Lietuvā uzvar Mirošņiks, Žvagins trešais

Svētdien, 30.augustā Lietuvā norisinājās trešais Lietuvas autokrosa čempionāta posms.

Šoreiz mini bagiju klasē uz starta stājās astoņi mazie braucēji, tostarp novadnieki Emīls Mirošņiks un Klāvs Žvagins, sacensībās izcīnot attiecīgi pirmo un trešo vietu.

Tā kā dienas pirmā puse nebija saules apspīdēta un laiku pa laikam līņāja, sportistiem bija jāpieliek vairāk pūļu un iemaņu, lai trasē novaldītu spēkratu. Iespējams, ka tieši šī iemesla dēļ kvalifikācijas braucienos Klāvs nefinišēja labāko pieciniekā. Taču fināla braucienā Žvagins demonstrēja teicamu sniegumu no trešās starta rindas izraujoties uz ceturto pozīciju, vēlāk arī apsteidzot priekšā braucošo lietuviešu braucēju Pilipaviču. Sekoja ātri četri apļi un Klāvs finiša karogu sasniedza 3. vietā!

Varētu teikt, ka Emīlam šī bija viena no sarežģītākajām cīņām par uzvaru šosezon.  Pirmajos divos kvalifikācijas braucienos finiša karogu viņš sasniedza pirmais, bet trešajā braucienā sportistu un viņa komandu pārsteidza tehnikas problēmas, kā rezultātā pēc viena nobraukta apļa nācās izstāties no cīņas par līderpozīciju šajā iebraucienā. Lai gan visas tehniskās nepilnības uz vietas neizdevās novērst, uz finālu bagijs bija braukšanas kārtībā. Pēc starta Emīls ieņēma otro pozīciju aiz lietuviešu braucēja A.Dungvecka, četru apļu garumā meklējot iespējas apdzīt priekšā braucošo sportistu, kas arī izdevās piektā apļa pēdējā līkumā, izmantojot konkurenta pieļauto kļūdu un apsteidzot viņu. Sekoja vēl viens aplis un Emīls finiša karogu sasniedza pirmais!

Markelevicus Automoto photography

Šobrīd Lietuvas autokrosa čempionātā Emīls ir kopvērtējuma līderis, taču ir atlicis vēl viens posms Plunģē, 27.septembrī, kur tiks noskaidroti šī gada čempioni, bet ņemot vērā šī brīža situāciju ar vīrusa izplatību Lietuvā, pastāv bažas, ka pēdējo posmu var nākties izlaist. Bet nezaudēsim optimismu, un cerēsim, ka situācija uzlabosies ne tikai kaimiņvalstī, bet visā pasaulē.

Sanita Mirošņika, KSC

Leave a Reply