KNAČ pludmales volejbolā 2017 – 3 no 4 posmiem jau aizvadīti

Jau ceturto sezonu pēc kārtas Kokneses novadā norisinās atklātais čempionāts pludmales volejbolā, kurā aicināti piedalīties volejbolisti no visas Latvijas. Pārsvarā gan turnīros piedalās vietējā reģiona spēlētāji un spēlētājas, kas spēj rādīt ļoti kvalitatīvu volejbolu un spēles ir visnotaļ spraigas un interesantas. Šajā rakstā par to, kā līdz šim gājis šosezon un nedaudz arī ieskatīsimies iepriekšējo sezonu rezultātos.

Šosezon pirmais posms norisinājās Vecbebros 27.maijā, kad piedalījās 9 vīru pāri un 3 sieviešu pāri. Vīru konkurencē labākie bija Kaspars Greļs ar Kristu Kučinski, kuri finālā pārspēja Niklāvu Vingri un Audri Arzovu, bet trešie palika Ričards Bringa un Jānis Andrejevs. Sieviešu konkurencē pirmajā vietā ierindojās Iveta Rutkovska un Mārīe Brice, kas aiz sevis attiecīgi atstāja Vanesu Knodeļu ar Evu Tomaševsku un Aneti Sloku ar Sintiju Stivriņu.

Otrajā posmā, kas norisinājās Iršos 3.jūnijā, vīru kopvērtējumā izveidojās dubultvadība, jo Niklāvs ar Audri pieveica Iršu komandu ar Kristu Kučinski un Vladislavu Labu sastāvā. Līdz ar to abām komandām pēc diviem posmiem bija pa 11 punktiem. Tuvākie sekotāji bija atpalikuši jau diezgan krietni – pirmā posma trešās vietas ieguvēji Bringa/Andrejevs (4p)2.posmu izlaida, bet Iršu posma trešā  vieta J.Sirmais/J.Stalidzāns (4p) nepiedalījās pirmajā posmā, tādejādi 3.vietā kopvērtējumā pēc diviem posmiem nokļuva komanda Jaunie, kuras sastāvu nemainīgi veidoja Renāts Cīrulis un Raivis Pālēns, kuri kopā bija ieguvuši piecus punktus (3 Vecbebros un 2 Iršos). Atpalicība līdz līderu duetam gan diezgan paliela – 6 punkti. Savukārt sieviešu grupā uzvaras gājienu turpināja Iveta ar Mārīti, kas nostiprinājās pirmajā vietā. Pie pieciem punktiem par otro vietu tika Gerda Sedoja ar Agitu Šteinbergu, kurām šis bija pirmais posms šogad, bet trešās palika Eva ar Vanesu. Arī sieviešu kopvērtējumā pirmā vieta bija jau diezgan lielā attālumā (12 p pret 9p), bet trešā un ceturtā vieta atpalika jau vismaz 7 punktus un vairāk.

Trešajā posmā Koknesē vīru konkurencē izveidojās stabils līderis – komanda NAAV ar Niklāvu un Audri sastāvā, kas garajās cīņās tika galā ar visiem pretiniekiem un ieguva svarīgos 6 punktus. Viņu sīvākie konkurenti šo posmu izlaida (Krists gan piedalījās, bet citas komandas sastāvā). Uz trešo vietu tikmēr pakāpās komanda Veterāni, kas 4.vietai Iršos pievienoja Kokneses bronzu un ar 7 punktiem šobrīd dala trešo vietu kopvērtējumā ar komandu Jaunie – abām komandām 7 kopvērtējuma punkti. Tālāk seko Kokneses posma 2.vietas ieguvēji Sandis Sprudzāns un Vilnis Rubiķis ar pieciem punktiem. Pavisam pie punktiem tikušas 12 komandas. Sieviešu konkurencē nelielu intrigu ieviesa Gerda ar Agitu, kas Koknesē prata apspēlēt Ivetu Rutkovsku un Patrīciju Kalnozolu, kurām šoreiz 2.vieta. Trešās bija Dagmāra un Rudīte Luckānes. Līdz ar to kopvērtejumā šobrīd līderu trio ir šāds – 1.viet ar 17 punktiem Iveta/Mārīte/Patrīcija, ar 11 punktiem 2.vietā Gerda/Agita, bet trešajā vietā Eva/Vanesa.

