Lietainajā sestdienā pludmales volejbolisti aizvada Ielu sacensības

2.septembrī, vienu dienu pēc visu skolēnu ilgi gaidītā 1.septembra, Kokneses sporta centrs pasākumu kalendārā bija iekļāvis divus svarīgus sporta pasākumus – Ielu sacensību posmus futbolā un pludmales volejbolā. Šoreiz visam pa vidu iejaucās laika apstākļi, kas noteica, ka šogad dalībniekiem būs grūtāk nekā ierasts, jo līšot pilnīgi visu dienu un bez apstājas. Tā arī notika, bet kā tieši, par to sīkāk rakstā.

Pirmās sacensības bija paredzētas futbolā, bet lietus bija sabiedējis tik daudzus futbolistus, ka ieradās vien 3 spēlētāji (Andrejs Pavļenkovs, Dāvis Kalniņš un Kārlis Beikerts) un 3 skatītāji. Tā kā komandā bija nepieciešami vismaz 6 spēlētāji, tad sanāca tieši pus komanda, ar ko bija krietni par maz, lai uzsāktu sacensības. Līdz ar to sacensības tika atceltas un visi devās mājās.

Pulkstens 13:00 bija paredzēts starts pludmales volejbola sacensībām. Uz šo sporta veidu dalībnieki saradās un ar nelielu kavēšanos, kā jau ierasts, tika nokomplektēti 6 pāri, kas uzsāka sacensības mitrajās un slapjajās smiltīs. Šajās cīņās visi tika pie pilnām acīm ar smiltīm, pilnām biksēm ar smiltīm un daži arī pie pilnas mutes ar smiltīm. Smiltis bija visur – matos, drēbēs, uz sejas, ausīs, pie tam tās bija slapjas un nenoslaukāmas. Lietus nežēloja dalībniekus nemaz, jo lija pilnīgi visu sacensību laiku. Tas gan netraucēja pat dažiem skatītājiem ierasties un just līdzi sacensību dalībniekiem.

Vislabākie šoreiz pieredzējušie Kokneses volejbolisti Edgars Glāznieks un Niklāvs Vingris, kuri parādīja savas labākās kvalitātes – lieliskas pozīciju izvēles, gudras uzbrukuma izspēles un precīzu spēli uzbrukumā. Tas bija pietiekami, lai finālā pieveiktu otrās vietas ieguvējus Matīsu Petjukeviču un Kristeru Dardzānu, kam pietrūka mazliet pieredzes, lai tiktu galā ar pieredzējušākajiem sāncenšiem. Jāsaka, ka plaisa starp pirmajiem diviem un pārējiem 4 pāriem bija ļoti liela, jo spēles pret pirmajiem diviem pāriem pārsvarā bija laika pavadīšana sitot pa bumbu, nevis reāla konkurēšana par uzvaru. Tomēr spēle par trešo vietu bija ļoti aizraujoša, kur uzvarētājs noskaidrojās vien trešā seta pašā galotnē. Tajā tikās Maikls Andriksons un Mikus (uzvārds palika nezināms) pret brāļiem Ilmāru un Dāvi Kalniņiem. Pirmajā setā līdzīga cīņā ar +2 uzvarēja pirmie, bet otrajā brāļi no Bilstiņiem revanšējās. Trešajā setā tomēr precīzāki bija Maikla komandas puiši, kas atspēleja mačbumbu un pēc tam realizēja savu iespēju.

Piektie šoreiz 12.klases skolnieki – Edmunds Kaverskis un Ralfs Eihentāls, kuri spēlē par 5.vietu tika galā ar pašiem mazākajiem puišiem – tikai apmēram 1.50 metrus garajiem Kristeru Biti un Henriju Kalniņu, kuri šogad uzsāk mācības 5.klasē. Tādas lūk bija sacensības.

Nākamās ielu sacensības norisināsies jau sporta hallē. Līdz gada beigam paredzēts izspēlēt vēl trīs sacensību posmus – telpu futbolā, volejbola un basketbolā. Uz tikšanos!

Kā redzat šajā bildē, tad visi ir slapji. Par lietus daudzumu varat parliecināties bildes kreisajā pusē, kur redzams, ka 97,5% no tāllēkšanas bedres ir applūduši. Dalībnieki malači.

Teo Rakstītājs, KSC vietējo sporta pasākumu apskatnieks un analītiķis

 

Leave a Reply