Loginam un Birkānei teicami rezultāti LVS/Maxima kausā četrcīņā

Vieglatlētikas sacensību sezona turpinās un, gatavojoties Latvijas čempionātam, kurš notiks 8.februārī Kuldīgā, divi jaunie Kokneses U14 vecuma vieglatlēti izmēģināja spēkus četrcīņā, piedaloties LVS/Maxima jaunatnes kausā Valmierā. Spēcīgā un daudzskaitlīgā konkurencē Ričards izcīnīja uzvaru, bet Kadrijai līdz uzvarai pietrūka nepilna puse sekundes 600 metru skrējienā un šoreiz izcīnīta augstā 2.vieta.

U14 zēnu sacensībās piedalījās 49 dalībnieki. Pirmajā disciplīnā, 60 metru sprintā, Ričards uzrādīja jaunu personīgo rekordu 8.64 sekundes, kas deva trešo vietu. Lodes grūšanā tika sasniegts piektais labākais rezultāts ar 8.04 metriem, bet negaidīti labi klājās tāllēkšanā, kur Ričards sasniedza jaunu personīgo rekordu, aizlecot 4.67 metrus tālu. Šis rezultāts bija labākais starp visiem sacensību dalībniekiem. Pirms pēdējās disciplīnas, 600 metru skrējiena, Ričards no pirmās vietas īpašnieka Edvarda Brakovska atpalika trīs vietas, kas nozīmēja, ka, lai izcīnītu uzvaru, ir nepieciešams apsteigt Edvardu un vēl jācer, ka starp abiem sportistiem finišēs vel vismaz divi citi, lai summā uzvaru iegūtu Ričards. Grūtajā skrējienā abi sportisti turējās kopā, bet pēc aptuveni 300 metriem Ričards sāka pamazām attālināties un finišā ieskrēja ar aptuveni 10 metru pārsvaru. Fiksējot rezultātus, Ričards noskrēja dienas ātrāko laiku 1:47.20, Edvards sasniedza 1:50.42, bet starp abiem minētajiem sportistiem citos skrējienos bija finišējuši trīs citi zēni, kā rezultātā Ričards izcīnīja uzvaru kopvērtējumā ar 10 punktiem. Otrais sacensības noslēdza jau iepriekš minētais Edvards Brakovskis ar 11 punktiem, bet trešais ar 18 punktiem bija Lauris Sedojs no Madlienas vidusskolas.

Meiteņu konkurencē uz starta kopumā izgāja 57 daudzcīņnieces un starp viņām arī Kadrija Amanda Birkāne no Kokneses. Kadrija iesāka ar 6.vietu 60 metru sprintā ar rezultātu 8.92 sekundes. Pēc tam sekoja viņas pamatdisciplīna tāllēkšana, kur viņa bija labākā, sasniedzot jaunu personīgo rekordu 4.60 metri. Kadrija uzrādīja labāko rezultātu arī lodes grūšanā, ar pirmo mēģinājumu uzstādot jaunu personīgo rekordu – 10.32 metri. Šāds rezultāts ļautu startēt arī lodes grūšanā LČ fināla (top 8) līmenī, bet šogad Kadrija LČ izvēlējusies abas lekšanas disciplīnas. Pirms 600 metru skrējiena Kadrija kopvērtējumā bija otrā, par vienu punktu atpaliekot no Jūrmalas sporta skolas pārstāves Amēlijas Kotānes, bet trešā vieta no Kadrijas atpalika diezgan daudz – par vienpadsmit punktiem. Vienādu punktu gadījumā summā, uzvara pienākas sportistam, kas ātrāk veicis 600 metru skrējienu, tāpēc tā, kura no abām būs ātrāka, arī izcīnīs uzvaru. Diemžēl, šoreiz abām meitenēm nebija iespēja skriet vienā skrējienā, lai sacenstos plecu pie pleca, bet cīņa notika nosacītā neklātienē. Kadrija skrēja 2.skrējienā un sasniedza laiku 1:58.46. Šis rezultāts ir sportistes personīgais rekords. Amēlija skrēja 5.skrējienā un veica labu skrējienu ļoti līdzīgā tempā kā Kadrija. ieskrienot finišā tablo rādīja 1:58…………….. 03. Līdz ar to Amēlija pārspēja Kadriju par 43 simtdaļām (600 metru garā distancē) un izcīnīja uzvaru četrcīņā ar 12 punktiem, Kadrijai 2.vieta ar 14 punktiem, bet trešā palika Sandija Reitmane no Ogres ar 20 punktiem. Sandija bija ātrākā 600 metros ar lielisku rezultātu 1:48.75. Atsevišķi 600 metros Kadrijas laiks bija dienas sestais labākais.

Abi Kokneses sportisti, kuriem pievienosies arī četri citi mūsējie – Reinis Cīrulis, Alfrēds Lejiņš, Valērija Kovaļevska un Elizabete Kalniņa, 8.februārī piedalīsies Latvijas čempionātā U14 vecuma grupā Kuldīgā un centīsies sasniegt jaunu personīgos rekordus un pacīnīties par augstām vietām. Visi minētie sportisti ikdienā trenējas Aizkraukles novada sporta skolas Kokneses filiālē pie trenera Dāvja Kalniņa.

LVS | Sacensības (athletics.lv) – zēnu rezultāti

LVS | Sacensības (athletics.lv) – meiteņu rezultāti

Kadrija Amanda apbalvošanā
Ričards apbalvošanā
Kadrija un Ričards pēc sacensībām

KSC

Leave a Reply