Gražulis palīdz Latvijai izcīnīt divas uzvaras PK kvalifikācijā

Sestdien un svētdien Rīgā tika aizvadītas 2023.gada Pasaules kausa priekškvalifikācijas spēles basketbolā, kur Latvijas izlase tikās ar Rumānijas un Baltkrievijas komandām, izcīnot divas uzvaras. Līdz ar to Latvijas izlase, kuras sastāvā spēlē arī bijušais koknesietis Andrejs Gražulis, kļuvusi par priekškvalifikācijas grupas līdervienību.

Sestdien Latvija ļoti pārliecinoši pārspēja Rumāniju ar rezultātu 108:72. Andrejs, kurš pārstāv Itālijas augstākās līgas klubu “Trieste”, šajā spēlē iesaistījās mača otrajā daļā, nospēlēja 17 minūtes un guva 15 punktus, kopā ar Rihardu Lomažu un Dairi Bertānu kļūstot par mača rezultatīvākajiem spēlētājiem.

Svētdienas spēle pret Baltkrieviju jau bija krietni sarežģītāka un uzvara tika izcīnīta vien ceturtās ceturtdaļas otrajā pusē. Šoreiz liels ieguldījums uzvarā bija tieši Gražulim, kurš ienesa labu enerģiju abos laukuma galos un tas ļāva latviešiem atspēlēties no -6 un beigās uzvarēt ar 92:83. Andrejs spēlēja gandrīz visu ceturto ceturtdaļu, kopā laukumā pavadot 15 ar pusi minūtes, gūstot 9 punktus un izcīnot 5 atlēkušās bumbas, no kurām četras bija uzbrukumā. Andrejs arī sasniedza plus/mīnus rādītāju +14, kas bija trešais labākais komandā aiz Kristera Zorika un Daira Bertāna.

Trešdien un ceturtdien Latvijas vēlreiz tiksies ar šīm abām izlasēm un centīsies izcīnīt vēl divas uzvaras. Turēsim īkšķus par mūsu basketbolistiem, lai izdodas uzvarēt!

Andrejs Gražulis aizsarsdzībā

Foto: fiba.com

KSC

Leave a Reply