Kā jau zināms, tad pēdējais ceturtais posms norisināsies Iršos 29.jūlijā. Šogad kopvērtējumā tiek ņemti vērā 3 labākie rezultāti no visiem posmiem un balstoties uz šo faktu, mēģināsim prognozēt kopvērtējuma vietas arī pēc pēdējā posma.

Vīru konkurencē ir diezgan skaidrs, ka par uzvarētājiem kļūs NIklāvs ar Audri, ja vien viņi pieteiksies pēdējam posmam. Šobrīd viņiem ir 17 punkti, un 17 punkti ir arī tas maksimums ko var sasniegt Iršu komanda Kaspars/Krists/Vladislavs. Tad tālāk tiek skatīts nākošais nolikuma punkts par dalību pēc iespējas vairāk posmos – tā kā Irši izlaida 3.posmu, tad viņi nevar iegūt šajā rādītājā vairak par trīs. Pat ja NIklāvs ar Audri nepiedalās pēdējā posmā, tad Iršiem nepietiks vien ar piedalīšanos, viņiem būs nepieciešama tikai un vienīgi uzvara. Un ja tas viss notiks, tad būs jāskaita jau setu attiecība, bet vai līdz tam nonāks, to mēs redzesim 29.jūlijā. Tikmēr par trešo vietu cīņa ir krietni sīvāka un teorētiski ir pat iespēja, ka Irši nenotur otro pozīciju. Trīs pāriem ir teorētiskas izredzes ierindoties trešajā un pat otrajā vietā – komandai Jaunie, komandai Veterāni un komandai Kingi. Šeit ir iespējami dažādi scenāriji, bet to ir visai daudz, tāpēc šobrīd nespriedelēsim tik tālu, bet pagaidīsim noslēdzošo posmu  un faktiskos rezultātus.

Tikmēr arī sieviešu konkurencē kopvērtējuma uzvarētājs ir diezgan skaidrs, ja vien Mārītes/Ivetas/Patrīcijas komanda ieradīsies uz pēdējo posmu. Tad Gerdai ar Agitu nebūs pat teorētisku iespēju uzvarēt. Ja tomēr pirmās uz pēdējo neatbrauc, tad Gerdai/Agitai ir obligāti jāuzvar un jācer uz labāku setu attiecību. Uz trešo vietu reālākās pretendentes joprojām ir Vanesa/Eva, bet arī citi pāri saglabā cerības uz kopvērtējuma trešo vietu. Atcerēsimies, ka kopvērtējumā pie balvām tiek pirmo sešu vietu ieguvēji gan vīriešiem, gan sievietēm. Un noteikti atceramies atbraukt 29.jūlijā uz Iršiem nospēlēt šīs sezonas pēdējo posmu.

Līdz ar to ir skaidri zināms, ka šogad par KNAČ uzvarētājiem vīriešu grupā kļūs līdz šīm nebijis čempions, bet sieviešu konkurencē pie sava trešā KNAČ titula tiks Iveta Rutkovska vai Gerda Sedoja, jo abas 2014. un 2015. gadā uzvarēja spēlejot vienā pārī. Šoreiz gan jāteic, ka krietni lielākas izredzes tikt pie trešā titula ir Iveta.

Nedaudz arī atskatīsimies uz iepriekšējo sezonu statistiku un uzvarētājiem. Zemāk esošajā tabulā esam apkopojuši komandu skaitu visos iepriekšējos KNAČ pludmales volejbola turnīros. Komandām ražīgākais gads bijis 2015., kad pavisam piedalījās 65 komandas – 48 vīriešu un 17 sieviešu, savukārt vispieticīgākais bijis 2016.gads – tikai 38 komandas – 24 +14. Pa visiem četriem gadiem kopā turnīros iesaistījušās 196 komandas – 138 vīriešu konkurencē un 58 sieviešu. Komandām ražīgākais posms bija 2015.gadā Koknesē, kad kopā bija 31 komanda (22+9), bet vismazāk komandu piedalījās 2016.gada Vecbebru posmā – 7 (4+3). Ja apskatam katra pagasta turnīru kopejo apmeklējumu, tad Kokneses posmos piedalījušās 84 komandas, Iršos 65 komandas, bet Vecbebros 47 komandas.

Teo Rakstītājs, KSC statistikas nodaļas jaunākais analītiķis

 

Leave a Reply