Jānis Višķers trešais ātrākais maratonists Latvijas vēsturē

Svētdien, 29.septembrī, Vācijas galvaspilsētā notika tradicionālais Berlīnes maratons, kurš atzīts par ātrāko maratonu pasaulē. Berlīni raksturo līdzenums bez stāviem pakalniem un kritumiem, un asiem pagriezieniem. Pēdējie 6 oficiālie pasaules rekordi maratona distancē ir uzstādīti tieši Berlīnes maratonā.

Pasaules rekords maratonā vīriešiem ir 2:01:39, kas uzstādīts Berlīnes maratonā 2018. gada 16. septembrī. Šis rekords pieder Eliudam Kipčogem no Kenijas.

Šajā gadā Berlīnes maratonā no šī rekorda vien 2 sekundes atpalika titulētais Etiopijas garo distanču skrējējs Kenenisa Bekele. Bekele šo maratonu noskrēja 2:01:41.

Berlīnes maratonā piedalījās arī koknesietis Jānis Višķers. Ar jaunu personīgo rekordu 2:16:59 viņš finišēja 53.vietā. Ar šo rezultātu Jānis ir kļuvis par trešo ātrāko maratonistu Latvijas vēsturē, dalot šo pozīciju ar Pēteri Kairo. Par Jāni Latvijā maratonu ātrāk skrējuši tikai divi sportisti – valsts labākā snieguma īpašnieks Valērijs Žolnerovičs (2:14.24) un Aleksandrs Prokopčuks (2:15.56).

Sveicam Jāni ar panākumiem un vēlam veiksmīgus arī nākošos startus!

Jānis Višķers pēc finiša Berlīnē. Foto: SK “Tērauds”

 

Sanita Mirošņika, KSC

Leave a Reply