Latvijas izlasei un Gražulim ceļazīme uz Pasaules Kausu basketbolā

Jaunu vēstures lappusi ir sarakstījusi Latvijas vīriešu basketbola izlase, kas pirmo reizi mūsu valsts vēsturē spēlēs pasaules čempionātā jeb pasaules kausā basketbolā, kurā piedalīsies 32 pasaules labākās komandas. Lai gan kvalifikācijas turnīrs vēl notiek, tomēr Latvija jau pagājušajā piektdienā garantēja vietu PK pamatturnīrā, viesos Grieķijas pilsētā Iraklijā pārspējot mājniekus grieķus ar 80:60.

Latvijas izlases kontekstā visa Kokneses sporta sabiedrība var būt ļoti lepna, jo izlases sastāvā spēlē bijušais koknesietis Andrejs Gražulis, kurš piedalījies visās 10 atlases ciklā spēlēs (bez priekškvalifikācijas) un ir bijis viens no izlases pamatkodola spēlētājiem. Trenera Lukas Banki uzticēšanās Andrejam visu spēļu laikā varētu liecināt arī par to, ka ar Andreju viņš rēķinās arī pasaules kausa kontekstā un tādā līmenī vēl neviens basketbolists no Kokneses nav spēlējis.

Spēlē pret Grieķiju Andrejs spēlēja 21 minūti, kuru laikā guva 8 punktus, savāca 8 bumbas un atdeva 4 rezultatīvas piespēles, kā arī nopelnīja otro labāko plus/mīnus koeficientu +17. Savukārt vakardienas spēlē pret Lielbritāniju Andrejs devās laukumā pamatpieciniekā un 18 minūšu laikā guva 6 punktus un izcīnīja 4 atlēkušās bumbas. Latvija spēli uzvarēja ar 79:63. Pēdējās divas spēles kvalifikācijas turnīrā Latvija aizvadīs februāri, viesos tiekoties ar turkiem, bet mājās uzņemot Grieķiju.

10 aizvadīto kvalifikācijas spēļu laikā Andrejs Gražulis vidēji spēlējis gandrīz 20 minūtes, kuru laikā gūti 8.6 punkti un izcīnīta 4.1 atlekusī bumba. Cikla laikā Andrejs uzbrucis grozam no spēles ar 60% precizitāti un sasniedzis vidējo efektivitāti 11.8 . Bez koknesieša vēl tikai trīs Latvijas izlases spēlētāji ir aizvadījuši visas 10 spēles – Rihards Lomažs, Dairis Bertāns un Klāvs Čavars.

PK kvalifikācijas grupā Latvija ir grupas līdere un visticamāk tāda arī paliks, ar bilanci 7-1. Latvija ir priekšā tādām basketbola valstīm kā Serbija, Turcija un Grieķija. Vienīgais zaudējums piedzīvots pašā pirmajā spēlē ar 100:101 piekāpjoties spēcīgajiem serbiem.

Kokneses sporta centrs un visi koknesieši sveic Latvijas basketbola izlasi un Andreju Gražuli ar šo lielisko panākumu – kvalificēšanos Pasaules kausam. Gaidīsim izlozi un vēlēsim veiksmi un veselību izlasei un sportistiem!

Izmantots foto no fiba.basketball.

KSC

Leave a Reply