BALSOJUMS: Gada sportiste/ Gada sportists/ Gada sporta komanda

Par spīti tam,ka mūsu valstī un pasaulē pēdējā gada laikā ir krasi mainījusies iepriekš ierastā ikdienas lietu kārtība, zināmā mērā esam spējuši teicami pielāgoties jaunajiem apstākļiem. Lai gan pēdējo mēnešu laikā visi esam “atrauti” no klātienes sabiedrības, pateicoties mūsdienīgajiem “gadžetiem”, tomēr spējam būt daļa no tās arī attālināti.  
Diemžēl sporta dzīvē 2020.gads nav bijis no spilgtākajiem un panākumiem bagātākajiem. Pulcēšanās ierobežojumi skāruši arī sporta atzaru, liedzot vairākiem sportistiem iziet uz starta čempionātos un citās sacensībās. Lai gan aizgājušais gads sacensību ziņā ir bijis saraustīts, nevarētu teikt, ka nenotika nekas. Vairākiem novada sportistiem bija iespēja izbaudīt sacensību gaisotni un cīnīties par godalgām Latvijas, Lietuvas, Baltijas čempionātos, Eiropas un Pasaules kausos.
Par godu sportistu sasniegumiem arī šogad notiks tradicionālais sportistu godināšanas pasākums “Kokneses novada sporta laureāts 2020”, tikai šoreiz tas būs citādākā formātā. Pieturoties pie tradīcijām tiks izvēlēti sportisti nominācijā “Gada sportiste” un “Gada sportists”. Un neraugoties uz to, ka aizvadītā sezona nav devusi plašas iespējas izpausties komandu spēlētājiem, ir izvēlēti pretendenti arī nominācijai “Gada sporta komanda”.  Ja iepriekšējos gados paši esam analizējuši sasniegumus un pieņēmuši lēmumu, kuram šis tituls īsti pienākas, tad šogad nolēmām piesaistīt arī apkārtējo sabiedrību šī svarīgā lēmuma pieņemšanai.

Balsu sadalījums būs sekojošs:

1/3 – KSC ; 1/3 – ekspertu/komisijas balsojums; 1/3 – iedzīvotāju balsis

Balsošana būs aktīva no 11.01.21 – 22.01.21 plkst. 17:00 

Kokneses centra mājas lapas sadaļā BALSOJUMS.

Balsot iespējams vienu reizi par vienu pretendentu katrā nominācijā.

Nominācijai “GADA SPORTISTE 2020” izvirzītās pretendentes:

PATRĪCIJA EIDUKA

Latvijas labākā distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka 2020. gada sākumā Čehijā pirmo reizi iekļuva trīsdesmitniekā pasaules kausa posmā distanču slēpošanā – 10 km brīvā stila distancē, iegūstot 27. vietu. Februāra beigās Patrīcija startēja pasaules junioru čempionātā Vācijā, kur sprinta distancē klasificēta 13.vieta, 5km klasiskā stila distancē izcīnīta 27.vieta, bet 15 km brīvā stila distancē ar kopējo startu ļoti augstā 4.vieta, no medaļas atpaliekot vien 1,6 sekundes. Aprīlī Patrīcija tika iekļauta LOV B sastāvā. Jauno sezonu Patrīcija uzsāka ar startu pirmajā Pasaules kausa posmā Somijas pilsētā Rukā, kur labākais starts izdevās 10 km brīvā stila iedzīšanā, distancē sasniedzot 24.labāko laiku. Savu sezonas līdz šim labāko sacīksti Patrīcija aizvadīja decembra vidū Davosā, kur pirmo reizi iekļuva sprinta ceturtdaļfinālā un pirmo reizi iekļuva arī pasaules kausa TOP 10 – 10 km brīvā stila distancē ar intervāla startu izcīnot 8.vietu. Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) listē vietu labāko simntniekā Patrīcija ne tikai saglabājusi, bet arī manāmi uzlabojusi, pakāpjoties par 23 pozīcijās, un tagad ar 47,82 FIS punktu reitingu ieņem rekordaugsto 65.vietu vairāk nekā divu ar pusi tūkstošu rangā esošo sieviešu slēpotāju vidū.  2020.gada augustā Patrīcija savus spēkus pierādīja arī rollerslēpošanā. Pasaules kausa 2.posmā, kurš notika Madonā, Patrīcija 15 km brīvā stila distancē izcīnīja uzvaru, tāpat arī 10 km garajā distancē ar individuālo startu Eiduka izcīnīja pārliecinošu uzvaru.

