Koknesieši piedalās Latvijas Jaunatnes Olimpiādē 2017

Latvijas olimpiskā komiteja sadarbībā ar sporta federācijām un Cēsu pilsētu no 7. – 9.jūlijam organizēja VII Latvijas Jaunatnes Olimpiādi. Latvijas Jaunatnes Olimpiāde ir komplekss sporta pasākums, kurā notiek sacensības 27 olimpiskajos sporta veidos un arī divos neolimpiskajos – florbolā un orientēšanās sportā.

Arī Kokneses novads ar 7 sportistu un divu treneru delegāciju piedalījās šajā lielajā sporta pasākumā. Šoreiz neizdevās tikt pie izcīnītām medalām, bet iegūta vērtīga pieredze jaunajiem sportistiem turpmākajiem dzīves gadiem. Lai gan Olimpiādes oficiālā pilsēta bija Cēsis, mūsu sportisti līdz turienei nemaz netika, jo liela daļa sporta veidu tika aizvadīti citās Latvijas pilsētās un novados, un mūsējie sacentās Ogrē, Smiltenē un Rīgā. Tieši šā iemesla dēļ Kokneses novada delegācija arī nepiedalījās atklāšanas ceremonijā.

Pirmie no mūsējiem sacensības uzsāka pludmales volejbolisti – Matīss Zaļais un Aldis Sproģis, kuri savus mačus aizvadīja Smiltenē. Piedāvājam viņu trenera Ivara Māliņa komentāru par sacensībām:

“7.-9.j.jūlijā Smiltenē, sporta kompleksā “Teperis” notika VII Latvijas jaunatnes Olimpiādes pludmales volejbola turnīrs. Olimpiādei bija akreditējušies piecpadsmit meiteņu un sešpadsmit zēnu pludmales volejbola komandas no dažādiem Latvijas novadiem un pilsētām. Pēc sacensību nolikuma novadu varēja pārstāvēt viena meiteņu un viena zēnu komanda.  Kokneses novadu šajā Olimpiādē pārstāvēja I.Gaiša Kokneses vidusskolas 10.klases skolnieki Aldis Sproģis un Matīss Krists Zaļais. Zēnu komandas tika ielozētas četrās apakšgrupās- katrā četras komandas un 7.jūlija 11:00 uz četriem laukumiem vienlaicīgi sākās Olimpiādes pirmās spēles zēniem un meitenēm. Mūsu komandai pirmā spēle nebija tā veiksmīgākā un tika piedzīvots zaudējums ar rezultātu 8:21;9:21 pret Rīgas komandu (Olimpiādes uzvarētāji). Pēc neliela pārtraukuma Kokneses komanda izgāja laukumā tikties ar Cēsu pilsētas duetu. Pirmajā setā arī tika piedzīvots zaudējums ar rezultātu 9:21. Otrajā setā pēc nelielas sportistu – trenera apspriedes un spēles taktikas maiņas tika izcīnīta uzvara ar rezultātu 21:18! Trešajā izšķirošajā setā koknesieši parādīja ļoti labu spēli un uzvarēja spēcīgo cēsinieku pāri ar rezultātu 15:11. Ar to arī pirmā sacensību diena bija beigusies. 8.jūlijā 8:00 no rīta pēdējā apakšgrupas spēlē bija jāspēlē ar Kuldīgas komandu. Diemžēl tika piedzīvots zaudējums ar rezultātu 13:21;10:21.,bet ieņemtā trešā vieta apakšgrupā ļāva Koknesiešiem turpināt sacensības. Nākošā jau bija izslēgšanas spēle, lai iekļūtu spēcīgāko astotniekā. Pretī stājās Rūjienas novada duets. Jau komandām iesildoties varēja redzēt, ka cīņa būs nopietna un pretinieki ir noskaņojušies tikai uz uzvaru. Pirmajā setā, esot iedzinēju lomā, tikai pašā seta galotne izdevās apsteigt pretinieku un uzvarēt ar rezultātu 23:21. Otrajā setā, Rūjienas novada komanda izvirzījās pārliecinošā vadībā – 18:11! Pēc pārtraukuma, atveroties otrajai elpai un parādot fantastisku spēli aizsardzībā tika panākts rezultāts 18:18!Spēles galotne bija ļoti nervoza, neviens negribēja kļūdīties, kas arī vairāk izdevās mūsu komandai un rezultātā uzvara- 21:19! Nākošajā spēlē, jau par iekļūšanu pusfinālā bija jāspēlē ar Valkas pilsētas komandu. Pirmais sets nebija tas veiksmīgākais un rezultātā zaudējums 10:21. Otrajā setā spēle izlīdzinājās un saglabāja intrigu līdz spēles beigām. Seta un arī spēles galotne Valkas komandai bija veiksmīgāka un uzvara-21:18.Ar šo spēli koknesieši no turnīra izstājās, kopvērtējumā ierindojoties piektajā vietā! Visi pludmales volejbola rezultāti apskatāmi set www.olimpiade.lv “

