Kokneses futbolisti vadībā pēc 1. posma Aizkraukles novada čempionāta minifutbolā

16.jūnijā norisinājās Aizkraukles novada čempionāta minifutbolā (ANČMF) 1. posms, kurā veiksmīgi startēja Kokneses sporta centra futbolisti, uzvarot visās četrās spēlēs. Turnīram šogad pieteikušās sešas komandas un cīņā par titulu un iespēju piedalīties reģionālajā finālturnīrā kopā ar koknesiešiem iesaistīsies arī pagājušā gada čempioni Poila, šā gada ziemas turnīra uzvarētāji Skrīveri, kā arī Sauleskalns, FK Apmaldījušies un FK Salasījušies. Kopumā plānots aizvadīt divu apļu turnīru, to izspēlējot trijos sabraukumos.

Koknesieši šī gada turnīru iesāka ar spēli pret vienu no tradicionālajiem konkurentiem Skrīveriem. Spēle kopumā aizritēja līdzīgi, ar daudzām divcīņām, pārsvarā laukuma vidusdaļā. Kā ierasts turnīru atklāšanas mačos, vairums šajā spēlē gūto vārtu vairāk liecināja nevis par uzbrūkošās komandas veiksmēm, bet aizsargājošās neveiksmēm. Pēc apmainīšanās ar vārtu guvumiem pirmajā puslaikā, otrajā koknesieši savus momentus izmantoja veiksmīgāk un izcīnīja uzvaru ar 3:1 (1:1). Šajā spēlē divi vārti Didzim Bērziņam, vieni Niklāvam Vingrim, bet Edgaram Glāzniekam veiksmīga debija Kokneses futbokomandas vārtos.

Posma otrajā spēlē Kokneses futbolisti sacentās ar FK Salasījušies, kura pamatkodolā spēlē aizkrauklieši, bet komanda papildināta arī ar vairākiem Kokneses futbola audzēkņiem – pirmajā posmā spēlēja Raivis Kurnigins un Ivo Kokins. Šī spēle aizritēja ar KSC pārsvaru un pretinieki koknesiešu vārtus apdraudēja reti. Tomēr arī FK Apmaldījušies, pieredzējušāko spēlētāju vadīti, disciplinēti spēlēja aizsardzībā, vārtos vairākās epizodēs glāba Andis Cibiņš un KSC savu pārsvaru vārtu guvumā pārvērta tikai vienreiz, kad Kārlim Beikertam padevās spēcīgs un negaidīts sitiens vārtu tuvajā stūrī. KSC uzvara ar 1:0.

Trešajā spēlē KSC futblistiem pretī stājās FK Apmaldījušies, kuriem šis posms neizdevās diez ko veiksmīgs. Arī šajā spēlē visas cīņas laikā koknesiešiem piederēja nospiedošs pārsvars bumbas kontrolē un bīstamajos momentos. Līdz ar to lielākā intriga laukumā bija par to, cik tad vārtus Kokneses sporta centram izdosies iesist. Spēles beigās uz tablo fiksēts 8:0 (četrus vārtus guva Kārlis Beikerts, divi Ilmāra Kalniņa kontā, bet pa vieniem Niklāvam Vingrim un Didzim Bērziņam).

Pirmā sabraukuma ceturtajā un pēdējā spēlē Kokneses komanda tikās ar aktuālajiem čempioniem un turnīra galvenajiem favorītiem – Poilu, kuras sastāvā arī spēlē viens koknesietis, Aivis Ščerbinskis. Gan pirmo spēļu rezultāti, gan tajās demonstrētais sniegums liecināja, ka par šīs spēles favorītiem uzskatāmi Poilas futbolisti. Neraugoties uz to, KSC, veikuši dažus pārkārtojumus, spēja nodomenstrēt labu spēli un izrādīja nopietnu pretestību daudzkārtējiem apkārtējo novadu turnīru uzvarētājiem. Spēles pirmajā daļā, pateicoties diviem lieliskiem, individuāli meistarīgiem Ilmāra Kalniņa vārtu guvumiem, koknesieši izvirzījās vadībā ar 2:0. Pirmā puslaika beigu daļā īsā laikā Poila deficītu atguva – vispirms Mārcis Rūtiņš realizēja pendeli, bet vēl pēc mirkļa viņš guva vārtus pēc centrējuma soda laukumā.

Otrajā puslaikā aizritēja līdzvērtīga un arī nedaudz piesardzīga cīņa, kurā daži vārtu momenti bija abām komandām, tomēr piecas minūtes pirms spēles beigām uzvaru izrāva koknesieši – Ilmāra Kalniņa nopelnīto un Reiņa Kuzmas izpildīto pendeli pretinieku vārtsargs Vadims Strikica ar grūtībām spēja atsist, tomēr Kārlis Beikerts apsteidza aizsargus un atzīmējās ar uzvaras vārtu guvumu. Kārlis kopumā aizvadīja lielisku posmu un uzvaras vārtus guva divās no četrām spēlēm. Pēc pēdējās spēles uz jautājumu, vai bija patīkami saviem komandas biedriem [Kārlis Latvijas čempionāta 2. līgā spēlē FK Pļaviņas sastāvā] iesist uzvaras vārtus, Beicis smaidot atbildēja: “Patika”.

Līdz ar to koknesieši pirmo sabraukumu noslēdza ar četrām uzvarām četrās spēlēs un kļuvuši par šā brīža turnīra līderiem. Ar trim uzvarām četrās spēlēs seko Poila, bet trešajā vietā pašlaik ierindojas Skrīveri. 1.posmā Kokneses sporta centra sastāvā spēlēja Kārlis Beikerts, Didzis Bērziņš, Edgars Glāznieks, Dāvis Kalniņš, Ilmārs Kalniņš, Dmitrijs Krupenkins, Reinis Kuzmas, Andrejs Pavļenkovs un Niklāvs Vingris. Pateicamies organizatoriem par veiksmīgi un pārdomāti veidotu turnīru un tiekamies 2. posmā jau 30. jūnijā!

Didzis Bērziņš, KSC

Foto: Ingus Pugačovs

Leave a Reply