LELDE MĀLIŅA

Lelde Māliņa piedalījusies sacensībās salīdzinoši jaunā sporta veidā –  Ice cross downhill jeb slidošana lejup pa kalnu.  Tas ir ekstrēmais ziemas sporta veids – ātrākais sports uz slidām. Leldei sezonas sākums atnesa bronzu Krievijas čempionātā. Nedēļu vēlāk Māliņa startēja Somijas pilsētas Rautalampi dabīgajā ledus trasē Red Bull Ice Cross ATSX500 sacensībās. Ceturtdaļfinālā sportiste paklupa aiz priekšā slidojošās konkurentes slidas un zaudēja savu pozīciju, kā rezultātā šajās sacensībās izcīnīja 14.vietu. Nedēļu vēlāk starts bija Japānas pilsētā Jokohamā, kur notika Red Bull Ice Cross ATSX1000 sacensības. Šajās sacīkstēs Lelde kvalificējās kā 9. no 23 sievietēm, bet uztraukums pirms starta tomēr darīja savu un sacensības sportiste noslēdza augstajā 14.vietā.

MEGIJA ČAKSTE

Vieglatlētikas trenera Viktora Ņuhtiļina audzēkne Megija Čakste 2020. gada sezonu iesāka ar sudraba godalgu Latvijas vieglatlētikas čempionātā soļošanā telpās. Šis bija pirmais gads, kad Čakste startēja U20 vecuma grupā. 3000 m soļojumā sportiste uzrādīja laiku 18:06,35 un ierindojās 2.vietā.  Jūlijā, Venstspilī notiekošajā Latvijas vieglatlētikas čempionātā U18 un U20 vecuma grupām Čakste izcīnīja zeltu 5000 km soļošanā (31:01,16) .

NATĀLIJA ZEICA

Vesermetēja Natālija Zeica Latvijas vieglatlētikas čempionātā Ventspilī izcīnīja sudraba godalgu, raidot četrus kg smago veseri 42,22 metru tālumā. Aususta sākumā sportiste bija ieguvusi tiesības piedalīties Baltijas komandu čempionātā vieglatlētikā, kurš norisinājās Igaunijas kūrortpilsētā Pērnavā. Natālijai padevās ļoti veiksmīgs starts un kārtējo reizi uzlabots personīgais rekords ar 43,69 metrus tālu metienu, kas nodrošināja 4.vietu U20 vecuma grupā.

Nominācijai “GADA SPORTISTS 2020” izvirzītie pretendenti:

REINIS NUNGURS

Pagājušā gada decembrī Vācijas pilsētā Vinterbergā Eiropas kausa 1.posmā bobslejā Reinis kā stūmējs startēja ekipāžā ar pilotu Dāvi Kaufmani. Pirmajā braucienā ekipāža sasniedza 14.vietu, bet pēc lieliska otrā nobrauciena, kurā uzrādīja otro ātrāko laiku, summā tika izcīnīta augstā 7.vieta 33 ekipāžu konkurencē. Aprīlī Reinis tika iekļauts LOV B sastāvā.
2020.gada sezona Reinim atnesa panākumus ne tikai bobslejā, bet arī vieglatlētikā. Marta sākumā Latvijas vieglatlētikas čempionātā telpās Reinis izcīnīja 3.vietu lodes grūšanā (15,62 m) , uzlabojot arī savu personīgo rekordu.  Augusta sākumā Latvijas vieglatlētikas čempionātā, kas norisinājās Jelgavā, Nungurs U23 grupā izcīnīja 1.vietu lodes grūšanā (14,47 m), kas bija arī piektais labākais pieaugušo ieskaitē.

EDIJS EIDUKS

Februāra vidū Madonā tikai aizvadīts Latvijas čempionāta posms distanču slēpošanā, kurā Edijs Eiduks V18 grupā izcīnīa 4.vietu 10 km brīvā stila distancē. Augusta beigās Madonā notiekošajā FIS Pasaules kausa 2.posmā un Pasaules junioru čempionātā rollerslēpošanā 200 m sprinta distancē Edijs izcīnīja  5.vietu junioru grupā, 20 km distancē ar masu startu brīvajā stilā Eiduks finišu sasniedza trešais, bet 15 km garajā distancē ar individuālo startu klasiskajā stilā sportists finišēja sestais.

EMĪLS MIROŠŅIKS

Autosportists Emīls Mirošņiks, 2020. gada sezonā izcīnīja Latvijas čempiona titulu un Lietuvas vicečempiona titulu autokrosā. Latvijas čempionātā mini bagiju klasē kopā tika aizvadīti seši posmi. Emīls Latvijas posmu sēriju iesāka ar uzvaru Pilskalnu autotrasē, kam sekoja sudraba godalgas rallijkrosa posmā Biržu autotrasē un Vecpils autokrosa trasē. Ceturtais posms Smiltenē, Tepera autotrasē atnesa otro uzvaru Latvijas čempionātā, pēc kā sekoja 6.vieta Mūsas trasē. Noslēdzošā sacīkste notika Brenguļu autotrasē, kur tika izcīnīta 2.vieta, iegūstsot papildus čempionāta punktus un saglabājot līderpozīciju 15 Latvijas un Lietuvas braucēju konkurencē. Lietuvas autokrosa čempionāta seriāls sportistam iesākās ar uzvaru Taurages autotrasē kam sekoja sudrabs Marijampoles autotrasē un otrā uzvara čempionātā Kupišķu autotrasē, kas nodrošināja stabilu līderpozīciju kopvērtējumā, taču ierobežojumu dēļ nācās izlaist noslēdzošo posmu, līdz ar to cīņa par čempiona titulu beidzās un Mirošņiks ieguva vicečempiona titulu Lietuvā.

