No “MŪSAS TRILLERA” visi koknesieši atgriežas ar godalgām, Mirošņiks ar čempiona titulu

4. – 5. septembrī Mūsas autotrasē divu dienu garumā tika aizvadītas autosporta sacensības “Mūsas trilleris 2021”, kur apvienotas visas krosa disciplīnas – autokross, rallijkross un Folkreiss, kopā pulcējot vairāk kā 200 sportistu no Baltijas valstīm. Šis bija noslēdzošais posms Latvijas autokrosa čempionāta sezonā, kur tika iegūti pēdējie punkti kopvērtējumam, lai noskaidrotu, kurš ir 2021. gada sezonas uzvarētājs un čempiona titula ieguvējs. Sacensībās piedalījās un godalgas izcīnīja visi seši sportisti, kuri pārstāvēja Koknesi.

Mini bagiju klasē uz starta stājās 14 mazie braucēji no Latvijas un Lietuvas. Izšķiroša šī sacīkste bija pērnā gada čempionam, koknesietim Emīlam Mirošņikam, kurš pēc aizvadītiem trīs posmiem kopvērtējuma tabulā atradās vien otrajā vietā aiz lietuviešu braucēja Kristupa Pilipaviča ar samērā graujošu 11 punktu deficītu. Emīla uzvara šajā sacīkstē un Kristupa neveiksmīga izstāšanās ļāva šo starību izlīdzināt un kopvērtējuma tabulā abiem sportistiem pa 69 punktiem, kas nozīmē to, ka tālāk tiek skaitītas uzvaras sezonā. Mirošņika kontā divas 1.vietas , viena 2.vieta un viena 3.vieta. Pilipavičam divas 1.vietas, viena 2.vieta un Bauskas neveiksmīgā 11.vieta. Līdz ar to Emīlam šajā sezonā ir izdevies nosargāt čempiona titulu un kļūt par divkārtēju Latvijas čempionu autokrosā mini bagiju klasē.
Bauskā uz pjedestāla trešā pakāpiena kāpa koknesiete Emīlija Ūtēna, kurai šīs bija tikai trešās sacensības autosportistes karjerā. Emīlijai fināla brauciens bija jāsāk no tālās piektās starta rindas. Veiktie spēkrata uzlabojumi pēc kvalifikācijas braucieniem ļāva sportistei veikt teicamu startu un pēc pirmā trases līkuma pietuvoties brauciena līderiem. Septiņu apļu garumā finiša karogs tika sasniegts ceturtajā pozīcijā, taču ar tiesneša lēmumu no brauciena tika izslēgts tā brīža pirmās vietas ieguvējs lietuvietis Ažuls Dungveckis, kurš veica neatļautu apdzīšanu dzelteno karogu zonā, līdz ar to visi sportisti, kas finiša karogu sasniedza aiz viņa pacēlās pozīciju uz augšu – Emīls Mirošņiks uz 1.vietu, Jēkabs Linde uz 2.vietu un Emīlija Ūtēna uz 3.vietu.
Sezonas kopvērtējumā Mini bagiju klasē:
1.vietā Emīls Mirošņiks;
2.vietā Kristupas Pilipavičus;
3.vietā Patriks Dungveckis.

Latvijas kausā Junior Xtreme klasē sezonas trešo uzvaru izcīnīja Markuss Ūtēns. Arī šajā sacīkstē Markuss sevi pierādīja kā līderi. Fināla braucienā pēc veiksmīga starta sportists izrāvās vadībā un diktēja sacensību tempu finiša karogu sasniedzot pirmais, otrais lietuviešu braucējs Matas Zavarskis, bet trešais finiša karogu sasniedza Raivo Jānis Beierbahs.
Pēc aizvadītiem četriem posmiem Ūtēns kopvērtējuma tabulā ierindojas 1. vietā ar 13 punktu pārsvaru pār konkurentiem (86 punktiem), 2.vietā Raivo Jānis Beierbahs ar 73 punktiem, bet trešais Marks Jeršovs ar 65 punktiem. Junioriem šajā sezonā atlicis noslēdzošais posms sporta kompleksā “333” 25.septembrī.

Folkreisa vasaras kausa izcīņā uz starta stājās 84 sportisti no visas Latvijas, no kuriem 3 pārstāvēja Koknesi.
Pēc aizvadītiem četriem kvalifikācijas braucieniem un pusfināliem tika noskaidroti 12 finālisti. Māris Riekstiņš uz fināla braucienu tika kā trešais, kas nozīmē, ka starts bija jāuzsāk no pirmās starta rindas. Veiksmīgs starts un jau pirmajā līkumā Māris izvirzījās līderpozīcijā. Ātri 7 apļi un finiša karogs tika sasniegts 1.vietā, otrais Edgars Tralla, bet trešais Raivis Biezais.
Dāmu fināla braucienā 12 dalībnieču konkurencē uz starta stājās Sanita Mirošņika un Dace Rozenštama. Pēc aizvadītiem četriem kvalifikācijas braucieniem kopā ar vīriešiem, Dace bija ieguvusi 20 punktus, kas ļāva startēt no pirmās starta rindas kā trešajai, bet Sanita 17 punktus – starts no otrās starta rindas kā piektajai. Pēc veiksmīga starta Sanitai izdevās izrauties otrajā pozīcijā aiz Martas Starkas, ko izdevās noturēt visa brauciena garumā un finiša karogu sasniegt 2.vietā. Dace pēc veiksmīga starta ierindojās trešajā vietā, taču 7 apļu garumā nācās pakāpties pozīciju zemāk un finišu sasniegt 4.vietā aiz Evas Evelīnas Kļaviņas. Ar tiesneša lēmumu Kļaviņa tika izslēgta no brauciena par neatļautu apdzīšanu dzelteno karogu zonā, līdz ar to 3.vieta šajā sacīkstē Rozenštamai.

Izmantoti foto no sportistu personīgā arhīva un vietnēm www.autocross.lv , www.rallycross.lv , www.axlatvia.lv
KSC

Leave a Reply