Vieglatlētikas mešanas svētki šo sestdien Koknesē!

Šo sestdien 19.septembrī notiks tradicionālās vieglatlētikas sacensības mešanu disciplīnās jaunatnei – U14, U16 un U18 vecuma grupām, kā arī šķēpa mešanā pieaugušajiem, kur solās būt ļoti spēcīgs dalībnieku sastāvs. Paralēli šķēpa mešanai notiks arī Asenal rudens kauss vesera mešanā un smaguma mešanā.

Tā kā pandēmijas dēļ katru dienu sagaidām pa kādam pārsteigumam, tad ir sanācis tā, ka šogad jaunatnes grupu mačus papildinās arī pieaugušie šķēpmetēji. Šajā pat dienā Valgā bija ieplānotas šķēpmetēju sacensības “Javelin Cup”, kuras pandēmijas dēļ tika atceltas, bet, lai šķēpmetēji nepaliktu bez starta vispār, pieaugušie šķēpraiži savu startu aizvadīs Koknesē, uzreiz pēc jaunatnes grupām.

Sacensības rudenīgi krāsotajā Kokneses stadionā sāksies 11:00, kad uzreiz sešos mešanas sektoros sacensības aizvadīs jaunie vieglatlēti. Sportisti sacentīsies lodes grūšanā, diska mešanā, šķēpa mešanā un vesera mešanā. Piedāvājam nelielu ieskatu dalībnieku sastāvā.

U14 vecuma grupā lodes grūšanā piedalīsies Latvijas čempione Agneta Muskeite no Kandavas, kā arī Latvijas čempione telpās Elīna Ustupa no Rīgas, bet zēniem ar augstāko personīgo rekordu šobrīd pieteikts kandavnieks Jānis Didzis Asars. Diska mešanā uz starta dosies šī gada Latvijas čempione Marta Rūta Šteinberga, kā arī jau iepriekš minētā Muskeite, kas LČ bija trešā. Zēniem starp pieteiktajiem sportistiem tikai divi ir ar iepriekšējiem rezultātiem, kas gan nav ļoti augsti, līdz ar to cīņa būs spraiga un uzvarētāju prognozēt ir grūti. Šķēpa mešanā par galvenajām favorītēm uzskatāmas Marta Nēģele un Denīze Miķelsone, kas LČ bija attiecīgi otrajā un trešajā vietā. Zēniem šķēpa mešanā nav pieteicies neviens no LČ medaļniekiem, bet ar ļoti labiem personīgajiem rekordiem galvenie pretendenti uz uzvaru varētu būt Jāniss Kresse, Eduards Dūdens un Kārlis Didzis Asars, kā arī U12 grupas brīnumbērns Ņikita Latiševs. Visbeidzot vesera mešanā par galvenajiem favorītiem uzskatāmi Kristija Kalniņa no AIzkraukles un Marks Volobujevs no Ķekavas.

U16 vecuma grupā lodes grūšanā startēs LČ 5.vietas ieguvējs Matīss Sniedze, kuram sīvākie konkurenti būs aizkrauklietis Gatis Karabanovs un Arnis MIleika no Kandavas, bet dāmām galvenās favorītes uz uzvaru varētu būt Katrīna Klāsupa (Iecava), Linda Renāte Šmeikste (Aizkraukle) un Emīlija Oša (Talsi). Diska mešanā zēniem gaidāma sīva un aizraujoša cīņa, jo visiem pieteiktajiem sportistiem ir līdzvērtīgi personiskie rekordi, bet vislabākais uz doto brīdi ir Nilam Meijeram no Ogres. Ar viņu par uzvaru cīnīsies arī koknesietis Ričards Lācītis un aizkrauklietis Eduards Soroka, kuriem ir nākamie labākie PB uz šo brīdi. Savukārt meitenēm par favorīti uzskatāma aizkraukliete Ramona Nahtmane, kas vienīgā metusi disku pāri 30 metru atzīmei. Šķēpa mešanā meitenēm startēs piecas no LČ astoņām labākajām metējām, tai skaitā čempione Dinija Līga Paegle no Rīgas un bronzas medaļniece Vendija Una Magone. Divām pieminētajām sāncensību izrādīs citas tālas metējas – siguldietes Rūta Meistere un Patrīcija Ūdre, kā arī koknesiete Elza Lazdiņa, kas centīsies iepriecināt vietējos skatītājus ar jaunu personīgo rekordu. Zēniem šķēpa mešanā būs abi šī brīža labākie šķēpraiži – smiltenietis Kristers Krauklis un lielvārdietis Matīss Sniedze. Viņu pārākumu mēģinās apstrīdēt talsenieks Kārlis Lūkass Koloda, kurš šogad LČ bija ceturtajā pozīcijā. Visi nosaukti jaunieši metuši šķēpu pāri 50 metriem. Visbeidzot vesera mešanā meitenēm piedalīsies viss LC labāko trijnieks – aizkraukliete Elīna Lazdoviča, ķekavniece Karīna Jansena un koknesiete Patrīcija Bērzkalna, bet zēniem galvenais pretendents uz uzvaru ir Neretas vesermetējs Kaspars Vasiļjevs.

