Oskars Ozols – labākais zolmanis “Kokneses rudenī 2018”

20.oktobrī Kokneses sporta centrā otro gadu pēc kārtas norisinājās zolītes sacensības “Kokneses rudens 2018”. Šoreiz sacensībās piedalījās 35 zoles spēlētāji no plaša Latvijas reģiona. Tika pārstāvētas tādas pilsētas un novadi kā Bauska, Viļāni, Madona, Aizkraukle, Rīga, Jelgava, Kalsnava, Koknese, Viesīte, Birzgale, Birži. Veiksmīgākais un prasmīgākais šoreiz rīdzinieks Oskars Ozols, kurš aiz sevis atstāja Kalsnavu pārstāvošo Genādiju Jeršovu, bet trešā vieta koknesietim Ralfam Dūniņam.

Visi atbraukušie 35 spēlētāji kopā noformēja 9 spēles galdus, lai septiņu kārtu garumā (katra ilga 55 minūtes) cīnītos par labākā rudens zolmaņa nosaukumu. Pirmajā kārtā spēlētāji uzsāka turnīru pie izlozētā galda, bet tālākās kārtās sēdās pie tiem galdiem, kur viņus ierindoja tā brīža sniegums. Jau pēc pirmās kārtas pir pirmā galda tika Oskars Ozols, kurš tur pavadīja gandrīz visas atlikušās kārtas un spraigā 7.kārtas finālā tika garām Genādijam Jeršovam Vēl divas partijas pirms turnīra beigām Genādijam un Oskaram bija vienāds “acu” skaits, kas tajā brīdī deva uzvaru Genādijam, bet tad neveiksmīga partija kā lielajam, un šajā gadījumā arī personīgā pule, atvirzīja Genādiju uz 2.vietu gan pie galda, gan kopvērtējumā. Pēdējā partijā neviens no iepriekš minētajiem iniciatīvu neizrādīja un turnīŗs noslēdzās par labu Oskaram. Kopumā abi spēlētāji 7 kārtās savāca 33 lielos punktus, bet Oskaram bija izdevies sakrāt 96 mazos punktus, kamēr Genādijam bija savākti 90. Trešo vietu pēdējā kārtā ar lielisku sniegumu pie otrā galda nodrošināja Ralfs Dūniņš, kam kopā 29 lielie punkti. Ralfs bija labākais no 5 startējušajiem Kokneses zolmaņiem. 4.vietu ieguva Ilgvars Gritāns no Viļāniem, kurš ir visaugstākajā vietā Latvijas Zoles reitingā no visiem startējušajiem dalībniekiem – 12.vietā. Vēl no Latvijas Zoles reitinga pirmā simtnieka piedalījās Gvido Zambergs no Baldones (22.vieta reitingā, 26.vietā turnīrā), Genādijs Jeršovs (53.vieta reitingā, 2.vieta turnīrā), Andris Loginovs no Bauskas (82.vieta reitingā, 23.vieta turnīrā). Latvijas reitingā labākais no Kokneses spēlētājiem ir Egīls Baltcers, kurš ieņem 118.vietu. Pavisam Latvijas zoles reitingā punktus ieguvuši 380 spēlētāji.

Nākamās sacensības zoles spēlē Koknesē notiks 2019.gada martā, kad norisināsies ikgadējās sacensības “Kokneses zolmeistars 2019”. Paldies dalībniekiem un uz tikšanos nākamajos turnīros zolē un citos sportiskos pasākumos Koknesē!

KSC

Leave a Reply