Patrīcija Eiduka – Pasaules U23 vicečempione distanču slēpošanā

Latvijas slēpotāja no Vecbebriem Patrīcija Eiduka šodien piedalījās Pasaules U23 čempionātā distanču slēpošanā 10km klasiskā stila distancē ar intervāla startu, kas notiek Norvēģijas slēpošanas bāzē Lignā. 65 dalībnieču konkurencē Patrīcija izcīnīja augsto 2.vietu.

Sacensības Patrīcija sāka ar 62. numuru un pēc 0.9km atradās 10.vietā, līderei piekāpjoties par 5 sekundēm. Tāda pati atstarpe ar līderi saglabājās arī pie 1.2km kontrolatzīmes, bet 2.7 km kontrolatzīmi Patrīcija Eiduka sasniedza jau 3.vietā, par 8 sekundēm piekāpjoties līderei Anastasijai Falejevai no Krievijas un trīs sekundes šveicietei Anjai Vēberei.

Pusdistances atzīmi jeb 5km kā līdere tobrīd veica Tā pati Falejeva, bet Eiduka atkāpās par vienu pozīciju, priekšā palaižot polieti Izabelu Marcišu un Falejevai zaudējot 14 sekundes. Distances turpinājumā notika līderu maiņa, jo 5.9 km kā pirmā sasniedza šveiciete Vēbere, bet viņai pietuvojās gan Marciša, gan Eiduka, attiecīgi ieņemot 3. un 4. vietu. Pie 6.2km Marciša ar Eiduku apmainījās vietām un tajā brīdī līderes Vēberes pārsvars pār Eiduku bija vairs tikai 9 sekundes.

Turpinājumā augstu tempu uzturēja Vēbere, kas pie 7.7km kontrolatzīmes apdzina sākotnējo līderi Falejevu jau par 18 sekundēm, bet vēl augstāku tempu uzrādīja Eiduka, kas 7.7km sasniedza vēl ātrāk un atradās līderes godā, apsteidzot Vēberi par divām, bet Marcišu par 10 sekundēm.

Pēdējos 2.3 distances kilometros notika ļoti spraiga cīņa starp Eiduku un Vēberi cīņā par zelta medaļu – 700 metrus pirms finiša abas bija teju blakus – Patrīcija bija priekšā vien 0.9 sekundes, bet trešajā vietā esošā Marciša atpalika jau daudz – 17 sekundes. Distances beigu daļā mazliet veiksmīgāka un ātrāka tomēr bija Vēbere, kas finišu sasniedza par 1.3 sekundēm ātrāk nekā latviete Patrīcija Eiduka un izcīnīja zelta medaļu, kamēr Patrīcija tika pie savas pirmās Pasaules čempionātu medaļas – superspraigā cīņā izcīnīta sudraba godalga, kas ir arī pirmā Latvijas medaļa Pasaules čempionātu vēsturē distanču slēpošanā. Kā trešā finišēja krieviete Veronika Stepanova.

Sveicam Patrīciju Eiduku, viņas trenerus, ģimeni un atbalstītājus ar šo vēsturisko sasniegumu, lai turpmāk veicas vēl labāk!

KSC

Leave a Reply