Sportošana 12 stundu garumā Kokneses sporta svētkos

18.augustā Koknesē norisinājās Kokneses novada sporta svētki, kuros piedalīties bija aicināts ikviens sportot un atpūsties gribētājs. Pasākumā šoreiz tika plānots ļoti plaša sporta veidu programma, ka arī tika īstenota. Kopā ar sporta svētkiem notika arī pasākums “Ģimenes veselības diena”, kas tika īstenots projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/019 “Koknese – veselīgākā vide visiem” ietvaros.

Abu pasākumu sākuma laiks bija plkst. 10:00 un sakotnējais beigu laiks tika plānots uz plkst. 20:00, bet, kā jau tas bieži notiek, pasākums mazliet ievilkās un noslēdzās jau lielā tumsā mazliet pēc 22:00, tātad kopa pavisam ilga 12 stundas, kurās tika realizētas apmēram 20 sportiskas, veselīgas, izglītojošas un izklaidējošas aktivitātes.

Sporta svētku programmā tika iekļauti  4 lielie sporta veidi – pludmales volejbols (14 pāri), futbols (4 komandas), florbols (6 komandas) un strītbols (10 komandas). Pasākuma ietvaros arī notika Kokneses piedalīšanās projektā spēcīgākā pilsēta, kur no plkst. 12:00 – 13:30 jeb 90 minūtēs visi interesenti uz reižu skaitu varēja izpildīt vingrinājumu svaru stieņa spiešana no krūtīm. Koknesieši kopā pacēla 89130 kg un uzrādīja ļoti atzīstamu rezultātu, kopā pulcējot 91 dalībnieku šajā vingrinājumā. Pasākumā tika iekļauti arī citi skatāmi sporta veidi – virves vilkšana, kas pulcēja trīs stiprinieku komandas un roku laušanās, kas radīja lielu skatītāju interesi. Tāpat notika arī tradicionālās individualās sacensības – šautriņu mešana un zābaka mešana, kam šogad tika pievienotas arī tādas disciplīnas kā šaušana ar pneimatisko šauteni, tāllēkšana un 40 metru sprints. Notika arī trīs pāru sacensības, ka izrādījās diezgan populāras un katra pulcēja gandŗīz 60 dalībniekus – priekšmeta meklēšana aizsietām acīm, olu mešana un ķeršana kā arī nu jau tradicionālais akmens – šķēres – papīrs turnīrs. Dalībnieki izrādīja lielu interesi par sportiskajām aktivitātēm visas dienas garumā un netrūka arī skatitāju, kuri ar interesi vēroja svētku dalībniekus. Pat vakarā, kad jau tumsā tika aizvadītas pēdējās strītbola spēles, skatītāji joprojām atbalstīja savus favorītus.

Ģimenes vesleības dienas ietvaros notika sekojošas aktivitātes – vispirms fizioterapeites Ingas Gražules vadībā notika kopīga iesildīšanās sportiskajām aktivitātēm. Pirmsskolas vecuma bērniem notika sportiska un visaptveroša sporta nodarbība pedagoģes Daces Skopānes vadībā. Bet uztura speciāliste Gita Ignace sniedza lekciju par tēmu “Uzturs sportisko aktivitāšu laikā”. Tāpat bērniem bija pieejamas piepūšamās atrakcijas un iespēja piedalīties sporta svētku aktivitātēs bez maksas, kā arī visiem bija iespēja vērot darbībā sasniegumiem bagātus sportistus – vieglatlētus, basketbolistus un spēka sportistus. Ģimenes veselības dienas pasākumu vadīja biedrība “Kokneses sporta veterānu klubs”.

Kopumā sporta svētki un veselības diena pulcēja ap 200 dalībniekiem, kuri katrs vairāk vai mazāk piedalījās kādā no sportiskajām aktivitātēm. Arī nākamajā gadā tiek plānoti vismaz tik pat plaši svētki, veicot pielāgojumus sacensību programmā, lai apmeklētājiem būtu iespēja veiksmīgāk apvienot sportiskās aktivitātes. Kokneses sporta centrs saka lielu paldies visiem, kas palīdzēja – tiesnešiem (Dzinataram, Dāvim, Didzim, Žeņam, specigakapilseta.lv un Latvijas pauerliftinga federācijai, Tomasam, Otto, Ingunai, Baibai, AIgaram, Oskaram, Ingum, Ditai, Ričardam, Maiklam), kā arī Vitālijam par mūziku un Ingum par fotogrāfijām, kuras visas būs aplūkojamas viņa Facebook lapā – Ingus Pugacovs photography. Paldies arī “Kokneses miesniekam” par gardajām balvām un biedŗībai “Spartietis” par roku laušanās sacensību inventāru!

KSC

Leave a Reply