Užule izcīna 3.vietu augstlēkšanā Latvijas U16 čempionātā telpās

18. un 19.februārī Liepājā norisinājās Latvijas čempionāts vieglatlētikā U16 vecuma grupas sportistiem, kurā piedalījās arī 13 gadus vecā koknesiete Marta Užule, izcīnot bronzas medaļu augstlēkšanā un 5.vietu trīssoļlēkšanā.

Sacensību pirmajā dienā Marta startēja trīssoļlēkšanā, kas viņai bija otrais starts viņas sportistes karjerā līdz šim šajā disciplīnā. Iepriekš Marta trīssoli bija lēkusi pērnā gada vasarā Māra Bružika kausā, kā arī vienu lēcienu janvārī treniņsacensībās Aizkrauklē (10.36m). LČ Marta iesāka ar neieskaitītu lēcienu, bet otrajā piegājienā tika uzrādīts rezultāts 10.66 metri, ar ko bija pietiekami, lai tiktu sacensību finālā. Finālā Marta uzlaboja savu rezultātu ceturtajā lēcienu sērijā aizlecot 10.90 metrus (PB). Ļoti labs lēciens Martai padevās arī pēdējā lēcienu sērijā – piezemēšanās pāri 11 metriem, bet pārkāpjot atspēriena dēlīti, līdz ar sacensības tika noslēgtas ar 10.90m un piekto vietu.

Startējot pirmajā dienā trīssolī, varēja prognozēt, ka otrajā dienā augstlēkšanā varētu pietrūkt nedaudz svaiguma, jo trīssoļlēkšanas disciplīna ir visai prasīga pret ķermeni un pilnas koordinācijas lēcieni īpaši nogurdina muskuļus un cīpslas. Iesildoties viss itkā bija kārtībā un nekas neliecināja par iespējamu negatavību, bet sākoties sacensībām, kuras Marta uzsāka ar augstumu 1.51m, pietrūka svaiguma un atbrīvotības lēcienos. 1.51m tika pārvarēts tikai ar pēdējo – trešo piegājienu, kas radīja ievērojamu stresu gan jaunajai sportistei gan viņas trenerim. 1.56m tika pievarēts ar otro mēģinājumu, bet 1.59 metri ar pirmo piegājienu. 1.62 metri šoreiz netika pārvarēti un sacensības tika noslēgtas trešajā vietā. Ar jaunu sezonas labāko rezultātu un ļoti pārliecinošu sniegumu uzvarēja Loreta Bērziņa, kura pārvarēja 1.70 metrus, labojot Martas iepriekšējo sezonas rekordu – 1.67 metrus.

Lai arī šoreiz Martai Užulei neizdevās uzrādīt tik augstvērtīgu rezultātu kā iepriekšējās sacensībās, tomēr izcīnītās vietas LČ ir ļoti augstvērtīgas un atzinības vērtas. Pie tam Marta U16 grupā startē pirmo gadu un šajā vecuma grupā startēs arī nākamgad. Sportisti, kura ikdienā vieglatlētiku apgūst Aizkraukles novada sporta skolā, sacensībām gatavoja treneris Dāvis Kalniņš.

Marta trīssoļlēkšanas sacensībās
Marta augstlēkšanā, ne pārāk priecīga par saviem lēcieniem šoreiz
Apbalvošana

LVS | Latvijas U16 čempionāts telpās (athletics.lv)

Foto: Guntis Bērziņš, athletics.lv

KSC

Leave a Reply