2020. gada labākās sportistes tituls mūsu novadniecei Patrīcijai Eidukai

Sporta sabiedrības sasniegumu godināšanas pasākumā “Trīs Zvaigžņu balva 2020”, kas attālināti noritēja 9. aprīlī,  mūsu novadniece –  distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka tika atzīta par 2020. gada labāko sportisti Latvijā. Kokneses novada pašvaldība sirsnīgi sveic Patrīciju un viņas ģimeni ar godam nopelnīto balvu – novērtējumu  mērķtiecībai un augstajiem sasniegumiem. Aizvadītajā gadā Patrīcija Eiduka izcīnīja 4. vietu junioru pasaules čempionātā, kā arī vairākos posmos slēpošanas seriālā “Tour de ski” sasniedza vēl nebijušus panākumus Latvijā šajā sporta veidā. 

Nominācijā “Gada sportiste 2020” tika izvirzītas piecas sportistes: tenisistes Anastasija Sevastova, Aļona Ostapenko, biatloniste Baiba Bendika, vieglatlēte Līne Mūze un distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka. “Trīs zvaigžņu balvas 2020″ uzvarētāju  noteikšanā 10 nominācijās liela nozīme bija sabiedrības viedoklim, jo pagājušā gada novembrī mājaslapā triszvaigznubalva.lv noritēja tautas balsojums, kurā Patrīcija saņēma visvairāk balsu. Esam pārliecināti, ka ļoti aktīvi balsotāji bija Kokneses novada iedzīvotāji. ”Trīs zvaigžņu balva 2020″ ceremonijas raidījumā mēs varējām redzēt sižetu, kurā pasākuma vadītājs Renārs Zeltiņš devās uz Kokneses novadu, lai talantīgajai sportistei balvu pasniegtu klātienē. Bebru pagastā sastaptie iedzīvotāji uz jautājumu Renāram Zeltiņam, kura ir populārākā sportiste, viennozīmīgi atbildēja: “Tā ir Patrīcija Eiduka!”

Patrīciju par savējo sauc gan Bebru pamatskola, gan Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskola, kur pagājuši viņas skolas gadi. “Man vienmēr līdzās bijuši cilvēki, kuri motivē un iedvesmo. Esmu ļoti daudz runājusi ar saviem vecākiem un brāļiem par to, ko vēlos sasniegt. Viņu ticība maniem spēkiem ir vislielākā motivācija. Ja es kaut ko apņemos, to cenšos arī sasniegt,” Patrīcija atklāja Renāram Zeltiņam, stāstot par savu dzimto pusi un izrādot Kokneses estrādi un parku, kur arī ir notikuši viņas treniņi.

Balvas pasniegšana notika Patrīcijai iemīļotā vietā – Kokneses viduslaiku pilsdrupās, kur kopā ar viņu bija tētis un treneris Ingus Eiduks un jaunākais brālis Edijs.

Saņemot balvu, Patrīcija veltīja pateicības vārdus savai ģimenei un visiem atbalstītājiem, kuri dzīvojuši līdzi viņas startiem.

Kokneses novada pašvaldība novēl Patrīcijai Eidukai veiksmi un panākumus turpmākajā sportistes karjerā, nesot pasaulē arī mūsu novada vārdu!

Informāciju sagatavoja Kokneses novada domes tūrisma un sabiedrisko attiecību nodaļa

Leave a Reply