Prognožu konkursa uzvarētājs – Kristaps Kovaļevskis

27.oktobrī Kokneses sporta centrā tika aizvadītas kārtējās divas spēles Kokneses novada basketbola čempionātā. Šajā reizē līdzjutēji un spēlētāji tika aicināti piedalīties prognožu konkursā, sniedzot atbildes uz 4 jautājumiem.

Pirmais jautājums bija pavisam vienkāršs – kurš uzvarēs spēlē starp “Seven&One” un “Picnic Team”. Abas komandas nespēlēja optimālajā sastāvā un spēle varēja ieiet dažādās sliedēs, bet šoreiz labāki bija piknikotāji, kas jau no pirmajām minūtēm ieguva nelielu vadību un to pakāpeniski palielināja, spēles beigu signālam skanot tablo vēstīja 84:61 par labu “Picnic Team”. Uz šo jautājumu precīzi atbildēja 16 no 19 prognozētājiem.

Otrais jautājums jau bija nedaudz viltīgaks – prognozētājiem tika vaicāts vai spēlētāji Nauris Korklišs un Ralfs Eihentāls kopā spēs gūt 50 punktus? Līdz šim Ralfs vidēji bija guvis 33 punktus, bet Nauris bija atzīmējies ar 54 puktiem spēlē. Šajā spēlē gan spēlētāji atgriezās nedaudz piezemētākā līmenī un saskārās ar citas intensitātes un kvalitātes aizsardzību, kas Ralfam ļāva gūt 12 un Naurim 13 punktus, bet kopā – 25 punktus. Līdz ar to pareizā atbilde uz šo jautājumu pārliecinoši bija “nē”. Šādu atbildi sniedza 8 no 19 prognozētājiem, bet precīzi uz pirmajiem diviem jautājumiem bija atbildējuši 6 prognozētāji.

Šoreiz konkursa izšķirošais jautājums bija trešais, kurā tika vaicāts, vai “Donothing” pret “Vidusskolas mūziklu” spēs gūt vismaz 46 punktus. Šis bija reāli episks atrisinājums šim jautājumam, jo “Donothing” pēdējā minūtē spēja sasniegt tieši 46 punktu līniju un līdz ar to pareizā atbilde uz šo jautājumu bija “jā”. Vaininieks šādai atbildei bija Ralfs Kukrevičs, kurš guva ļoti sarežģītu trīspunktnieku aptuveni 40 sekundes līdz mača beigām. Latviski šo metienu pat nav īsti iespējams aprakstīt, bet NBA to pasniegtu aptuveni kā “running fadeaway rainbow three pointer over defender falling out of bounds”. Bet kā Ralfs pats teica savā prognozē, tad viņa komanda 46 punktus sasniegšot mierīgi, un tā arī notika.

Uz šo jautājumu, kas šajā reizē bija tas, kurš noteica uzvarētāju, pareizi atbildēja pavisam 4 no 19 konkursa dalībniekiem, bet uz visiem trim jautājumiem precīzi atbildēja vien 2 – Kristaps Kovaļevskis un Raivo Grīslis.

Uzvarētāja noteikšanai tika izmantota ceturtā jautājuma atbilde – cik punktus 27.oktobra spēlēs spēs gūt visas četras komandas? Kristaps minēja 289 punktus, Raivo cerēja uz rezultatīvāku basketbolu un prognozēja 370 punktus, bet komandas šovakar spēja gūt solidus 317 punktus, kas uzvaru prognožu konkursā nodrošināja Kristapam, kurš tiks pie KSC cepures un krūzes! Ja Ralfs nebūtu iemetis pēdējo trīnīti, tad par konkursa uzvarētāju būtu kļuvis Alens Paļskis, kurš prognozēja, ka komandas kopā gūs 310 punktus. Līdzīgi kā Alens pirmos trīs jautājumus prognozēja arī Kalvis Vaivods, Niklāvs Vingris un Monta Svešņikova.

Nākamās spēles KNČ basketbolā jau 3.novembrī, bet turnīra Final 4 notiks 23.novembrī!

KSC

Leave a Reply