Vieglatlētikas sezonas noslēgumā Kokneses vieglatlētiem vairākas uzvaras Jelgavā

2.oktobrī Jāņa Lūša stadionā Jelgavā norisinājās pēdējās atklātās sacensības vieglatlētikā stadionā, uz kurām devās arī četri Kokneses vieglatlēti, lai piedalītos “Starptautiskajās sacensībās vieglatlētikā bērniem”. Diemžēl citu valstu pārstāvji ieradušies nebija, bet Latvijas vieglatlētikas saimi pārstāvēja tādas spēcīgas pilsētas kā Tukums, Kuldīga, Rīga, Valmiera, Daugavpils, Iecava, Jelgava, Jēkabpils, Ogre un citas. Kopumā sacensībām bija pieteikušies vairāk kā 300 sportisti.

Reinis Cīrulis startēja 2010.gadā dzimušo zēnu grupā un izcīnīja trīs uzvaras. Vispirms Reinis ar 4.43 metrus (PB) tālu lēcienu bija labākais tāllekšanā, brīdi vēlāk uzvarēts arī 60 metru sprintā ar 8.97 sekundēm (PB), bet dienas noslēgumā uzvara arī 300m skrējienā ar 50.39 sekundēm.

Valērija Kovaļevska startēja 60 metros un 300 metros. Sprinta kvalifikācijā izdevās uzrādīt dalītu labāko laiku, kas viesa cerības, ka arī finālā varētu tikt pie medaļas, bet šoreiz sportiste neizturēja spriedzi un tika diskvalificēta par pāragru startu. 300 metru skrējienā gan viss izdevās lieliski un Valērija uzvarēja ar jaunu personīgo rekordu – 49.05 sekundes. Valērijas uzrādītais rezultāts ir ļoti augsts, jo ar šo rezultātu viņa būtu tikusi uz pjedestāla arī pie gadu vecākām meitenēm.

Elizabete Kalniņa, kas šogad kļuva arī par Latvijas vicečempioni šķēpa mešanā U14 vecuma grupā, piedalījās bumbiņas mešanā 2009.gadā dzimušo meiteņu konkurencē. Elizabete gan atpalika vairāk kā trīs metrus no sava personīgā rekorda, bet uzvara tika izcīnīta ar 46.49 metrus tālu metienu.

Visbeidzot trīs disciplīnās uz starta izgāja Kadrija Amanda Birkāne. Vispirms 2009.gadā dzimušajai Kadrijai izdevās izcīnīt 5.vietu 60m barjersprintā, uzrādot rezultātu 10.76 sekundes, kas ir arī Kadrijas jauns personīgais rekords. Pēc tam tāllēkšanā izcīnīta 2.vieta ar 4.56 metrus (PB) tālu lēcienu. Tā kā tāllēkšana ir viena no Kadrija pamatdisciplīnām, tad liels prieks, ka beidzot izdevās laba lēcienu sērija un jauns labākais rezultāts tika sasniegts tieši pēdējā lēcienu sērijā. Ar šo rezultātu Kadrija būtu tikusi pie medaļas arī pie gadu vecākām meitenēm. Visbeidzot, tāpat kā Reinis un Valērija, Kadrija piedalījās arī 300 metros un izcīnīja augsto 5.vietu ar 50.58 sekundēm.

Visi sportisti ikdienā vieglatlētiku apgūst Aizkraukles novada sporta skolas Kokneses filiālē pie trenera Dāvja Kalniņa.

REZULTĀTI

Reinis Cīrulis 300m apbalvošanā
Valērija Kovaļevska 300 metru apbalvošanā
Elizabete Kalniņa bumbiņas mešanas apbalvošanā
Kadrija Amanda Birkāne tāllēkšanas apbalvošanā

KSC

Leave a Reply