Kokneses sporta festivāls noslēdz vasaras sporta sezonu Koknesē

24.augustā Kokneses stadionā norisinājās pirmais Kokneses sporta festivāls, kurš pulcēja lielu dalībnieku skaitu, kas visas dienas garumā no 10:00 – 21:00 piedalījās dažādās sportiskās aktivitātēs, baudīja silto laiku un draudzīgo sacensību atmosfēru, cīnījās par festivāla balvām un cienājās ar gardiem ēdieniem un dzērieniem bufetē.

Tā kā apkārtējos pagastos, kā piemēram Meņģelē (šogad tika aizvadīti 72. sporta svētki) un Vecbebros ( 31.augustā tiks aizvadīti 57.sporta svētki) sporta svētki kļuvuši par vienu no gada gaidītākajiem notikumiem pagasta dzīvē, tad Koknesē kādu laiku sporta svētku tradīcija tika pazaudēta. Tie tika atjaunoti 2014.gadā un šogad būtu bijuši 6. sporta svētki, bet tā kā viss mūsdienās mainās ļoti strauji, tad sporta svētku konceptu nolēmām mainīt un pasākuma formātu vairāk pielāgojām festivāla prasībām, kur sportiskās aktivitātes tika padarītas draudzīgākas, kopīgākas un skatāmākas. Liels prieks šoreiz par to, ka izdevās dalībniekus noturēt sacensību vietā gandrīz visu dienu un tie “klejoja” no vienas aktivitātes pie nākamās un gaidīja vēl nākamās, lai samērotu savus spēkus ar citiem festivāla dalībniekiem.

Festivāls iesākās ap plkst. 10:00 ar nelielu simbolisku atklāšanas ceremoniju, bet jau ap 10:30 sākās pirmās disciplīnas. Pludmales volejbolā uz laukumiem sacentās 13 vīru un 2 sievu komandas, bet stadionā uzsākās individuālās disciplīnas. Šogad tradicionālajā zābaka mešanā pieaugušo grupā uzvarēja Ritvars Kļaviņš, kurš pārspēja citus spēcīgus puišus kā Edgars Glāznieks un Reinis Nungurs. Sievietēm tālākais metiens Lindai Dumpei, bet bērnu konkurencē labākie Ričards Lācītis un Estere Zavele. Šogad jaunums bija šķēpa mešana mērķī, kur dienas labāko rezultātu sasniedza vieglatlētikas daudzcīņnieks Niks Samauskis, divreiz trāpot “pašā centrā”. Niks sakrāja 15 punktus, bet pa 13 punktiem spēja savākt Ivars Kovaļevskis un Ričards Lācītis, bet no dāmām precīzākā metēja bija Agnese Vilcāne, kas sameta 12 punktus. Tāllēkšanā no 10 metru ieskrējiena dienas tālākais lēciens Ilmāram Kalniņam (5.58m), otrais palika Niks Samauskis ar 5.28 metriem, bet trešajā vietā ar 5.08 metriem Ralfs Eihentāls. Dāmām tālākais lēciens Agnei Matušonokai (4.09m), bet bērnu grupās vinnēja Ričards Lācītis un Ramona Bičenko.

Vēl viens jauns sporta veids festivālā bija augstlēkšanas duelis, kur dalībnieki sacentās augstlēkšanā nevis tradicionālā formātā, bet gan sacenšoties 1:1. Tas piesaistīja kopā 17 sportistus un tās bija dinamiskas sacensības, kur pieaugušo grupā labākie bija Niks Samauskis, Otto Bērziņš un Ilmārs Kalniņš, bet jauniešiem savās grupās uzvarēja Henrijs Kalniņš un Ramona Bičenko.

No plkst. 11:00 – 12:00 stadionā speciāla nodarbība bija pašiem mazakajiem festivāla apmeklētājiem, bet 12:00 norisinājās ekspress sacensības 40 metru sprinta skrējienā, kur sacentās paši ātrākie dienas dalībnieki. Dāmām uzvarēja Baiba Višķere, meitenēm ātrākā Ramona Bičenko, no kuras tikai nedaudz atpalika Estere Zavele, bet zēniem ātrākais bija Henrijs Kalniņš, apsteidzot Ričardu Lācīti un Kristeru Beļajevu. Diezgan nopietns bija dalībnieku sastāvs vīriem – finālā iekļuva 4 Latvijas čempionātu medaļnieki vieglatlētikā, no kuriem divi tika arī godalgotajās vietās. Uzvarēja Ilmārs Kalniņš, pārspējot bijušo lodes grūdēju, tagad bobslejistu Reini Nunguru, bet trešajā vietā Dāvis Briedis, kurš ar vieglatlētiku nopietni gan nav nodarbojies. Ceturto un piekto vietu sadalīja Niks Samauskis un Ralfs Eihentāls, bet kā sestais finālā finišēja Mārtiņš Lielups, kurš ir pazīstams kā daudzkārtējs Latvijas čempionātu medaļnieks spēka trīscīņā.

Šautriņu mešanā, kur piedalījās pavisam 87 dalībnieki, uzvaras savās grupās izcīnīja Ivars Kovaļevskis, Agnese Vilcāne, Ričards Lācītis un Kadrija Birkāne, bet šaušanā labākie bija Māris Grēvels, Eva Tomaševska un Kristers Beļajevs. Mums gan vel jāpilnveido sacensību norises plāns šajās disciplīnās, bet esam konstatējuši visus trūkumus sacensību izvešanā un strādāsim pie tiem nākotnē.

