Kokneses kauss telpu futbolā aizceļo uz Pļaviņām

21.oktobrī Kokneses sporta hallē norisinājās ikgadējās sacensības telpu futbolā “Kokneses kauss”, kurās šogad piedalījās rekordliels dalībnieku skaits – 7 komandas, aptverot visnotaļ plašu Latvijas daļu. Komandu skaitā šoreiz mājnieki Koknese, ierastā kausa dalībniece Vietalva ar kapteini Kārli Beikertu ierindā, kaimiņu novadu komandas “Karjers” no Pļaviņām, “Bunda” no Aizkraukles un Skrīveriem, kā arī komandas no rietumu puses – Baldone, TFK Lats no Iecavas un “Zlatana asaras” no Rīgas. Turnīra formāts paredzēja vispirms aivadīt apļa turnīru un pēc tā 4 labākās komandas ieguva iespēju spēlēt arī pusfinālos, lai noskaidrotu uzvarētājus.

Komandām ierodoties, bija neliels šoks par to, cik labos un līdzvērtīgos sastāvos tās ir. To vēlāk arī apstiprināja spēļu rezultāti, kur lielākais rezultāts bija 5:0, kad Koknese izmantoja daudzus momentus un apspēlēja Vietalvu, bet arī šī spēle nebija viegla un katri vārti bija jāizcīna. Uzvarētāju kādā atsevišķā spēlē prognozēt bija grūti un salīdzinoši īsajā spēles laikā varēja notikt vis kaut kas. Katrā ziņā komandas demonstrēja labu ātrumu un izturību visas dienas garumā, un slodze bija tiešām liela, jo top 4 komandām kopā bija 84 minūtes spēles laika un retajai komandai uz soliņa bija vairāk par 1 maiņas spēlētāju.

Bet nu par sportiski statistisko pusi kopumā un arī par mājnieku koknesiešu veikumu. Kā jau iepriekš minēju, tad visas spēles bija spraigas un dinamiskas, tāpēc līdz pat pēdējai kārtai bija daudz nezināmo vietu sadalījumā. Šoreiz ar 7.vietu samierināties nācās ikgadējiem dalībniekiem “Vietalvai”, kuriem šoreiz bija pa spēkam paņemt punktu pret Baldoni, bet pārējās spēlēs nācās atzīt sāncenšu pārakumu. Turnīra debitantiem Baldones futbolistiem šoreiz 6.vieta ar trīs nopelnītiem punktiem par neizšķirtiem pret Vietalvu, Bundu un Zlatana asarām. Visvairāk pēdējo spēli gaidīja komanda Bunda, kam bija nepieciešams speciāls spēles iznākums, lai iekļūtu Top 4, bet tas šoreiz nepiepildījās un ar 8 punktiem 6 spēlēs bija pietiekami vien 5.vietai (uzvaras pār “Karjeru” un Vietalvu, neisķirti ar Baldoni un “Zlatana asarām”.

Visbeidzot par Top 4. Ar 3 uzvarām un 3 zaudējumiem grupu noslēdza “Karjers”, kuram tas deva 4.vietu, bet trešajā vietā ar tikpat punktiem ierindojās TFK Lats, pateicoties labākai vārtu attiecībai visās spēlēs. Otrajā vietā bez zaudējumiem grupā ierindojās “Zlatana asaras”, kuriem 3 uzvaras un tikpat neizšķirti, bet pirmie diezgan negaidīti un pārsteidzoši bija mājnieki Koknese, kuriem 5 uzvaras un tikai viens neizšķirts pret “Zlatana asarām”. Līdz ar to pusfinālos tikās Koknese pret Karjeru un “Zlatana asaras” pret “TFK Lats”.

PIrmajā pusfinālā Koknese nespēja noturēt iepriekš rādīto sniegumu, nespēja ievērot spēles plānu, klūdījās un ielaida ātrus vārtus pret Karjeru. Pēc tam jau nācās iet atspēlēties un ielaist vēl divus vārtus, kas nozīmēja, ka finālā iekļuva “Karjers”, bet mājniekiem vēl atlika cerības uz bronzas komplektu. Otrā pusfinālā savu pārākumu nodemonstrēja “TFK Lats”, kuri revanšējās “Zlatana asarām” par zaudējumu grupā un iekļuva finālā. Spēlē par trešo vietu bija līdzīgs futbols apmēram 9 minūtes, kad kādā no pretuzbrukumiem mājnieki ielaida diezgan vienkāršu un dīvainu golu, nonākot iedzinējos. Atspēlēšanās mēģinājumi bija nesekmīgi un tika zaudēti arī otri vārti un spēle noslēdzās ar 0:2 “Zlatana asaru” laba. Finālā bija ļoti spraiga un līdzīga cīņa, kas pamatlaikā neļāva noskaidrot uzvarētāju. Pēcspēles soda sitienos bija nepieciešamas 5 sērijas, lai noskaidrotu labākos un par tadiem šoreiz kļuva “Karjers” futbolisti, kamēr “TFK Lats” otro gadu pēc kārtas ierindojās 2.vietā. Par turnīra rezultatīvāko spēlētāju kļuva “TFK Lats” spēlētājs Edgars Ratkevičs, bet pa 5 vārtiem “Zlatana asaru” smailes uzbrucējam Artūram Miezītim un Kokneses bombardierim Ritvaram Kalniņam.