Līdz ar to otro Latvijas Jaunatnes Olimpiādi pēc kārtas koknesiešu pludmales volejbola pāris sasniedz ceturtdaļfinālu, pirms diviem gadiem tas izdevās Audrim Arzovam un Niklāvam Vingrim.

Vieglatlētika

Šoreiz vieglatlētikas sacensībās uz starta izgāja 4 mūsu vieglatlēti, kuri visi sacentās Ogres stadionā.  Pirmajā dienā uz starta izgāja Otto Bērzkalns, kurš piedalījās 100 metru skrejienā un trīssoļlēkšanā. Šoreiz gan Otto sacensības pārāk neizdevās, jo 100 metru priekšskrējienā tika iegūta potītes trauma, kas liedza parādīt labāko iespējamo sniegumu. 100 metros uzrādīts rezultāts 13.05 sekundes, kas bija 51.labākais rezultāts. Arī trīssoļlēkšanā Otto nespēja pietuvoties saviem personīgajiem rezultātiem un ar 10.43 metriem ieņēma priekšpēdējo 16.vietu. Lecot sava personīgā rekorda robežās, Otto būtu iekļuvis pirmajā desmitniekā.

Otrajā dienā uz starta devās trīs jaunietes – soļotājas, kuras piedalījās 3000 metru soļošanas sacensībās. Vislabākās sekmes šoreiz Megijai Čakstei, kura izcīnīja augsto 4.vietu, uzrādot sezonas ātrāko laiku U-16 vecuma grupā šajā distancē – 17:40.52. 7.vietā šoreiz ierindojās Natālija Zeica ar rezultātu 19:20.26, bet 9.vieta Elīzai Matušonokai ar 19:38.55. Pavisam uz starta izgāja un finišēja 15 sportistes. Vieglatlētus olimpiādei gatavoja un sacensībās uzraudzīja treneris Viktors Ņuhtiļins.

Visbeidzot svētdien uz starta izgāja arī mūsu pēdējā dalībniece Agnese Kroiča, kas piedalījās jātnieku sportā konkūra disciplīnā. Pavisam šajā disciplīnā piedalījās 18 dalībnieki, bet Agnese izcīnīja 8.vietu. Rezultātu blīvums tabulas vidusdaļā bija diezgan blīvs, tāpēc nelielas veiksmes gadījumā bija iespējams arī tikt olimpiskajā sešiniekā vai pat augstāk.

Kokneses novads šoreiz pie godalgām netika, bet vismaz vienu medaļu ieguva 63 novadu pārstāvji. Vislabākās sekmes, kā jau ierasts Rīgas pilsētas komandai, kura kopā ieguva 190 godalgas.

Kokneses sporta centrs izsaka lielu pateicību sportistiem un treneriem par ieguldīto darbu sagatavošanās posmā un par startiem Olimpiādē. Novēlam atpūsties pēc garās sezonas un krāt spēkus nākošajai sezonai, kura atsāksies jau pavisam drīz.

Dāvis Kalniņš, KSC

Leave a Reply