Šogad festivālā norisinājās arī trīs zibenssacensības. Akmens-šķēres-papīrs turnīrā 50 dalībnieku konkurencē labākais bija Otto Gustavs Bērzkalns, kas finālā pārspēja Ingaru Kļaviņu un Ediju Lutinski. Jaunums bija arī sporta erudīcijas spēle, kurā 15 dalībnieki izmēģināja savus spēkus zināšanu pārbaudē. Erudītākais šoreiz Didzis Bērziņš, kurš apsteidza Reini Nunguru un Ivo Igauni. Olu mešanā startēja gandrīz 60 dalībnieki, kas kopā izveidoja 30 pārus. Vistālāk aizmest un noķert olu spēja Ivo Kokins un Nauris Korklišs, kuri cīņā par otro vietu pārspēja Otto Bērziņu un Andreju Grustānu, bet trešajā vietā garākais sacensību pāris – Raivis Liepiņš un Emīls Višķers.

Virves vilkšanā šoreiz pieteicās 2 komandas – komanda “Normāli čaļi” bija šoreiz krietni pārāka pār komandu “419” un izcīnīja uzvarētāju titulu. Uzvarētāju rindās startēja Intars Zauls, Matīss Zauls, Ivo Kokins, Niklāvs Vingris, Dāvis Briedis un Nauris Korklišs.

Otro gadu pēc kārtas Koknese kļuva par spēcīgāko mazo pilsētu projektā “Spēcīgākā pilsēta”. Lai gan oficiālie rezultāti vel nav pieejami, bet pēc provizoriskajiem rezultātiem tika pacelti ap 106 000 kg un esot pārspēts arī Rīgas pilsētas rezultāts. Pērn Koknese uzcēla 89 000 kg, bet šogad rezultāts uzlabots. par vairak nekā 15 000 kg. Otrajā vietā esošā Apes pilsēta pārspēta par 30 000 kg. Stiprākie atseviškās kategorijās bija Artis Višķers, kas 50kg stieni pacēla 89 reizes, bet 20 kg stieni jauniešiem visvairāk reižu pacēla Ričards Lācītis. Vislielāko ieguldījumu deva sacensību tiesnese, kas 20kg smago stieni uzcēla vairāk nekā 350 reizes, kopējam rezultātam pievienojot nedaudz vairāk par 7000 kg.

Dienas vidū, pirms strītbola sacensību sākuma notika pludmales volejbola un florbola apbalvošana. Pludmales volejbolā dāmām uzvarēja Eva Tomaševska un Anna Bulzga, kas pārspēja Agnesi Vilcāni un Līvu Zvaigzni. Vīriem 13 komandu konkurencē labākie šoreiz Jānis Andrejevs un Krists Kučinskis, kuri finālā pārspēja Aldi Muraško un Māri Garklāvu. Trešajā vietā ierindojās koknesieši Edgars Glāznieks un Didzis Bērziņš.  Florbola sacensībās trīs komandu konkurencē uzvarēja komanda “Koknese”, kuras sastāvā bija Niklāvs Vingris, Dāvis Briedis, Edgars Glāznieks, Raivo Grīslis un Didzis Bērziņš.

Visbeidzot diena noslēdzās ar strītbola turnīru, kurā piedalījās 13 komandas. Līdzīgās cīņās komandas aizvadīja grupu spēles, lai uzzinātu klasifikāciju izslēgšanas spēlēm. Tajās iekļuva visas 13 komandas, uzsākot spēles 1/8 finālā. Pakāpeniski atkrītot vājākām komandām noskaidrojās, ka finālā spēlēs “Bērziņi” pret “Life Hack”, bet par trešo vietu cīnīsies “Yeeteri” pret “419”. Finālā augstu precizitāti demonstrēja “Life Hack” spēletāji, kas, kombinācijā ar taktisku aizsardzību, pieveica “Bērziņus”. Uzvaretāju sastāvā spēlēja Andrejs Grustāns, Nikļāvs Vingris, Ralfs Eihentāls un Armands Korekovs, bet Bērziņu sastāvā – Uldis, Otto un Didzis Bērziņi. Spēlē par trešo vietu labāki bija “Yeeteri” spēlētāji – Nauris Seļiverstovs, Francis Aišpurs, Raivis Viļums un Jānis Grīvels.

Diena kopumā aizritēja ļoti draudzīgi, saulaini un sportiski. Visas dienas garumā par muzikālo pavadījumu rūpējās DJ Vitālijs Lubgāns, bet dalībniekus ar uzturvielām apgādāja kafejnīca “Kūpiņsala”. Paldies arī skoltājai Dacei Skopānei par bērnu nodarbības vadīšanu, un liels paldies arī visiem tiesnešiem, kuri atrada laiku šajā sestdienā palīdzēt – Dzintaram, Annijai, Santai, Agnei, Baibai, Natālijai, Ksenijai, Gustavam, Alenam, Raineram. Paldies arī visiem dalībniekiem par ierašanos un piedalīšanos, paldies skatītājiem! Gaidīsim arī ieteikumus Festivāla programmas pilnveidošanai nākamajā gadā un tiekamies nākamajos sportiskajos pasākumos Koknesē, tuvākais jau 6.septembrī Koknesē!

KSC

 

Leave a Reply