Aizvadītas skeitparka sacensības “Koknese Xtreme 2017”

Kokneses skeitparkā 2. Jūnijā, ap pulkstens 18:00 vakarā, norisinājās skeitparka sacensības. Sacensību sākumā nebija ļoti labi laika apstākļi, pat lija lietus, bet uz sacensību beigām laika apstākļi nedaudz noskaidrojās, tomēr saule mūs šoreiz neiepriecināja ar savu klātbūtni, bet vējš deva vaļā no visa spēka. Lai arī laika apstākļi nebija ļoti labi, šajās sacensībās piedalījās 14 braukt gribētāju un triku rādītāju.

Sacensībās bija 4 grupas – scooter, skateboard, inline un bmx , šoreiz tikai bmx grupai bija divas klases, amatieru un profesionāļu klase.

Pirmie savus trikus devās rādīt scooter grupas braucēji, viņi bija ieradušies diezgan nelielā skaitā, tikai 3 dalībnieki. Pirmo vietu ieguva daudzsološais sportists un skūterists Ričards Lācītis, kas parādīja ļoti labu sniegumu un pārliecinoši uzvarēja. Otrajā vietā palika Rainers Zelčs, kurš sīvā cīņā pārspēja trešās vietas ieguvēju Ģirtu Jansonu.

Ortie savus trikus devās rādīt skate grupas braucēji, šajā grupā bija pieteikušies vēl mazāk cilvēku nekā pie scooter grupas braucējiem. Šoreiz tikai 2 cilvēki mūs pagodināja ar ierašanos šajā grupā. Pirmo vietu ieguva Andis Ivanāns ar ļoti elegantiem trikiem, bet 2. vietā palika Krišijānis Dazītis.

Kā trešie uz rampām savus trikus devās rādīt inlaineri, šajā grupā arī bija pieteikušies tikai 2 cilvēki –  Lauris Larionovs un Daniels Driksniņš, Pirmo vietu ieguva Lauris un otrajā godalgotajā vietā palika Daniels Driksniņš.

Ceturtie uz rampām devās bmx braucēji, šajā grupā piedalījās visvairāk braukt gribētāju – 7. Trīs bmx braucēji piedalījās pie amatieru klases, bet četri pie PRO klases. Pie amatieriem pirmo vietu ieguva Elvis šumskis, kurš brauca bez ķēdes, kas likās vēl iespaidīgāk, otro vietu ieguva Lauris Osis, bet trešo Lauris Barons. Tagad par profesionāļu klasi. Pirmo vietu ieguva daudzsološais bmx braucējs Aigars Krjukovs, kurš bija pārāks par visiem citiem PRO klases braucējiem un pārliecinoši uzvarēja. Otrajā vietā palika Kristiāns Vilcāns, ar labiem un kvalitatīviem trikiem un kā trešais ierindojās Vladislavs Parhutiks, kurš sīvā cīņā uzvarēja Kristeru Baronu, kuram nācās samierināties ar 4 vietu.

Katrā grupā norisinājās arī sacensības BEST TRICK konkursā. Scooter grupā uzvarēja Ričards Lācītis, Skate grupā uzvarēja Andis Ivanāns, inline grupā uzvarēja Lauris Larionovs ar iespaidīgu lēcienu no rampas, bet BMX grupā mazliet negaidīti labākais bija Elvis Šumskis.

Kopumā sacensības norisinājās ļoti labi, lai arī laiks nebija tas labākais, mēs varējām izbaudīt sacensību norisi, bija ieradušies daudz skatītāju, daļa no tiem, cik dzirdēju, nākamajās skeitparka sacensībās arī gribēs piedalīties un parādīt, ko māk, tāpēc aicinām visus piedalīties nākamajās skeitparka sacensībās. Paldies arī pasākuma vadītājam Otto Asmusam un tiesnešiem – Adrianam, Ralfam, Reinim un Dāvim!

Ingars Kļaviņš, KSC

Leave a Reply