Kokneses pauerliftinga komandai 4 medaļas Latvijas čempionātā

Kokneses sporta centra spēka atlēti sestdien, 25.novembrī Siguldas sporta centrā, aizvadīja lieliskas sacensības Latvijas čempionātā spēka trīscīņā un komandu ieskaitē izcīnīja augsto otro vietu, piekāpjoties vien Valmieras pilsētas komandai, bet individuāli tika iegūtas 4 godalgas, viena 4.vieta un viena 7.vieta.

Sacensības uzsāka vieglākie dalībnieki. Svarā līdz 59 kg iekļauties izdevās Dāvim Kalniņam un Ērikam Krupenkinam. Piecu pieteikto dalībnieku konkurencē Dāvis uzrādīja otru pārliecinoši labāko summu – 362,5 kilogramus, tai skaitā 120 pietupienā, 65 spiešanā guļus un 177,5 vilkmē, kas nozīmē, ka kustībā no zemes pacelti vairāk nekā 3 Dāvja pašsvari. Savukārt Ēriks visu sacensību garumā sīvi cīnījās par bronzu, mainoties vietām gandrīz pēc katra veiksmīgā piegājiena. Galu galā pēdējais vārds piederēja Ērikam, kurš pēdējā vilkmes kustībā pievarēja 135 kg un savu galveno konkurentu apsteidza par 2.5 kilogramiem. Summā Ērikam 295 kg jeb 95 pietupienā, 65 spiešanā guļus un 135 vilkmē. Līdz ar to kategorijā līdz 59 kg Koknesei pirmoreiz divi pārstāvji uz godalgoto pjedestāla – Dāvim sudrabs, Ērikam bronza!

Līdzīgi sīva cīņa ar koknesieša piedalīšanos norisinājās arī svara kategorijā līdz 66 kg. Šoreiz gan Ilmāram Kalniņam pēdējā izšķirošā 182,5 kg vilkme nebija pa spēkam un nācās samierināties ar vietu uzreiz aiz goda pjedestāla. Tāpat kā gadu iepriekš Ilmārs ļoti spraigā sacensībā piekāpās konkurentam, kas trīscīņas aprindās pazīstams ar segvārdu ‘Dīdžejs’. Abi nesamierināmie pretinieki gan gada laikā krietni uzlabojuši savus rezultātus. Ilmāram šoreiz 127,5 kg pietupienā, 80 spiešanā guļus un 172,5 vilkmē, kas kopumā deva par 30 kilogramiem labāku rezultātu nekā gadu iepriekš jeb 380 kilogramus trīscīņas summā un vēl lielāku apņēmību nākamgad beidzot pastumt ‘dīdžeju’ malā no medaļu pults.

Svarā līdz 74 kg lieliski cīnījās Ritvars Kļaviņš, kuram izdevās precīzi atkārtot pirms gada uzrādīto rezultātu – 430 kilogrami summā jeb 155 pietupienā, 95 spiešanā guļus un 180 vilkmē. Sīvajā un augstvērtīgajā konkurencē šajā kategorijā tas deva 7. vietu. Salīdzinot ar gadu iepriekš, Ritvars uzlaboja rezultātus pietupienā un spiešanā, taču šoreiz nespēja pietuvoties savam labākajam sasniegumam vilkmē. Vēl dažus mēnešus pirms starta Ritvars noteikti bija gatavs vēl augstvērtīgākam rezultātam, bet aizņemtība darbā šoreiz neļāva pilnvērtīgi sagatavoties šīm sacensībām. Nav šaubu, ka savu īsto potenciālu Ritvars nodemonstrēs jau nākamgad.

Kokneses komanda ar lielām cerībām gaidīja Andreja Pavļenkova startu svarā līdz 105 kg, jo rezultāti treniņos liecināja, ka Andrejam varētu būt pa spēkam Latvijas šīs kategorijas rekords pietupienos (267,5 kg). Otrajā piegājienā pieveicis 255 kg, Andrejs trešajā pieteica jaunu Latvijas rekordu (268 kg), tomēr treniņos celtie smagumi šoreiz sacensību dienā nepadevās. 255 kg tik un tā bija labākais rezultāts pietupienā, kam Andrejs pievienoja 140 spiešanā guļus un 250 vilkmē. Kopsummā Andrejam 645 kilogrami, kas ir par 20 vairāk nekā pagājušogad, un tāpat kā gadu iepriekš sīvā cīņā iegūta 3. vieta. Sportisti no 2. līdz 4. vietai galu galā satilpa 20 kg robežās, un Andrejs medaļu nodrošināja ar veiksmīgu pēdējo piegājienu vilkmē.

Visbeidzot Didzis Bērziņš, pagājušā gada uzvarētājs svarā līdz 120 kg, šoreiz startēja svara kategorijā virs 120 kg un ieguva stabilu 2. vietu. Pietupienos Didzis uzrādīja 265, spiešanā guļus 170 un vilkmē 280 kg, summā sasniedzot 715 kg un pagājušā gada rezultātu uzlabojot par 17.5 kg. Pēdējā vilkmē Didzis pieteica pat 307.5 kg, kas ļautu uzrādīt 3. rezultātu absolūtajā vērtējumā, kur sportistu rezultātu summa tiek vērtēta pret pašu svaru. Šāds svars Didzim šoreiz izrādījās krietni par smagu un absolūtajā vērtējumā nācās samierināties ar 5. vietu, bet savā kategorijā – sudrabs.

Komandu vērtējumā koknesiešiem piecās labākajās ieskaitēs punktus deva Dāvja un Didža 2. vietas, Ērika un Andreja 3. vietas, kā arī Ilmāra 4. vieta, kas tāpat kā gadu iepriekš nodrošināja 2. vietu sīvā komandu cīņā. 1. vieta Valmierai, bet 3. Madonai.

REZULTĀTI

Informāciju sagatavoja Kokneses pauerliftinga komandas vadītājs un kapteinis Didzis Bērziņš

 

Leave a Reply