Eiduka lielā aukstuma dēļ tomēr nestartē iedzīšanā

Vakar Rukā notikušajā Pasaules kausa posmā distanču slēpošanā lielajā aukstumā iedzīšanā brīvajā stilā, sacensības norisinājās bez vadošās Latvijas slēpotājas Patrīcijas Eidukas, kas nepiedalījās lielā aukstuma dēļ.

Svētdien sacensības sievietēm aukstā laika dēļ (-25 grādi) sākotnēji pārcēla 40 minūtes vēlāk, bet pēc tam vēl par gandrīz trīs ar pusi stundām. Pasaules U23 čempionāta Top10 slēpotāja no Latvijas saglabāja cerību iziet uz startu iedzīšanā, bet beigās tomēr pieņēma lēmumu nepiedalīties. To pašu izdarīja arī dažas citas komandas, tajā skaitā Norvēģija.

“Patrīcija pieņēma lēmumu nestartēt, jo ir pārāk auksts. Viņa negrib apsaldēties, un nav vajadzības riskēt,” skaidro Patrīcijas brālis un olimpietis Valts Eiduks. Lai arī vakar Patrīcija Eiduka pēdējos 2km noguruma dēļ strauji zaudēja tempu un noslīdēja  vairākas vietas zemāk, tomēr 45.vieta ir par astoņām pozīcijām augstāk nekā pērn, un arī laika ziņā sanāca zaudēt vadošajām par 20 sekundēm mazāk  nekā 2020.gadā.

Līdz trīsdesmitniekam, kas bija vairāk kā pusminūtes attālumā, šādā spēcīgā konkurencē nebija iespējams aizsniegties, taču pacīnīties par četrdesmitnieku vai Top35 bija reāli.

Pagājušā gadā iedzīšanā Rukā Patrīcija Eiduka pakāpās uz 45.vietu, bet atsevišķi 10km distancē brīvajā stilā viņa uzrādīja 24.laiku, tobrīd otro reizi karjerā tiekot PK posmos trīsdesmitniekā un sasniedzot labāko rezultātu.

Informāciju sagatavoja slēpotājas pārstāvis Ivars Bācis

Leave a Reply