Kokneses jaunie sportisti startēs Latvijas jaunatnes Olimpiādē Jelgavā

Latvijas jaunatnes Olimpiāde ir centrālais sporta notikums jaunajiem sportistiem, kurā norisinās sacensības visos olimpiskajos sporta veidos, kā arī atsevišķos neolimpiskajos sporta veidos. Olimpiāde notiek katru otro gadu un ļauj Latvijas jaunajiem sportistiem sacensties vienkopus lielā sporta forumā, veidojot pirmo nopietno pieredzi par to, kā notiek lielie sporta notikumi pasaulē.

Uz šīm sacensībām jau ierasti arī dodas Kokneses novada jaunie sportisti. Un šoreiz būs jau septītā reize, kad Kokneses jaunie sportisti piedalīsies lielākajā jaunatnes sporta pasākumā Latvijā. Olimpiāde šogad notiks no 5. – 7.jūlijam Jelgavā un Kokneses novadu pārstāvēs vieglatlēti un volejbolisti.

Vieglatlētika ir tradicionālākais sporta veids Kokneses novadā un sporta dzīvē, un tieši vieglatlēti ir tie, kas ir startējuši visās līdzšinējās olimpiādēs. Šoreiz komandas sastāvā 8 vieglatlēti. Jaunietēm uz starta izies vesermetējas Natālija Zeica, kura šī gada Latvijas čempionātā ieguva bronzu un Ginta Pētersone, soļotājas Megija Čakste (bronza šī gada LČ ) un Megija Tramdaka, kā arī vidējo distanču skrējēja Una Gadzāne. Savukārt, no jauniešiem uz starta izies trīs trīssoļlēcēji – pērnā gada Latvijas U16 vicečempions Evars Geršebeks, šī gada LČ U18 6.vietas ieguvējs Otto Gustavs Bērzkalns un Gustavs Alfrēds Ozoliņš, kurš centīsies sasniegt jaunu personīgo rekordu un izrādīt nopietnu konkurenci pārējiem. Trīssoļlēcēji startēs sestdien Zemgales Olimpiskā centra stardionā, bet meitenēm starts svētdien. Una un abas Megijas savas disciplīnas aizvadīs Jelgavā, bet Natālija un Ginta veserī metīs Salaspilī. Vieglatlētus startiem gatavo treneri Viktors Ņuhtiļins un Dāvis Kalniņš.

Pirmo reizi Kokneses novada vēsturē uz Olimpiādi arī dosies sporta spēļu komanda – šoreiz tā būs Kokneses jauniešu komanda, kura tiesības startēt finālturnīrā izcīnīja ar veiksmīgiem startiem Latvijas čempionātā un kvalifikācijas turnīrā. Komandas treneris Ivars Māliņš komandu šai olimpiādei bija sācis gatavot jau vairākus gadus atpakaļ un mērķis ir izpildīts – komanda olimpiādē startēs un arī mēģinās iekļūt godalgoto vietu pulkā. Apakšgrupā mūsējiem pretī stāsies galvenie favorīti Rīgas komanda, kā arī spēlētāji no Talsu novada. Abas pirmās spēles tiks aizvadītas piektdien Zemgales Olimpiskā centra sporta hallē. Atkarībā no pirmās dienas spēļu rezultātiem, sestdien tiks aizvadīta pusfināla spēle vai spēle par 5.vietu, bet svētdien risināsies spēles par medaļām.

Vēlēsim sportistiem veiksmīgus startus, labu veselību un panākumus ne tikai šajās sacensībās, bet arī visās nākamajās!

KSC

Leave a Reply