Slēpotāja Eiduka ar FIS punktu rekordu iesāk jauno sezonu

Latvijas vadošā distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka lieliski iesākusi jauno sezonu, Olos (Somijā) notikušajās Starptautiskajās Slēpošanas federācijas (FIS) sacensībās 10km brīvajā stilā ar intervāla startu nopelnot 37,95 FIS punktus, kas ir visu laiku vērtīgākais rezultāts no Latvijas distanču slēpotājiem. Eiduka pasaules čempionāta medaļniecei Natālijai Ņeprajevai no Krievijas piekāpās 35,8 sekundes un izcīnīja 5.vietu, esot labākā junioru konkurencē, informē sportistes pārstāvis Ivars Bācis.

Šosezon Olimpiskās čempiones Justīnas Kovaļčikas slēpošanas klubu pārstāvošā Latvijas slēpotāja no Kokneses novada Vecbebriem sezonu iesāka FIS sacensībās Somijas ciematā Olos, kas norisinās trīs dienas un allaž pulcē spēcīgu sastāvu. Olimpiete Patrīcija Eiduka piedalījās visos trijos startos, vislabāko rezultātu sasniedzot pēdējā dienā savā iecienītajā brīvajā stilā.

Uzvaru izcīnīja galvenā favorīte un pagājušās sezonas pasaules kausa posma uzvarētāja šajā distancē Ņeprajeva, kas 10km veica 26:35,2 un par 15 sekundēm apsteidza Olimpisko spēļu un pasaules čempionātu medaļnieci Kertu Niskanenu no Somijas. 19 gadus vecā P. Eiduka no “Tour de ski” seriāla vicečempiones Ņeprajevas atpalika 35 sekundes, kas pirmo reizi karjerā deva iespēju nopelnīt zem 50 FIS punktiem. Iepriekšējais labākais Ingus Eiduka audzēknes un meitas rezultāts bija 65 FIS punkti, kas iegūti Skandināvijas kausa posmā Somijā un arī 10km brīvajā stilā. Vairāk nekā pusminūti mūsu slēpotājai zaudēja šī gada pasaules vicečempione U23 grupā Lidija Durkina, kas pagājušā sezonā pasaules kausa posmos septiņas reizes iekļuva divdesmitniekā. Vēl vairāk no kuplās Eiduku ģimenes jaunākās atvases atpalika vēl divas pagājušā sezonā pasaules kausa posmos vairākas reizes trīsdesmitniekā tikušās slāpotājas – Laura Gimlere (Vācija) un pasaules čempione U23 grupā Anna Žerebjateva (Krievija).

Dienu iepriekš 5km klasiskajā stilā, lai arī iegūta 25.vieta, tomēr augustā Madonā pasaules čempionātā rollerslēpošanā uzvarējušajai Natālija Ņeprajevai mūsu slēpošanas cerība piekāpās 1:10 un nopelnīja 84 FIS punktus, kas ir viņas labākais rādītājs klasiskajā stilā. Savukārt pirmajā dienā klasiskā stila sprintā sanāca pieticīgāks starts, kur pagājušā gada desmitā labākā pasaules juniore no Latvijas nopelnīja 139 FIS punktus, bet spēja ieņemt ceturtdaļfinālā 16.vietu.

Slēpotājas pārstāvis Ivars Bācis

Leave a Reply