divas reizes garāka, Eiduka pēdējos 2,5km “noplīsa”, tad šodien Lillehammerē viņa parādīja pretējo – veica kāpumu, turklāt ļoti pamatīgu. Uz 8,2km atzīmes Eiduka atradās jau 12.vietā. Apbrīnojami un ļoti zīmīgi, ka vienīgā latviete, kura olimpiskajās spēlēs distanču slēpošanā sievietēm ir tikusi trīsdesmitniekā, pēdējos 5,5km bija slēpojusi ne tikai vienā tempā, bet pat ātrāk nekā līderes. Tas ir kaut kas neredzēts un līdz šim grūti iedomājams.

Noslēdzošajos 1,8km Valta Eiduka trenētā un pārējo brāļu uzraudzītā Patrīcija apsteidza vēl vienu konkurenti un pakāpās uz 11.vietu, tikai divām sekundēm šķirot līdz desmitniekam, ko noslēdza olimpisko spēļu un pasaules čempionātu medaļniece Ingvilda Estberga (Norvēģija). Šī bija otrā reize karjerā, kad 10km Eiduka uzvarētājai zaudēja mazāk par minūti (2020.gada decembrī Davosā bija 58 sekundes – aut.piez.), bet pirmo reizi tikai ļoti maz – pusminūti. Astoņas sekundes Baltijas labāko slēpotāju šķīra no sešinieka, un tikai 15 sekunžu atstarpe bija līdz godalgotajam trijniekam. Kaut arī tas šķiet kaut kas neticams, pirms diviem gadiem Davosā bija līdzīgi – 18 sekundes līdz trešajai vietai. Šodien tika apsteigtas vairākas titulētas slēpotājas, tajā skaitā abas Somijas izlases līderes – olimpisko un pasaules čempionātu medaļnieces, turklāt Kristu Permekoski Patrīcija aiz sevis atstāja jau otro reizi karjerā.

Ja pašā iesākumā šķita, ka atkal par uzvaru cīnīsies zviedrietes Frīda Karlsone un Eba Andersone, tad beigu daļā notika uzvarētājas likteni spraigā cīņā noskaidroja Džesika Diginsa un vāciete Katarina Henniga, virsroku ar četru sekunžu pārsvaru ņemot amerikānietei. Henniga, kura līdz šim ļoti labi bija startējusi klasikā, pārsteidza ar teicamu sniegumu slidsolī. Mājiniekiem par prieku beigās trijnieku noslēdza Heidi Venga, kura tikai par 0,1 sekundi apsteidza Andersoni.

Arī abās atlikušajās Lillehammeres sacensībās Patrīcijai ļoti augstas vietas – sprintā pirmo reizi sasniegts pusfināls un 12.vieta, bet 20km distancē ar masu startu 25.vietā. Ar šīs sezonas izcīnītajiem kopvērtējuma punktiem, Patrīcija šobrīd ir PK labākā U23 grupas sportiste un nākamo PK posmu Beitostolenā aizvadīs ar īpašu zaļo U23 līderes numuru.

Ivars Bācis, slēpotājas pārstāvis

Leave a Reply