Žogots PČ krosmintonā uzrāda savu labāko rezultātu

No 4.-7.jūlijam Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā norisinājās Pasaules čempionāts krosmintonā, kur piedalījās arī vairāki Latvijas sportisti, kuru vidū bija arī koknesietis, šobrīd Rīgā dzīvojošais, Mārtiņš Žogots, kam izdevās parādīt līdz šim labāko sniegumu Pasaules čempionātos.

Šis bija līdz šim piektais Pasaules čempionāts krosmintonā un šis bija arī Mārtiņa piektais čempionāts. Iepriekšējās reizēs Mārtiņa augstākais sasniegums bija 65.vieta 2013.gadā, bet šoreiz šo sasniegumu izdevās uzlabot un ierindoties dalītajā 33.vietā 128 dalībnieku konkurencē.

“Sacensībās OPEN grupas vienspēlēs tiek organizētas priekšsacīkstes kā grupu turnirs, tas notika piektdienā, 5.julijā un tad sestdienā 6.julijā bija izslēgšanas jeb play-off spēles. Grupa ir pa 4 spēlētājiem, divi labākie tiek ārā un turpina sacensību izslēgšanas turnīrā.

Pirmo spēli spēlēju pret čehu Janu Jurāšu, ko diezgan viegli vinnēju ar 16:4 un 16:8. Otro spēli spēlēju pret šveicieti Marku Bēleru, ari diezgan viegli vinneju ar 16:12 un 16:6. Trešo spēli spēlēju ari pret šveicieti Ivo Junkeru, pirmo setu samēra viegli zaudēju dēļ šveicieša spēcīgajam un precīzajām servēm un precīzām gremdēm, bet otrajā setā jau nedaudz piešāvos un bija cerība vinnēt otro setu, tomēr beigās nedaudz pietrūka un piekāpos ari otrajā setā ar 14:16 (pirmajā 6:16).

No grupas tiku ārā kā otrais, līdz ar to sev pretī dabūju citas grupas pirmo numuru. Un tas bija japānis Akihiko Nišimura, kurš sacensību pirmās dienas jaukto dubultspēļu kategorijā izcīnīja uzvaru. Ar japāni man gāja grūti, jo visi japāņi ir ļoti tehniski, prātīgi un izturīgi spēlētāji. Viņu spēles bieži vien ir garas un mokošas pretiniekiem. Viņiem ir gruti kautkur iesist [laukumā], jo viņi visu paņem, pa laukumu pārvietojas tehniski un precizi. Lai gan man spēle vedās labi, varēju smuki trāpīt pa stūriem, ar to nepietika, jo viņš visur bija un paņēma. Savukart, kad es kautkur nepaspēju, tā automātiski sekoja spēcīga un precīza gremde. Netiku galā, piekāpjoties ar 4:16 un 10:16.”, tā Mārtiņš Žogots.

Mārtiņš startēja arī dubultspēļu turnīrā, kur kopā ar jēkabpilieti Uldi Dzirkali izcīnīja 17.vietu 48 pāru konkurencē. Atšķirībā no vienspēļu turnīriem, šeit sacensības sākās uzreiz no izslēgšanas kārtas, ņemot vērā spēlētāju reitingu. Pirmajā cīņā Latvijas duets tika galā ar Ungārijas duetu, uzvarot ar 16:9 un 16:7. 1/16 finālā mūsējiem pretī stājās Vācijas duets, kam nācās piekāpties ar 6:16 un 10:16. “Vācieši bija ļoti precīzi un ar spēcīgiem sitieniem, īsti neko nevarējām padarīt. Mums bija grūti piešauties pie ātras spēles, jo uz vietas [Latvijā] šāda līmeņa spēlētāji mums nav. Nepieciešama lielāka starptautisko sacensību pieredze, lai spēlētu ar top spēlētājiem regulārāk,” noslēdz Mārtiņš.

Ļoti augstvērtīgu sniegumu demonstrēja arī Mārtiņa audzēkne Agate Kristiāna Spāre, kura izcīnīja sudraba medaļu U14 vecuma grupā meitenēm. Mārtiņš ir ne tikai aktīvs krosmintonists un sertificēts krosmintona treneris, bet arī Latvijas krosmintona federācijas prezidents un Latvijas krosmintona līgas ietvaros rīko vienas no sezonas sacensībām arī Kokneses sporta centrā.

KSC

Leave a Reply