Koknesieši izcīna uzvaru Latvijas autokrosa čempionāta un Latvijas kausa 2.posmā Pilskalnu autotrasē

16. jūlijā Sporta kompleksā “Pilskalni” norisinājās Latvijas autokrosa čempionāta un Latvijas kausa 2. posms, kopā pulcējot vairāk kā 90 autosportistus no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Tika noskaidroti labākie braucēji deviņās klasēs.
Mini bagiju klasē startēja 13 dalībnieki no Latvijas un Lietuvas, tostarp divi koknesieši – iepriekšējo gadu čempions Emīls Mirošņiks un šīs sezonas vienīgā daiļā dzimuma pārstāve šajā klasē – Emīlija Ūtēna. Kvalifikācijas braucieni tika aizvadīti divās grupās, taču paredzēto 3 kvalifikāciju vietā tika aizvadītas vien divas, jo dienas otrajā pusē sākās spēcīgas lietus gāzes, kas trasē radīja apstākļus, kādos mazie bagiji nav spējīgi izbraukt nenogrimstot. Tā kā Mirošņiks abos iebraucienos izcīnīja 1.vietu – viņš uz starta stājās pirmais. No pirmās starta rindas fināla braucienu uzsāka arī lietuviešu braucēji Kristups Pilipavičs un Patriks Dungveckis, otrajā rindā arī lietuvieši Oskars Dungveckis un Ažuls Dungveckis. Ūtēna piedzīvoja neveiksmīgu izstāšanos pirmajā kvalifikācijā pēc sadursmes ar citu mazo sportistu, tomēr otrās kavlifikācijas rezultāts nodrošināja punktus, lai nepaliktu aiz strīpas un iekļūtu finālā starp citiem 12 braucējiem uzsākot startu no pēdējās rindas.
Spraigās cīņās ar lietuviešu sportistiem Emīlam izdevās izcīnīt šīs sezonas pirmo uzvaru. Otrajā un trešajā vietā finiša karogu sasniedza A. Dungveckis un P.Dungveckis. Emīlijai šajā posmā 7.vieta!
Mini bagiju kopvērtējumā pēc aizvadītiem diviem posmiem šobrīd 1. vietā Ažuls Dungveckis ar 34 punktiem, 2.vietā Kristups Pilipavičs ar 32 punktiem, bet trešais Emīls Mirošņiks ar 31 punktu.
Pēc neveiksmīgā Brenguļu posma, kur fināla braucienā Mirošņika bagijs noklusa motora defekta dēļ, viņam ir izdevies samazināt punktu starpību un atgriezties cīņā par čempiona titulu.

Kopvērtējums MINI bagiju klasē pēc diviem posmiem

Koknesietis Markuss Ūtēns šajā posmā spraigas cīņas aizvadīja divās klasēs – Junior Xtreme un Xtreme bagijos. Junior Xtreme klases finālā norisinājās ilgstoša cīņa par pirmo vietu starp Ūtēnu un Raivo jāni Beierbahu no līderiem neatpaliekot ar lietuvietim Matam Zavarskim. Intriga atrisinājās pēc Beierbaha izstāšanās. Ūtēns izcīnīja uzvaru, otrajā vietā Zavarskis, bet trešais Marsels Raivo Romanovskis.
Arī Xtreme bagiju klasē Markuss sevi pierādīja kā nopietnu konkurentu starp jau krietni pieredzējušākiem braucējiem. Fināla braucienā no 4 starta rindas Ūtēnam finišu izdevās sasniegt 6.vietā.
Latvijas autokrosa kausa izcīņas Junior Xtreme kopvērtējuma tabulas līderpozīciju pēc aizvadītiem diviem posmiem ieņem Markuss Ūtens ar 41 punktu, otrajā pozīcijā lietuvietis Matas Zavarskis ar 36 punktiem, bet trešais Raivo Jānis Beierbahs ar 33 punktiem.

Kopvērtējums JUNIOR Xtreme klasē pēc diviem posmiem
No kreisās Markuss Ūtēns, Emīlija Ūtēna un Emīls Mirošņiks

Latvijas autokrosa čempionātā atlikuši vēl trīs posmi. Nākamais norisināsies 30.jūlijā Vecpils autotrasē.

KSC

Leave a Reply