Marta Užule izcīna iespaidīgu uzvaru LČ daudzcīņā U14 grupā

Beidzot noslēgusies 2021.gada vieglatlētikas sezona U14 vecuma grupas sportistiem, kuri aizvadīja savas sezonas noslēdzošās valsts mēroga sacensības, piedaloties Latvijas čempionātā daudzcīņās. Šajās sacensībās Kokneses vieglatlētu saimi pārstāvēja divas jaunās sportistes, kas ikdienā trenējas Aizkraukles sporta skolas Kokneses filiālē – 2008.gadā dzimusī Marta Užule un 2009.gadā dzimusī Kadrija Amanda Birkāne.

Marta šajā gadā jau izcīnīja divas medaļas Latvijas čempionātos – zelta medaļu augstlēkšanā un bronzas medaļu tāllēkšanā, un ņemot vērā Martas personīgos rekordus citās daudzcīņas disciplīnās, viņai bija labas izredzes uz augstu vietu arī daudzcīņu čempionātā. Sešcīņas sacensības U14 grupas meitenēm iesākās ar 60 metru barjersprintu, kurā Marta sasniedza dienas labāko laiku – 9.98 sekundes (PB). Tālāk sacensības turpinājās augstlēkšanas sektorā, kur Marta sasniedza vēl vienu personīgo rekordu – tika pārvarēta 1.64 metru ausgtumā novietotā latiņa, kas bija par 15 cm augstāk nekā otrai labākai augstlēcējai U14 grupā (vispār augstlēkšanā par Martu augstāk lēca vien divas U18 grupas daudzcīņnieces un šis rezultāts bija sestais augstvērtīgākais starp visiem daudzcīņas sacensību rezultātiem). Diena tika noslēgta ar lodes grūšanu, kur Marta uzrādīja trešo labāko rezultātu – 10.20 metri. Šis rezultāts gan atpalika no Martas personīgā rekorda gandrīz par metru, bet pirmo dienu viņa noslēdza ar 2042 punktiem, tuvāko sekotāju apsteidzot par 343 punktiem.

Otrā diena tika iesākta ar tāllēkšanu, kur pirmajā mēģinājumā tika sasniegti 4.87 metri, atsperoties vismaz 30cm pirms atspēriena vietas. Nosacīti maģisko piecu metru barjeru izdevās pārvarēt noslēdzošajā trešajā mēģinājumā, kad tika uzstādīts jauns personīgais rekords – 5.02 metri, kas arī bija sacensību labākais rezultāts U14 grupā. Tālāk sacensības risinājās šķēpmešanas sektorā, kur Marta sasniedza jau ceturto personīgo rekordu, šķēpu aizmetot 28.58 metru tālumu, esot trešā labākā šķēpmetēja starp savas grupas daudzcīņniecēm. Pirms izšķirošās disciplīnas – 800 metriem, Marta bija iekrājusi ļoti iespaidīgu 533 punktu pārsvaru pār tuvāko sekotāju un uzvaru Martai varēja atņemt tikai fatāla neveiksme – finiša nesasniegšana vismaz trīs ar pusi minūšu laikā, par ko varētu saņemt ap 140 punktiem un kopā ar iepriekš iegūto pārsvaru, konkurentēm būtu praktiski neiespējami Martu apdzīt. Marta godam nostartēja arī 800 metru skrējienā, uzrādot dienas devīto ātrako laiku – 2:52.29, kas ļāva izcīnīt uzvaru visās sacensībās ar 3497 punktiem. Otrajā vietā ierindojās Samanta Magdalēna Pētersone no Ogres ar 3122 punktiem, bet trešajā vietā Elīza Zaķe no Valmieras ar 2848 punktiem. Sešcīņa meitenēm notika trešo gadu un Martas sasniegtie 3497 punkti ir līdz šim sacensību labākais sasniegums.

Savukārt, Kadrija Amanda šogad startēja ar mērķi iegūt pieredzi nākotnes startiem un tas viennozīmīgi izdevās. Ne vienmēr bērniem (un arī pieaugušajiem) izdodas tikt galā ar satraukumu svešās vietās un pie tā ir mērķtiecīgi jāstrādā, lai spētu saglabāt vēsu prātu vajadzīgajos brīžos. Kadrija sacensības uzsāka ar 11.41 sekundi 60 metru barjerās, uzrādot 22.vietu, bet pēc starta augstlēkšanā meitene atguvās un sasniedza personīgo rekordu 8.50 metri lodes grūšanā, kas bija dienas vienpadsmitais labākais rezultāts un pirmo dienu Kadrija noslēdza ar 1292 punktiem.

Otrajā dienā sacensības tika uzsāktas ar tāllēkšanu, kur diemžēl neizdevās parādīt cerēto sniegumu. Atkal stress darīja savu un neizdevās atrast labu sacensību ritmu, kā rezultātā labākajā mēginājumā vien 4.29 metri, kas ir par 15 centimetriem mazāk nekā personīgais rekords. Smaidu sejā atgrieza veiksmīgais starts šķēpmešanā, kur sasniegti 25.07 metri (7 labākais rezultāts starp daudzcīņniecēm) un uzstādīts jauns personīgais rekords. Visbeidzot, 800 metru skrējienā Kadrija spēja ieskriet zem trīs minūtēm – 2:59.41 un sacensību noslēgumā izcīnīta 17.vieta ar 2423 punktiem. Vērtējot tikai 2009.gadā dzimušās meitenes, Kadrijai augstā trešā vieta. Kā teica pati sportiste, tad viņai ir vesels gads, lai sagatavotos nākamajam gadam daudz labāk un demonstrētu stabilāku sniegumu. Lai vai ko, bet mērķtiecības trūkumu Kadrijai nevar pārmest.

Abas sportistes startam gatavoja treneris Dāvis Kalniņš. Gan sportistes, gan treneris izteic pateicību Kokneses bijušajam novadam, Kokneses sporta centram, Aizkraukles sporta skolai par ilggadēju atbalstu treniņprocesā un sacensībās, lai audzēkņi spētu progresēt un sasniegt augstvērtīgus rezultātus.

Rezultāti

Marta Užule pēc visu disciplīnu pabeigšanas
LČ sešcīņā U14 grupā uzvarētājas – Samanta, Marta, Elīza
Mājās Koknesē pie olimpiskajiem apļiem – treneris Dāvis, Marta un Kadrija

KSC

Leave a Reply