Jaunās vieglatlētes Valmierā izcīna 5 godalgotas vietas

18.septembrī Valmieras Daliņa stadionā norisinājās divas vieglatlētikas sacensības – Valmieras un Valgas pilsētu sacensības šķēpa mešanā “Javelin Cup”, kā arī Valmieras sporta skolas atklātās sacensības vieglatlētikā U12 un U14 grupām. Abās sacensībās kopā uz starta izgāja arī 5 Kokneses vieglatlētikas pārstāves.

Elza Lazdiņa startēja šķēpa mešanas sacensībās U16 vecuma grupā un izcīnīja uzvaru ar 41.89 metriem. Pavisam sacensībās piedalījās 25 dalībnieces un Elza bija vienīgā, kas spēja mest tālāk par 40 metriem. Savukārt U14 vecuma grupā šķēpmešanā 19 dalībnieču konkurencē trešo vietu izcīnīja Elizabete Kalniņa, kas labākajā mēģinājumā sasniedza 34.26 metrus.

U12 vecuma grupā koknesiete Valērija Kovaļevska piedalījās 60 metru sprintā un 600 metru skrējienā. 60m sprinta distancē Valērija bija labākā savā priekšskrējienā ar 9.30 sekundēm un kā sestā ātrākā iekļuva arī finālskrējienā. Pavisam 60 metros uz starta stājās 90 dalībnieces, tā kā Valērijas iekļūšana finālā jau bija lielisks sasniegums. Finālskrējienā Valērija izcīnīja trešo vietu ar 9.18 sekundēm, bet pēc dažām minūtēm rezultāti tika anulēti un izziņota pārskriešana. It kā pāragra starta dēļ skrējiens tika atkārtots, bet atkārtotajā skrējienā piedalījās visas dalībnieces, līdz ar to nebija izprotama šīs pārskriešanas jēga. Acīmredzot, pēc otrā finālskrējienā rezultāti bija “īstie” un sacensības bija noslēgušās veiksmīgi. Valērija atkārtotajā finālskrējienā finišēja kā ceturtā. Paldies Valmieras sacensību sekretariātam, kurš bija saprotošs un uzdāvināja Valērijai godam nopelnīto rezerves medaļu. 600 metros gan Valērijai pietrūka izturības un sasniegts rezultāts 2:21.

Marta Užule kā ātrākā kvalificējās 60 metru finālskrējienam (8.55 sekundes), bet finālskrējienā neuzķēra īsto skrējiena ritmu un sacensības noslēdza trešajā vietā ar 8.70 sekundēm. 47 dalībnieču konkurencē vietu finālā izcīnīja arī Kadrija Amanda Birkāne, kas priekšskrējienā uzrādīja rezultātu 8.96 sekundes (8.vieta). Arī finālā Kadrijai 8.vieta, finišējot pēc 9.28 sekundēm.

Abas meitenes startēja arī tāllēkšanā. Vējainajos laikapstākļos un vēsajos laikapstākļos nācās sildīties vairākas reizes, jo lielā dalībnieku skaita dēļ sacensības nedaudz iekavējās. Marta labākajā mēģinājumā sasniedza 4.78 metrus, kas deva otro vietu 31 dalībnieces konkurencē, bet Kadrijas labākais mēģinājums bija 4.38 metri, kas deva 9.vietu.

Dienas noslēgumā Marta un Kadrija startēja arī 200 metru skrējienā. Marta ar 29.84 sekundēm ierindojās dalītā 4./5. vietā, bet Kadrija spēja distanci veikt 31.43 sekundēs un ierindojās 20.vietā 40 dalībnieču konkurencē.

Visas piecas meitenes vieglatlētiku apgūst Aizkraukles novada sporta skolas Kokneses filiālē pie trenera Dāvja Kalniņa.

Paldies Valmieras sporta skolas kolektīvam par sacensībām un audzēkņiem par izturību visas dienas garumā! Tiksimies nākamajās sacensībās.

REZULTĀTI

REZULTĀTI ŠĶĒPMEŠANA

Elza Lazdiņa
Elizabete Kalniņa
Elizabete Kalniņa
Elza, Kadrija, Elizabete, Valērija, Marta

KSC

Leave a Reply