Kristers Dardzāns debitē Eiropas čempionātā

Vakar ar spēli Tallinā Eiropas čempionātu volejbolā iesāka Latvijas volejbola izlase, kas, visnotaļ negaidīti, apspēlēja Igaunijas izlasi ar 3:1. Spēles laikā laukumā devās arī Kristers Dardzāns, kurš savas pamata volejbola prasmes savulaik apguvis Koknesē pie trenera Ivara Māliņa.

Latvijas izlase uzvarēja pirmo setu ar 25:23, kā arī otro setu – 25:22. Trešajā setā veiksmīgāki bija igauņi, kuri iekrāja lielu pārsvaru 23:16. Šajā brīdī arī laukumā devās 20 gadus vecais koknesietis, kurš izpildīja servi. Serve gan bija neveiksmīga – Kristers kļūdījās, bet tika piedzīvota vēsturiska debija, jo līdz šim neviens cits Kokneses volejbola audzēknis Latvijas izlasē Eiropas čempionātā laukumā nebija izgājis.

Trešo setu igauņi uzvarēja ar 25:16, bet ceturtajā atkal labāki bija latvieši (25:21) izcīnot negaidītu panākumu pār Igaunijas izlasi, kura Eiropas čempionātos spēlē regulāri, kamēr Latvija iepriekš spēlēja vien tālajā 1995.gadā, kad liela daļa šī brīža sastāva spēlētāji, pat vēl nebija dzimuši.

4.septembrī Latvija tiksies ar Horvātiju, 6.septembrī ar Slovākiju, 7.septembrī ar Vāciju un 8.septembrī ar Olimpisko spēļu zelta medaļas ieguvēju – Francijas izlasi.

Latvijas izlase svin uzvaru pār Igauniju

Izmantotie resursi un foto: Matches | EuroVolley (cev.eu)

KSC

Leave a Reply