Kokneses novada olimpieši – Ainārs Podnieks

Ceturtais Kokneses novada olimpietis ir bobsleja stūmējs Ainārs Podnieks. Ainārs Koknesē ieradās pēc 9.klases beigšanas Odzienas skolā, kur trenējās pie treneres Brigitas Krauzes. Uzsākot mācības I.Gaiša Kokneses vidusskolā tika uzsākti arī treniņi pie Igora Lulles un Ērika Cīruļa, kuri palīdzēja apgūt dažādas mešanas disciplīnas un vislabākie panākumi Aināram bija vesera mešanā. Pēc Kokneses vidusskolas absolvēšanas sportists tupirnāja izglītoties Latvijas sporta pedagoģijas akadēmijā, kur dažādu apstākļu dēļ nokļuva līdz bobslejam. 2006.gadā Ainārs iekļuva bobsleja izlases sastāvā startam Turīnas ziemas Olimpiskajās spēlēs. Diemžēl pirms pašām sacensībām Ainārs saasināja mikrotraumu un bija spiests savu vietu bobā atdot rezerves stūmējam, bet Olimpiādē Ainārs bija un palīdzēja komandai citos veidos.

AINĀRS PODNIEKS

(Turīna, 2006.gads)

Dzimis 1980. gada 13. oktobrī, Aizkrauklē

Bobslejists Ainārs Podnieks savas sportista gaitas uzsāka apmeklējot vieglatlētikas treniņus, kad mācījās otrajā klasē Odzienas skolā. Uz treniņiem pie treneres Brigitas Krauzes viņš devās līdzi brālim un trenējās vieglatlētikas daudzcīņā. Trenere viņu atcerās kā visnopietnāko audzēkni, kurš cītīgi un neatlaidīgi pildīja uzdoto līdz brīdim, kamēr viss izdevās, ar lielu spīti pārvarot visas grūtības. Pēc 9.klases absolvēšanas Ainārs turpināja mācības I.Gaiša Kokneses vidusskolā un turpināja trenēties vieglatlētikā pie trenera Igora Lulles, pārsvarā specializējoties vesera mešanā

Bobslejista karjeru Podnieks uzsāka, kad studēja Latvijas sporta pedagoģijas akadēmijā un 2003.gadā viņš iekļuva Latvijas bobsleja izlasē, kas deva zaļo gaismu pasaules līmeņa startiem. Kā vienu no pirmajiem lielākajiem Podnieka sasniegumiem var minēt 2004.gadā Pasaules junioru čempiona titula izcīnīšanu Kortīnā ekipāžā ar J.Miņinu, J.Latišu un I.Zaporožecu. Divus gadus vēlāk pienāca Aināra debija Turīnas Olimpiskajās spēlēs, kur komanda izcīnīja augsto 10.vietu.

2007.gadā Pasaules kausa pēdējā izcīņas posmā Kēnigzē bobslejā četriniekos komandā ar J.Miņinu, D.Dreiškenu un R.Rozīti tika izcīnīta trešā vieta, kas sezonas noslēgumā ļāva ierindoties ceturtajā pozīcijā. Kēnigzē izcīnītā trešā vieta bija ceturtā reize, kad Miņina komanda kāpa uz Pasaules kausa izcīņas goda pjedestāla. 2009.gadā Sanktmoricā norisinājās sestais posms Pasaules kausa izcīņā bobslejā, kas vienlaicīgi bija arī Eiropas čempionāts. Podnieks ekipāžā ar E.Maskalānu, R.Broku un R.Rozīti ierindojās 12.vietā Pasaules kausa posmā un desmitajā pozīcijā Eiropas čempionāta ieskaitē. No uzvarētājiem Latvijas ekipāža atpalika par 1,01 sekundi.

* Attēls ņemts no vietnes www.ibsf.org  

Sanita Mirošņika, Dāvis Kalniņš, KSC

Leave a Reply