“Koknese sporto” 55. pasākumā noskaidroti labākie 3 pret 3 basketbolisti

21.janvāra vakarā notika trešais basketbola mēneša, bet kopumā jau 55. “Koknese sporto” pasākums, kurā dalībnieki sacentās basketbola spēlē 3 pret 3. Apmēram trīs stundu ilgumā 42 sportotgribētāji, kas sadalīti divās vecuma grupās (8. klase un jaunāki; 9. klase un vecāki; katrā grupā šoreiz tieši pa 21 spēlētājam un spēlētājai), sacentās basketbola turnīrā.

Katrā grupā tika izvēlēti septiņi komandu kapteiņi, kuri atbilstoši reitingam varēja izvēlēties sev vēl divus komandas biedrus. Augstāka vieta reitingā nozīmēja zemāku izvēles numuru un līdz ar to ierobežotāku atlikušo spēlētāju loku. Vecākajā grupā savas komandas nokomplektēja (reitinga secībā) Andrejs Grustāns, Andrejs Pavļenkovs, Dāvis Kalniņš, Ilmārs Kalniņš, Jurģis Rēķis, Mareks Koļesņikovs un Edgars Saulītis. Savukārt mazākajā grupā par kapteiņiem kļuva (reitinga secībā) Toms Škutāns, Raivo Miķelsons, Matīss Circenis, Ričards Kukrevičs, Artūrs Benuševics, Ralfs Kukrevičs un Ritvars Dekteris. Sacensības apliecināja, ka šāda izvēles kārtība ļāva izveidot līdzvērtīgas komandas, un cīņas visos sacensību posmsos bija spraigas un līdzvērtīgas.

Vispirms komandas aizvadīja grupu turnīru, spēkojoties katra ar katru astoņu minūšu ilgumā. Tādējādi katra komanda nospēlēja sešas spēles. Lielāko cilvēku konkurencē, piedzīvojot tikai vienu zaudējumu, 1. vietu izcīnīja Mareks Koļesņikovs, kurš savā komandā bija izvēlējies Evaru Geršebeku un Denisu Akulu. 2. vietā Andrejs Grustāns kopā ar Mareku Kazakovu un Raivi Voitkunski, bet 3. vietā Andrejs Pavļenkovs, Ivo Igaunis un Raivo. Savukārt mazāko cilvēku grupā 1. vietu izcīnīja Matīss Circenis, kurš savā komandā bija izvēlējies Kristeru Biti un Kristeru Beļajevu, 2. vietā Artūrs Benuševičs kopā ar Oskaru Kalnozolu un Kristeru Stičinski, bet 3. vietā, izcīnot tikpat punktus, cik 2. vieta, bet zaudējot savstarpējo spēli, Toms Škutāns, kurš komandā izvēlējās divas dāmas – Natāliju Zeicu un Aigu Kondrati.

Otrajā pasākuma daļā, ņemot vērā grupu turnīra rezultātus, šis pašas komandas aizvadīja izslēgšanas turnīru ar 10 minūšu spēles ilgumu. Šajā sacensībā komandu vietu secība mainījās abās vecuma grupās un vairākās spēlēs uzvarētāji tika noskaidroti tikai pēdējās sekundēs. Play off izspēlē lielākajā grupā triumfēja priekšacīkšu ceturtā spēcīgāka komanda – Dāvis Kalniņš, Ēriks Vilde un Haralds Cibuļskis, kas sīvā finālcīņā pārspēja Andreju Grustānu, Mareku Kazakovu un Raivi Voitkunski. Savukārt mazajā finālā par 3. vietu Andrejs Pavļenkovs, Ivo Igaunis un Raivo pārspēja grupu turnīra čempionus Mareku Koļesņikovu, Evaru Geršebeku un Denisu Akulu. Savukārt jaunākajā grupā skaistu uzvaru izcīnīja priekšsacīkšu čempioni Matīss Circenis, Kristers Bite un Kristers Beļajevs, kas finālā ar viena punkta pārsvaru uzveica Tomu Škutānu, Natāliju Zeicu un Aigu Kondrati. Mazajā finālā Ričards Kukrevičs, Ričards Lācītis un Raitis Trūba pārspēja Ritvaru Dekteri, Henriju Kalniņu un Danielu Stomu.

Pēc šīm cīņām basketbola mēneša kopvērtējumā vecākajā grupā līderos izvirzījušies Andrejs Grustāns (39 punkti), Niklāvs Vingris (33 punkti), Andrejs Pavļenkovs (30 punkti), Ralfs Eihentāls (29 punkti) un Ēriks Vilde (29 punkti), bet mazākajā grupā par favorītiem kļuvuši Toms Škutāns (52 punkti),  Raivo Miķelsons (42 punkti), Ričards Kukrevičs (33 punkti), Artūrs Benuševičs (31 punkts), Ģirts Jansons (30 punkti) un Kristers Bite (30 punkti). Basketbola punktu krājumu mēnešā kopvērtējumam būs iespējams papildināt jau nākamajā pirmdienā (28. janvārī), kad gaidāms noslēdzošais pasākums, kurā, sākot no plkst. 18.00, sacentīsimies 5 pret 5 basketbola turnīrā, kā arī noskaidrosim un apbalvosim meistarīgākos basketbola spēlētājus mēneša kopvērtējumā.

Didzis Bērziņš, KSC

 

Leave a Reply