NORMUNDS BĒRZIŅŠ

Šāvējs Normunds Bērziņš 11.jūlijā Rēzeknes šautuvē Oksalis Latvijas čempionāta disciplīnā Automātiskais tranšejas stends izcīnīja 3.vietu 13 dalībnieku konkurencē ar 21 punktu. Normunds pirmo reizi ieguva medaļu Latvijas čempionātā šaušanā.

Nominācijai “GADA SPORTA KOMANDA 2020” izvirzītas šādas komandas :

Kokneses veterānu galda tenisa komanda

Februārī Salaspilī aizvadītajās Latvijas Sporta Veterānu – Senioru savienības 57.sporta spēlēs galda tenisā startēja arī Kokneses komanda, izcīnot 2.vietu. Komandas sastāvā spēlēja Natālija Kļimanova, Vitālijs Glazunovs, Aleksandrs Upesleja, Juris Siliņš un Uģis Plikgalvis, bet individuāli sacensībās piedalījās Ernests Skopāns un Ēvalds Immerfreijs. Kokneses komandai bija vienāds punktu skaits ar uzvarētājkomandu – Liepāju, bet tomēr nācās piekāpties liepājniekiem uz papildkritēriju rēķina.

Kokneses veterānu vieglatlētikas komanda

Februāra noslēgumā Rīgas sporta manēžā notika 57.Latvijas veterānu un senioru sporta spēles, kurās Kokneses novadu pārstāvēja 11 sportisti, kopā izcīnot 22 godalgas. Kopvērtējumā starp 39 komandām koknesieši ierindojās ļoti augstajā 6.vietā. Arī augusta beigās Rojā notiekošajās Latvijas sporta veterānu spēlēs vieglatlēti mājās pārveda 17 godalgas. Kokneses veterānu vieglatlētikas komandā 2020.gadā startēja Agra Bērziņa(30+) , Anna Lulle (75+), Dita Martinsone (35+), Antra Vītola ( 30+), Aija Vītola (60+), Gita Kosmačevska (35+), Aivis Orlinš (50+), Jānis Gusevs (60+), Arvīds Vītols (65+), Didzis Bērziņš (35+), Māris Eglītis (50+) un Aigars Kalniņš (55+).

Kokneses futbola komanda

2020.gadā Kokneses pieaugušo futbola komanda startēja Aizkraukles novada atklātajā telpu futbola čempionātā un Aizkraukles novada atklātajā minifutbola čempionātā. Telpu futbolā koknesieši izcīnīja otro vietu, bet vasarā minifutbola čempionātā tika izcīnīta 1.vieta. Kokneses futbola komandas sastāvā spēlēja: Andrejs Pavļenkovs, Didzis Bērziņš, Ilmārs Kalniņš, Reinis Kuzmas, Dima Krupenkins, Kārlis Beikerts, Jānis Ārends, Miks Vilkaplāters, Krišs Knodze, Dāvis Kalniņš, Egīls Baltcers, Otto Bērziņš, Niklāvs Vingris.

Florbola komanda “Aizkraukle/Koknese”

Florbola komandai “Aizkraukle/Koknese” 2019./2020. gada sezona noslēdzās ar ceturto vietu regulārajā turnīrā, kas nodrošināja iekļūšanu Playoff. Izslēgšanas spēles koknesieši iesāka ar uzvaru pār “Slampe/Zevid” komandu ar 10:6, bet diemžēl tālākās spēles tika apturētas valstī noteikto ierobežojumu dēļ. Jauno 2020./2021.gada sezonu komanda iesāka ar 3 uzvarām pēc kārtas. Arī šo uzvaru sēriju pārtrauca pandēmija.

Kokneses spēka trīscīņas komanda

Oktobra vidū tika aizvadīts Kokneses novada atklātais čempionāts klasiskajā spēka trīscīņā uz atkārtojumiem, kas reizē bija arī Latvijas kausa posms spēka trīscīņā. Sacensībās Kokneses komanda izcīnīja 2.vietu ar 59 punktiem. Komandā startēja Dārta Bērziņa (līdz 84kg), Dāvis Kalniņš (līdz 66kg) , Ilmārs Kalniņš (līdz 74kg), Ritvars Kļaviņš (līdz 83kg), Maikls Andriksons (līdz 83 kg) un Didzis Bērziņš (līdz 120 kg) .

SPIED ŠEIT, lai balsotu

KSC

Leave a Reply