Vieglatlēti startē Latvijas jaunatnes čempionātā un Rīgas čempionātā

Februāris ir viennozīmīgi viskarstākais ziemas mēnesis vieglatlētikas sacensību ziņā Latvijā, jo šajā mēnesī notiek gandrīz visi valsts čempionāti telpās. Pagājušajā nedēļā kā pirmais tika aizvadīts Latvijas čempionāts daudzcīņās un soļošanā, kur koknesiete Gundega Beķere izcīnīja zeltu 2000 metru soļojumā U16 grupā.

Šajā nedēļas nogalē tika aizvadītas kārtējās sacensības. Piektdien un sestdien Rīgas sporta manēžā norisinājās Rīgas čempionāts, bet svētdien uz starta devās labākie U14 vecuma grupas vieglatlēti. Rīgas čempionātā startēja trīs Kokneses vieglatlēti. Pirmajā sacensību dienā 60 metru sprintā 11.vietu izcīnīja Ilmārs Kalniņš, uzrādot rezultātu 7.25 sekundes. Otrajā dienā Ilmārs startēja trīssoļlēkšanā un uzrādīja rezultātu 14.17 metri, ar ko bija pietiekami 3.vietai. Mārtiņš Broks ieguva 3.vietu lodes grūšanā, rīku raidot 14.72 metru tālumā, bet U18 grupas sportiste Una Gadzāne piedalījās 800 metru skrējienā un ar rezultātu 2:44.09 ierindojās 12.vietā.

REZULTĀTI

Svētdien trīs jaunie Kokneses sportisti – Elza Lazdiņa, Estere Zavele un Henrijs Kalniņš, devās uz valsts meistarsacīkstēm, lai cīnītos par savām medaļām. Šajās sacensībās varēja startēt tikai tie sportisti, kas bija izgājuši kvalifikācijas sacensību pārbaudījumus un bija noplenījuši savu ceļazīmi uz finālu. Katrā disciplīnā startēja aptuveni 25 valsts labākie jaunie sportisti un konkurence bija ļoti liela. Henrijs Kalniņš, kurš ir viens no vadošajiem vieglatlētiem savā vecuma grupā, apliecināja savu piederību šim sportistu lokam, izcīnot divas sestās vietas. Vispirms Henrijs startēja 60 metru barjerotajā skrējienā, priekšskrējienā uzrādot laiku 10.04 sekundes, kas deva vietu B finālā – tātad cīņā turpinājās par 5. – 8.vietu. B fināls bija ļoti līdzvērtīgs un visi 4 sportisti ieskrēja 9 sekundes simtdaļu robežās. 5.vieta šoreiz sīvam Henrija konkurentam Bruno Lielbārdim no Madonas ar 9.90 sekundēm, bet Henrijs ierindojās 6.vietā ar 9.91 sekundi ātru skrējienu. Uzvaru sacensībās guva Talsu sportists Kārlis Lūkass Koloda, uzrādot rezultātu 9.50 sekundes.

Henrijs startēja arī augstlēkšanā, kru decembrī bija uzstādījis jaunu personīgo rekordu – 1.54 metri. Šajās sacensībās personīgo rekordu neizdevās atkārtot, bet tika pievarēts augstums 1.45 metri, kas deva 6.vietu. 1.vietā ierindojās venstpilnieks Edgars Prūsis, kas pārvarēja 1.63 metru augstumā novietoto latiņu.

Estere Zavele sensacionāli kkvalificējās finālsacensībām 60 metru sprinta distancē un viņas mērķis finālsacensībās bija nostartēt sava personīgās rekorda (9.03 s) robežās. Esterei tas arī izdevās, jo tika uzrādīts rezultāts 9.04 sekundes, kas deva 26.vietu starp 29 sportistēm.

Visbeidzot Elza Lazdiņa izgāja uz starta augstlēkšanā. Elza šogad ir ļoti progresējusi augstlēkšanā un sasniegusi personīgo rekordu 1.35 metri. Diemžēl visu nedēļu pirms sacensībām Elza noslimoja un izlaida pēdējos 4 treniņus, kas atstāja arī iespaidu uz Elzas sniegumu. Šoreiz pārvarēts 1.30 metru augstums un iegūta 20.vieta no 23 sportistēm. Pēdējā mēģinājumā Elzai tikai pavisam mazliet pietrūka, lai tiktu pāri 1.35 metriem, kas būtu devis dalīto 4. – 14.vietu, bet šoreiz nekā. Jāturpina trenēties un jāgatavojas vasaras čempionātam, kurā  Elza plāno stratēt ne tikai augstlēkšanā, bet arī šķēpa mešanā.

REZULTĀTI

KSC, Dāvis Kalniņš

Leave a Reply