Edijs Eiduks kvalificējas Eiropas jaunatnes ziemas festivālam

22. un 23.martā Madonas slēpošanas bāzē “Smeceres sils” tika aizvadīti Latvijas slēpošanas federācijas koptreniņi, kuros tika noskaidroti tie distanču slēpotāji, kuri pārstāvēs Latviju 2021.gada Eiropas ziemas olimpiskajā festivālā, kas no 11.-18.decembrim norisināsies Somijas slēpošanas centrā Vuokatti.

Pirmajā dienā notika sprinta sacensības, kur sportistiem bija jāslēpo 1.7km garā trase brīvajā stilā. Katrs sportists to veica divas reizes un vērā tika ņemts labākais no diviem rezultātiem. Šajā disciplīnā Kokneses novada sportists Edijs Eiduks bija labākais, uzrādot rezultātu 3:32.9 minūtes, kas deva 206.96 punktus. Tuvākais sekotājs bija madonietis Lauris Kaparkalējs, kurš ar rezultātu 3:35.5 ieguva 221.61 punktu. Tā bija tikai puse no koptreniņiem, jo nākamajā dienā bija jāveic 8km distance klasiskajā stilā.

Kā informēja pats sportists, tad otrās dienas rītā tika veikta slēpju testēšana un veiktas nepieciešamās apkopes darbības, lai tās slīdētu no kalna un neslīdētu pret kalnu. Pirms došanās trasē viss licies optimālā kārtībā, bet sākoties sacensībām slēpes tomēr nebija par 100% gatavas klasikas slēpojumam un Edijam nācās krietni papūlēties katrā kāpumā, lai veiksmīgi un pietiekami ātri tiktu līdz galam. Kā atzina Edija treneris un tēvs Ingus Eiduks, tad sportists esot demonstrējis ļoti spēcīgu roku darbību, kas ļāva veikt distanci vajadzīgajā ātrumā, lai izpildītu kvalifikācijas kritērijus.

8km klasikas distancē labākais bija Lauris Kaparkalējs, kurš finišu sasniedza 21:38.7 minūtēs un ieguva 128.09 punktus, kamēr Edija rezultāts 22:08.2 un 146.26 punkti. Arī summā Lauris bija mazliet ātrāks savācot 349.70 punktus, bet Edijs – 353.22 punktus. Abi iepriekš minētie sportisti arī bija labākie un ieguva tiesības startēt Eiropas ziemas olimpiskajā festivālā, kas decembrī notiks Somijā. Lai arī Edijs summā piekāpās uzvarētājam, atpalicība bija pavisam neliela – pārrēķinot laika izteiksmē tās ir nepilnas 6 sekundes uz 8 km. Trešās vietas ieguvējs bija Silvestrs Švauksts, kurš no līderu dueta atpalika diezgan ievērojami, kopā savācot 442.16 punktus.

Šobrīd Edijs veic sezonas beigu treniņus, lai jau pavisam drīz ar jaunu sparu sāktu gatavoties 2021./2022. gada sezonai, kurā gaidāmi vairāki atbildīgi un nozīmīgi starti. Veselību un veiksmi turpmāk!

Dāvis Kalniņš, KSC

Leave a Reply