Užule septiņcīņas debijā izcīna 6.vietu Baltijā un labo skolas rekordu augstlēkšanā

Savas pirmās sacensības valsts izlases dalībnieka statusā aizvadījusi augstlēcēja un daudzcīņniece, 14 gadus vecā Marta Užule, kas 28. un 29.maijā Pērnavā Latvijas U16 izlases sastāvā piedalījās Baltijas komandu čempionātā daudzcīņā, izcīnot 6.vietu 12 dalībnieču konkurencē. Aizkraukles sporta skolas vieglatlētikas nodaļas trenera Dāvja Kalniņa trenētā Marta savā pirmajā septiņcīņā spēja savākt 4157 punktus, kas ir arī viņas pirmrekords.

Pēc ļoti veiksmīgā starta Latvijas čempionātā telpās pieccīņā, kur Marta izcīnīja sudraba medaļu, sportiste tika uzaicināta startēt valsts izlases sastāvā Baltijas komandu čempionātā. Septiņcīņu gan Marta vēl nekad nebija veikusi, tā kā šī bija debijas reize. Pirmo reizi skrienot 100 metru barjeru sprintu tika sasniegts rezultāts 15.95 sekundes, kas ir ļoti labi. Nākamajā disciplīnā augstlēkšanā Marta nostartēja ļoti veiksmīgi, pārvarot 1.68 metrus, kas bija labākais rezultāts starp visām U16 grupas dalībniecēm. Tāpat šis rezultāts ir arī jauns I.Gaiša Kokneses vidusskolas rekords augstlēkšanā.

Martas lēciens – 1.68 metri

Pēc tam sekoja ne visai veiksmīgs starts lodes grūšanā sasniedzot vien 8.98 metrus, kas ir aptuveni metru zem Martas spējām (PB 10.36m). Diemžēl arī 200 metru skrējiens neizdevās ne tuvu spēju līmenim un sasniegtais rezultāts 29.07 nebija apmierinošs ne viņas trenerim, ne Martai pašai.

Otrā sacensību diena iesākās ar tāllēkšanu, kur Marta pēdējā lēcienā iespēja 5.06 metri, kas bija labākais rezultāts starp Latvijas U16 daudzcīņniecēm un otrais starp visām pārējām. Rezultāti bija ļoti blīvi un līdz ar to Martai neizdevās atgūt daudz punktu. Arī tāllēkšanā, neskatoties uz visai pieklājīgo rezultātu, tehniskais izpildījums nebija maksimāls. Šķēpa mešanā pēc labiem iesildošajiem metieniem sekoja neliels “stresiņš”, kā rezultātā tika knapi pārsniegta 30 metru robeža (30.17m), kas ir 4 metrus mazāk par Martas personīgo rekordu. Pēdējā disciplīnā – 800 metros, Marta godam izturēja skrējiena tempu un finišu sasniedza pēc 2:43,00, kas ir par septiņām sekundēm lēnāk, nekā ziemā sasniegtais PB 2:35.67. Jāteic gan, ka šoreiz arī citas konkurentes, varbūt atskaitot divas igaunietes, skrējienu veica nedaudz lēnāk nekā ierasts.

Pēc 800m finiša

Sacensību noslēgumā Martai 6.vieta ar 4157 punktiem. Sacensībās uzvarēja igauniete Annika Polluas ar iespaidīgiem 5042 punktiem, otrā bija latviete Adriana Reitmane ar 4542 punktiem, bet trešajā vietā Pia Lorena Matsalu no Igaunijas ar 4454 punktiem. Komandu cīņā Latvijas izlase bija otrā, piekāpjoties igauņiem, bet pārspējot lietuviešus. Marta šajā pat vecuma grupā varēs startēt arī nākamgad (šogad U16 grupā startē 2007. un 2008.gadā dzimušie sportisti).

Marta priecīga par PB augstumā

KSC

Leave a Reply