“Kokneses zolmeistari” izcīna bronzu Latvijas komandu čempionātā

Svētdien, 2020.gada 23.augustā Rīgā, krodziņā ”Jautrais Briedis”, norisinājās ikgadējais Latvijas komandu čempionāts zolē, kurā šogad piedalījās 20 komandas pa 4 zolmaņiem katrā. Šo komandu vidū arī ”Kokneses Zolmeistari”, kuru sastāvā startēja trīs Kokneses Zolmeistara titula ieguvēji –   Egīls Baltcers (72*), Ralfs Dūniņš (151), Egīls Kļaviņš (201), kā arī ilggadējs šo Kokneses sacensību dalībnieks – Edgars Doroško (164).Lai arī vēl sestdienas vakarā bija pamatotas šaubas par pāris komandas dalībnieku gatavību šiem nozīmīgajiem mačiem, tomēr svētdienas rītā visi ir uz strīpas un gatavi cīņai, daļai komandas ierodoties pašiem pirmajiem čempionāta norises vietā un paspējot jau nedaudz iestiprināties un aizdzīt lieko uztraukumu, kura jau tāpat dienas gaitā pietiks.To, ka koknesieši nav atbraukuši pēc pēriena, tie parāda jau pirmajā kārtā – taktiska precīza izvēle sadalot komandas dalībniekus no pirmā līdz ceturtajam numuram atnes 20 punktus (no 24 iespējamiem), ļaujot otro kārtu sākt kā turnīra līderiem un sēdēt pie pirmajiem četriem galdiem. Turpinājums gan nesolās būt viegls un pēriens atnāk šā kā tā – pirmās kārtas eiforiju aptur otrajā kārtā iegūtie tikai 6 punkti un kritiens līdz tabulas vidusdaļai. Trešā kārta atkal padodas veiksmīga, izdodas izcīnīt 18 punktus, ceturtajā pievienot 9 un nostabilizēties pirmajā astotniekā pēc aizvadītām 4 no 8 kārtām. Komandas līdera lomu pirmajā turnīra pusē uzņemas Edgars Doroško, kura stabilā spēle bez lieliem kritumiem ļauj arī komandai turēties salīdzinoši augstu. Pieteikumu godalgām ”Kokneses Zolmeistari” izsaka 5.kārtā, iegūstot 21 punktu un atgriežoties pie pirmajiem galdiem trīs kārtas pirms turnīra beigām. 6.un 7.kārtās Doroško vairs nespēj turēt uzņemto tempu, tāpēc jo svarīgāks kļūst pārējo spēlētāju pienesums, jo katrs punkts var kļūt izšķirošs cīņā par godalgām. 6.kārtā no šķietami bezcerīgām pozīcijām 3 punktus izrauj Baltcers, 7.kārtā brīnumaini atspēlējas un 2 punktus izcīna Dūniņš, ļaujot pirms izšķirošajām 28 partijām ar 100 kopējiem punktiem atrasties 3.pozīcijā, kamēr līderiem attiecīgi 108 un 103 punkti, taču arī konkurenti elpo pakausī – 8.vieta tikai 6 punktu attālumā.

Uzsākot pēdējo kārtu, Baltcers nomaina Doroško pie līderu galda, pie trešā galda sēžas Dūniņš, bet pie ceturtā Kļaviņš. Pirmais galds savu kārtu izspēlē visātrāk, Baltceram iegūstot 2 punktus un liekot cerības uz komandas biedriem. Kļaviņš diemžēl paliek uz 0, bet Doroško arī 2 punkti, pamazām izplēnot cerībām uz medaļām. Toties īstajā brīdī spriedzi iztur jau manāmi formu atguvušais Dūniņš, ilgā un svarīgā kārtā atnesot komandai 6 punktus. Kopā kārtā iegūti 10, kas nav daudz, bet nav arī bezcerīgi, gaidot kopējo rezultātu skaitīšanu. Pārsteidzoši, bet likumsakarīgi, demonstrējot stabilu sniegumu visu turnīra gaitu, par 2020.gada Latvijas komandu čempioniem ar izcīnītu 121 punktu kļūst ”Ventspils” (Andris Zemturis (67), Valdis Pētersons (96), Edmunds Pūce (182), Normunds Plūmiņš (bez reitinga)), otrajā vietā ar 113 punktiem atstājot komandu ”Ogre” (Viktors Groznovs (34), Jāzeps Orenišs (90) Armands Pucis (91), un Guntars Andriksons (139). Taču vissīvākā izrādās cīņa par bronzas medaļām, jo trīs komandas ir izcīnījušas vienādu punktu skaitu – 110, līdz ar vietu sadalījumu izšķir mazie punkti, kuru visvairāk (+151) un čempionātā izcīnītā 3.vieta ir tieši ”Kokneses zolmeistariem”, 4.vietu ar +114 iegūst ”Kurzeme-Ziepniekkalns” (Valdis Odiņš (61), Edgars Auders (86) Linda Upmale (125), Aigars Kalniņš (161)), bet 5.vietu ar +110 ļoti spēcīgā sastāvā startējušie”Rondo” (Normunds Dāvidsons (3), Dainis Stolers (6), Agris Pumpucs (13), Māris Vējš (42)). Olimpisko sešinieku ar 108 punktiem noslēdz komanda” SADO” (Ojārs Polis (2), Dace Fišere (68), Sandra Piruška (73), Aleksandrs Lonskis (74))
Turnīra MVP jeb vērtīgākā spēlētāja balvu ieguva Linards Ruņģis (8), izcīnot 37 punktus, taču pārējie komandas ”Durbes grauds” dalībnieki nespēja atrast savā azotē līdzvērtīgas kvalitātes un beigās nācās samierināties ar 8.vietu. ”Kokneses zolmeistari” ar izcilu indivduālo sniegumu neizcēlās, taču rezultātu atnesa komandas sabalansētā spēle. Individuāli visaugstāko vērtējumu ar 30 punktiem (12.vieta) ieguva Egīls Baltcers, bet turpat blakus ar 29 punktiem Ralfs Dūniņš un 28 punktiem Edgars Doroško. Egīlam Kļaviņam nedaudz mazāk – 23 punkti, taču katrs no tiem godam nopelnīts un neatsverams, bez kura komanda pie godalgām netiktu.
Jāatzīmē vēl, ka Doroško, Dūniņam un Baltceram šī ir jau otrā bronzas medaļa Latvijas komandu čempionātos, pirmo izcīnot debijas reizē 2018.gadā komandas ”Klondaika” sastāvā. 2019.gada čempionāts tika izlaists personisku apstākļu dēļ, bet 2020.gadā veiksmīga atgriešanās atpakaļ uz pjedestāla.

*iekavās dalībnieka vieta Latvijas Zoles reitingā uz 23.08.2020
KSC ārštata zoles apskatnieks Badijs Vējasuns.

Leave a Reply