Autokrosa sezonas kopvērtējumā Mirošņiks piekāpjas lietuviešiem; Ūtēnam kausa izcīņā 2.vieta

28.augustā Smiltenē, sporta un atpūtas kompleksā “Teperis” tika aizvadīts Latvijas autokrosa čempionāta un Latvijas kausa noslēdzošais – piektais posms, kā arī Igaunijas čempionāta posms smagajiem auto.  Sacensības pulcēja vairāk kā 100 dalībniekus, starp kuriem visas dienas garumā tika aizvadītas spraigas cīņas par sezonas pēdējo uzvaru un čempionu noskaidrošanu.
Uz starta stājās arī trīs koknesieši. Mini bagiju klasē Emīls Mirošņiks un Emīlija Ūtēna, bet Junior Xtreme un Xtreme bagiju klasē Markuss Ūtēns.

Emīlijai sacensības beidzās pat īsti nesākušās jau agrā rīta stundā, kad treniņu braucienā nācās piedzīvot frontālu sadursmi ar citu braucēju, rezultātā gūstot kājas traumu, kas ierobežoja iespēju doties uz starta kvalifikācijas braucienos. Ūtēnai sezonas kopvērtējumā 11.vieta.

Mirošņikam šīs bija pēdējās sacensības Mini bagiju klasē, kur smagā cīņā tomēr nācās piekāpties lietuviešu braucējiem un finišu sasniegt 4.vietā. Smiltenes posmā uzvaru izcīnīja Kristups Pilipavičs, otrais Ažuls Dungveckis, bet trešais Patriks Dungveckis.  
Šīs sezonas čempiona titulu pēc aizvadītiem pieciem posmiem ar pārliecinošu punktu pārsvaru izcīnījis  lietuvietis A.Dungveckis, sudrabs K. Pilipavičam, bet bronza P.Dungveckim.


Neraugoties uz individuālajām neveiksmēm Mirošņika gūtie punkti Pilskalnu, Vecpils un Smiltenes posmos ir devuši pienesumu “Kavita-V Racing 2” komandas ieskaitē, kur izcīnīta 2.vieta. Komandas sastāvā Miks Gabrāns (2000S), Armands Ķēniņš (VAZ) un Emīls Mirošņiks (Mini).

Markuss Ūtēns Smiltenē uz strata stājās divās klasēs. Junior Xtreme un Xtreme klasē.
Junioros visas dienas garumā Ūtēns demonstrēja stabilu sniegumu un fināla braucienā finišu sasniedza 2.vietā. Pirmais lietuvieteis Matas Zavarskis, bet trešais Raivo Jānis Beierbahs.
Tādā secībā braucēji sarindojas arī Latvijas kausa izcīņas kopvērtējumā.

Xtreme klasē cīņa par pjedestālu Ūtēnam noslēdzās B finālā. Starp 18 citiem Latvijas un Igaunijas braucējiem Markusam šajā posmā 14.vieta.
Kopvērtējumā Ūtēns ar pieciem punktiem ierindojas 14.vietā.

Informācija no www.axlatvia.lv
Izmantotais foto : www.axlatvia.lv

KSC

Leave a Reply