Vel nedaudz paanalizēšu Kokneses komandas sniegumu un paskaidrošu parastam lasītājam, kāpēc šoreiz vien 4.vieta. Kā jau esat pamanījuši, tad ilgi jo ilgi nekas par Kokneses futbolistiem nav ne rakstīts ne dzirdēts. Tas tāpēc, ka komanda kopš februāra vairs nekur nepiedalās, bet uz mājas turnīru tomēr nolēma savākties un uzspēlēt par prieku saviem līdzjutējiem, kuri jau sūtīja simtiem lūgumu vēstules ar vēlmi redzēt savus bijušos favorītus. No komandas kodola trūka divu svarīgu figūru – pirmkārt, uzbrukuma smailē iztrūka Didža Bērziņa, kurš bija aizņēmts darbā, kā arī vārtos nespēja būt viens no regiona labākajiem vārtu vīriem Egīls Baltcers, kam bija personīgas dabas darīšanas galvaspilsētā. Ierindā gan bija ātrie un veiklie Ritvars un Ilmārs Kalniņi, aizsardzības mūris Andrejs Pavļenkovs un Reinis Kuzmas, kā arī pieredzējušais veterāns Dāvis Kalniņš un jaunais basketbolists Otto Bērziņš. Vārtos šoreiz stājās universālais Niklāvs Vingris, kurš  24 stundu laikā paspēja piedalīties 3 dažādos sporta veidos, pie tam ar ļoti labiem panākumiem. Kā redzat, sastāvs jau nav nemaz tik slikts, bet ja jūs zinātu, ka spēlē pret Baldoni akmenscietais Andrejs Pavļenkovs ieguva nopietnu hamstringu traumu un vairs nespēja komandai palīdzet, tad jūs saprastu, ka komandas iespējas krietni sašaurinājas. Lai nu kā, arī bez Andreja atlikušās grupas spēles tika vinnētas pateicoties veiksmīgam spēles plānam un disciplīnai, bet izslēgšanas spēles tika aizvadītas blāvi un neizteiksmīgi, jo vienkārši nedaudz nepaveicās un pietrūka spēka.

Kā jau mājnieku puses apskatnieks, es sameklēšu pāris attaisnojumus šim galarezultātam, lai puiši tik ļoti neskumtu.

  • Komanda nebija aizvadījusi nevienu treniņu kopš 2016.gada rudens
  • Komanda nebija spēlejusi kopā kopš 2017.gada februāra
  • Vārtsargs Niklavs Vingris tikai otro reizi piedalījās šadā turnīrā
  • Turnīra vidū traumu guva komandas ilggadējais pamatsastāva aizsargs Andrejs Pavļenkovs
  • Ritvars Kalniņš nedēļas vidū bija aizvadījis smagu vieglatlētikas treniņu, kā rezultatā viņam bija ļoti smagas sāpes kājās. Ja viņš jau tāpat guva 5 vārtus, tad cik viņš būtu guvis ar svaigām kājām?
  • Nesen vīrusu bija izslimojis tehniskais un ātrais Ilmārs Kalniņš, kas nespēja parādīt pat 70% no sava labākā snieguma
  • Komandas sastavā trūka divu svarīgu rotācijas spēlētāju un līderu – Didža Bērziņa un Egīla Baltcera
  • Tikai uz turnīra pēdējām divām spēlēm ieradās visuzticamākā komandas fane B.Kalniņa, ar ko bija par maz, lai emocionāli aizvadītu visu turnīru
  • Iepriekšējā dienā lielākā daļa komandas aizvadīja ļoti smagu spēli Kokneses basketbola čempionātā
  • Komandai ļoti nepaveicās ar pirmajiem ielaistajiem vārtiem pusfinālā un spēlē par trešo vietu, ja tie netiktu zaudēti un nedaudz paveiktos, varēja rezultāts būt daudz patīkamāks.

Labi, lasot šos argumentus, varbūt nedaudz pasmaidiet un neņemat tos tik nopietni 🙂 Vienkārši, puiši nospēlēja diezgan labi, un lai viņiem nebūtu jātaisnojas preses konferencēs un intervijās par savu sniegumu, es viņus nedaudz aizstāvu jau sākumiņā, jo 4.vieta nav tā feinākā.

Katrā ziņā turnīrs visnotaļ izdevās, priecīgi bija daudzi, neapmierināto bija maz, par ko prieks, komandas bija diezgan daudz, nākamgad turnīrs notikšot atkal, tāpēc gaidīsim dalībniekus arī nākamgad un cīnīsimies visi visi par Kokneses kausu 2018.gada oktobrī! Veiksmi treniņos un turnīros, veiksmi skatītājiem un lasītājiem šajā ziemīgajā nedēļā un veiksmi visiem saldumu vākšanā Helovīna vakarā pēc apmēram nedēļas. Es jums visiem saku uzredzēšanos futbola sakarā!

Par foto paldies Linardam Iļjinam!

Otomārs Skaitlis, KSC preses daļas sporta notikumu apskatnieks

 

Leave a Reply