U18 grupā lodes grūšanā galvenā favorīte šoreiz varētu būt Elva Vestarta no Jelgavas. Elva jau ir daudzkārtēja Kokneses sacensību uzvarētāja un gandrīz vienmēr startē visās četrās disciplīnās. Elvai tuvākā konkurente šoreiz varētu būt madoniete Luīze Barkāne. Jauniešiem ar augstvērtīgāko personīgo rekordu šobrīd ir Dāvis Gaiziņš no Madonas, kurš arī uzskatāms par galveno favorītu uz uzvaru. Diska mešanā jaunietēm favorīte ir Amanda Malatkovska no AIzkraukles, kurai galvenās sāncenses būs jau pieminētās Vestarta un Barkāne. Savukārt jauniešiem galvenie favorīti ķekavnieki Augusts Skride un Mārtiņš Pundiņš. Šķēpa mešanā jaunietēm uz starta dosies viss šī gada LČ stiprāko trijnieks – čempione Sanija Ozoliņa, vicečempione Hanna Gabriela Ziemiņa un universālā Vestarta, līdz ar to šis varētu būt viens no skatāmākajiem mačiem visās sacensībās. Jauniešiem galvenais favorīts būs LČ vicečempions Toms Žmuida no Rīgas, kuram sīvākais sāncensis varētu būt Vecumnieku pārstāvis Gustavs Baļčūns. Vesera mešanā pārliecinoša favorīte būs Vestarta, bet jauniešiem cīņa notiks startp Ķekavas pārstāvjiem Skridi un Pundiņu, kuriem būs jāsacenšas ar aizkrauklieti Leonu Juri Viesiņu, kuram pagaidām ir labākais personīgais rekords.

Visbeidzot pieaugušo grupā škēpa mešanā redzēsim paša augstākā līmeņa sportistus. Pieteikumā parādās Līnas Mūzes un Anetes Kociņas vārdi, kas liekus komentārus neprasa. Līna Mūze ir metusi šķēpu pāri 64 metriem, kas ir pietiekami, lai nodrošinātu ceļazīmi uz Tokijas Olimpiskajām spēlēm. Līna ir arī Eiropas U23 čempione 2013.gadā, kā arī ieguvusi vairākas citas godalgotas vietas Eiropas un Pasaules jaunatnes čempionātos. Arī Anete Kociņa metusi šķēpu aiz 64 metru līnijas, bet tas notika salīdzinoši pasen – 2017.gadā. Šogad Anete metusi 58.58 metru talumā. Kociņas lielākie sasniegumi ir otrās vietas Eiropas U23 un U20 čempionātos, kā arī trešā vieta Pasaules U18 čempionātā 2013.gadā.

Kungu konkurencē uz starta stāsies Zigismunds Sirmais, kurš 2016.gadā kļuva par Eiropas čempionu. Zigismunds ir arī Eiropas U20 un U23 čempions un viņa personīgais rekords ir 86.66 metri. Tiesa, sportists šobrīd atkopjas pēc operācijas un rezultātus tuvu savam PB neuzrāda, bet šī var būt vienīgā reize, kad Kokneses stadionā varēsim vērot startējot Eiropas čempionu. Bez Sirmā, startēs arī citi, kas metuši šķēpu pāri 70 metriem – Jāzeps Groza (75.01m), Miks Oskerko (71.63m), Matīss Velps (77.71m), Artis Čakšs (72.84m) un Arnolds Strenga (73.66m). Tas viss sola lielisku šķēpas mešanas svētkos Kokneses stadionā. Pieaugušie startus uzsāks no plkst. 15:30.

Pavisam sacensībām pieteikušies vairāk par 170 sportistiem no 22 dažādām organizācijām. Gaidām visus Kokneses stadionā 19.septembrī jau no 11:00 rītā. Lai visiem veiksmīgi starti!

KSC

Leave a Reply