Mirošņiks pārliecinoši uzvar, Žvagins trešais

1.augustā Baronu autotrasē tika aizvadīts Latvijas rallijkrosa čempionāta otrais posms, kopā pulcējot vairāk kā 60 dalībniekus no Latvijas un Igaunijas. Nu jau tradicionāli, šajā posmā par uzvaru cīnās arī paši mazākie autosportisti – mini bagiju braucēji. Uz starta stājās 7 mazie sportisti no Latvijas, tostarp divi koknesieši – Emīls Mirošņiks un Emīlija Ūtēna, kā arī brāļi Markuss un Klāvs Žvagini no Iršiem.

Mazo bagiju starta rindas šoreiz nepapildināja lietuviešu sportisti, jo Lietuvā šajā dienā norisinājās Lietuvas autokrosa čempionāta otrais posms, līdz ar to pjedestāls šoreiz tika dalīts tikai latviešu starpā.
Tā kā rallijkross no autokrosa atšķirās ar trases segumu, proti, rallijkrosā trases lielāko daļu klāj asfalts, mazajiem sportistiem tas nereti sagādāja problēmas savaldīt spēkratu vietās, kur mainās trases segums, īpaši pēc trases laistīšanas. Fināla brauciena laikā bagiju savaldīt vienā taisnē neizdevās arī Emīlam, sagriežot bagiju šķērsām, atkrītot divas pozīcijas zemāk, taču kļūda tika ātri labota un pēc brīža Mirošņiks atkārtoti izvirzījās līderpozīcijā un guva pārliecinošu uzvaru, apsteidzot tuvākos sekotājus par pus apli.  Otro vietu izcīnīja Jēkabs Linde no Ogres, kuram šī ir debijas sezona mini bagijos, bet uz trešā pjedestāla pakāpiena kāpa Klāvs Žvagins, kurš šajā sacīkstē piedzīvoja vairākas spraigas cīņas par savu pozīciju. Emīlijai Ūtēnai un Markusam Žvaginam šis ir pirmais gads mini bagiju klasē. Abu sportistu kontā jau ir divas aizvadītas sacensības.
7.augustā Vecpils autotrasē norisināsies Latvijas autokrosa čempionāta 2.posms, kur latviešu pulciņam pievienosies arī lietuviešu sportisti, lai turpinātu cīņu par pjedestālu un čempionāta kopvērtējuma punktiem.

Izmantoti foto no vietnes: rallycross.lv (Toms Paipals photography)

KSC

Leave a Reply