Jau rīt Koknesē vieglatlētikas sacensības mešanu disciplīnās “Kokneses kauss 2022”

24.septembrī Kokneses stadionā risināsies tradicionālās sacensības vieglatlētikas mešanu disciplīnās jaunatnei (U14, U16, U18) “Kokneses kauss 2022”, kurās šogad plāno startēt 211 dalībnieki.

Ne tikai kvantitatīvais dalībnieku skaits, bet arī dalībnieku kvalitāte varētu būt iemesls tam, lai Kokneses sacensības klātienē vērotu daudz skatītāju, jo 24 disciplīnās pavisam startēs 41 šī gada LČ medaļnieks (vērtējot tikai mešanas disciplīnas U14, U16 un U18 grupās).

Lodes grūšana

Lodes grūšanā pavisam plāno piedalīties 142 dalībnieki, no kuriem 4 šī gada čempioni (Edgars Kļaviņš, Līna Smoļenska U14 grupā, Agneta Muskeite U16 grupā un Gatis Karabanovs U18 grupā), 5 sudraba medaļas ieguvēji (Egīls Rudzītis U14, Niklāvs AIzpurs un Rūta Marta Šteinberga U16, Arnis Mileika un Evelīna Lazdiņa U18) un 3 bronzas ieguvēji (Edvards Brakovskis un Marija Kapustina U14, Nikola Innus U18). Visvairāk dalībnieču – 33 – būs U16 meiteņu grupā, kur 11 meitenes grūdušas vismaz 10 metru tālumā. No Kokneses sportistiem lodes grūšanā, ar labām izredzēm par finālu, uz starta izies Elizabete Kalniņa, Kadrija Birkāne, Alfrēds Lejiņš, Marta Užule, Alens Paļskis un Ričards Lācītis. Jaunu personīgo rekordu gadījumā iespējas arī izcīnīt kādu godalgu.

Šķēpa mešana

Šķēpa mešanā kopā plāno piedalīties 117 dalībnieki. To vidū būs U14 šī gada čempioni Edgars Kļaviņš un Elza Černuho,kā arī vicečempioni Ņikita Latiševs un Elizabete Kalniņa (Koknese), U16 vecuma grupā meitenēm uz sektorā izies viss LČ labāko trijnieks – Estere Lamberte, Paula GIntere un Elīza Klaumane, bet zēniem šajā pat grupā startēs LČ bronzas laureāts Jānis Kresse no Rīgas. Visbeidzot U18 vecuma grupā jauniešiem sektorā dosies Latvijas čempions Markuss Petrovs un bronzas ieguvējs Kristers Krauklis. Diemžēl jaunietēm uz starta neredzēsim šī gada čempioni un Eiropas U18 čempionāta dalībnieci Elzu Lazdiņu, kura šobrīd sakārto veselību nākamajai vasaras sezonai. No Kokneses sportistiem par finālu šķēpmešanā varētu pacīnīties Elizabete Kalniņa, Kadrija Birkāne, Marta Užule, Ričards Lācītis un Alens Paļskis. Elizabete ir arī ļoti reāla pretendente uz medaļu un pat uzvaru. Viņai pieder sezonas divi labākie rezultāti (38.89 un 37.48m), bet viņas galvenā konkurente būs jelgavniece Elza Černuho, kura arī šogad metusi tālāk par 37m.

Diska mešana

Diska mešanā plāno piedalīties 86 dalībnieki. Sektoros redzēsim visu sešus LČ U14 medaļniekus ( čempioni BIrkāne un Latiševs, sudraba ieguvēji Bērziņš un Millere, bronzas ieguvēji Smoļenska un Kļaviņš), U16 bronzas ieguvēju Agati Bainoru, kā arī visus sešus U18 LČ medaļniekus – puišiem tie būs EČ U18 dalībnieki Raits Markus un Atvars Ernests Paļulis, kā arī koknesietis Ričards Lācītis, bet jaunietēm visas trīs MSĢ sportistes – Evelīna Lazdiņa, Nikola Innus (arī EČdalībniece) un Nadīna Eimija Nagle. No Kokneses sportistiem reāli medaļu pretendenti ir jau pieminētie Birkāne un Lācītis, kā arī U14 grupas sportists Alfrēds Lejiņš, kurs centīsies revanšēties par neveiksmi LČ.

Vesera mešana

Vesera mešana šoreiz plāno piedalīties 34 dalībnieki, kuru vidū būs seši LČ medaļnieki – U16 čempione Sabīne Kažmere un U18 čempione Karīna Jansena (EČ dalībniece), U16 vicečempions Marks Volobujevs, kā arī bronzas ieguvēji LČ Haralds Nungurs un Katrīna Dadzīte, kā arī U18 bronzas ieguvēja Patrīcija Bērzkalna. Visi pēdējie trīs nosauktie sportisti ir koknesieši un būs arī reāli medaļu pretendenti šajās sacensībās. Ārpus konkursa sacensībās startēs arī U20 grupas sportisti, kuri šī gada LČ guvuši medaļas.

Kopumā sestdien Koknesē redzēsim 6 šī gada Eiropas U18 čempionāta dalībniekus – septiņcīņnieci Annu Gabrielu Hofmani lodes grūšanā, Nikolu Innus lodes grūšanā un diska mešanā, Latvijas rekordisti Karīnu Jansenu vesera mešanā, Raitu Marku diska mešanā, desmitcīņniekus Andri Skadiņu un Atvaru Ernestu Paļuli lodē, diskā un šķēpā. Tāpat startēs citi Latvijas izlases daudzcīņnieki kā ogrēniešie Kārlis Jēkabs Karlsbergs, Adriana Reitmane (abi 2022.gada LČ uzvarētāji), koknesiete Marta Užule (2.vieta pieccīņā telpās LČ, 6.v. BČ septiņcīņā), siguldiete Nikola Bunde (3.vieta pieccīņā telpās LČ, 4.v. BČ septiņcīņā).

Visi Aizkraukles NSS Kokneses filiāles sportisti “Kokneses kausā 2022”:

Keita Apsāne, Edmunds Beķers, Kadrija Birkāne, Patrīcija Bērzkalna, Otto Gustavs Bērzkalns, Reinis Cīrulis, Katrīna Dadzīte, Signe Dzērve, Una Gadzāne, Gabriela Ignatika, Elizabete Kalniņa, Valērija Kovaļevska, Alfrēds Lejiņš, Ričards Logins, Ričards Lācītis, Haralds Nungurs, Alens Paļskis, Patrīcija Popova, Paula Sārta, Marta Užule, Sandija Zizlāne, Nikola Beļankina, Daniela Grotus, Diāna Hohlačova, Rihards Kūla, Tomass Seļiverstovs, Džeina Zeimuļa Priževoite, Anete Zeimuļa Priževoite.

KSC

Leave a Reply