KSC atklātajās spēka trīscīņas sacensībās pieci uzvarētāji

Darbīgais aprīļa beigu cēliens sporta pasākumu ziņā Kokneses sporta centrā tika noslēgts 29.aprīlī ar Kokneses sporta centra atklātajām sacensībām spēka trīscīņā, kurās šoreiz piedalījās septiņi dalībnieki. Tika uzstādīti vairāki personiskie rekordi un kopumā pārstāvētas piecas svara kategorijas. Un uz sacensībām tiku uzaicināts arī es, Otomārs Skaitlis, lai rūpīgi izanalizētu sportistu sniegumu un sagatavaotu kārtīgu atskaiti par sacensībām.

Rīts iesākās pavisam amizanti (šoreiz nestāstīšu par saviem ikrīta rituāliem un darāmajiem darbiem, lai gan jāteic ka nācās izlaist rīta sauļošanos, jo drēgnais un lietainais aprīlis turpināja būt uzdevumu augstumos), par ko šoreiz parūpējās spēka trīscīņas sacensību debitants Dima Krupenkins, kas savā pilnbrieda vecumā nolēmis uzsākt nopietnākas sportiskās gaitas šajā sporta veidā. Lieta tāda, ka Dima sen nebija kalibrējis savus treniņu svarus, uz kuriem tika veikti pēdējie kontrolmērījumi, kā rezultātā sportista mērķis bija iespraukties svara kategorijā līdz 66 kg, un, lai par to būtu dubultdrošs, Dima izlaida vairākas ēdienreizes. Kāpjot uz organizatoru svariem, izrādījās, ka svars ir 69.1 kg, kas nekādīgi neļauj startēt vieglajā svarā (Dimas svara kategorija – līdz 74 kg). Vīlies par veltīgi izlaistajām iepriekšējā vakara maltītēm, Dima uzreiz metās iestiprināties ar kūpinātas vistas stilbu un 1.5 L kokakolu, lai kārtīgi sagatavotos sacensībām.

Bez jau pieminētā atlēta, sacensībām pieteicās vēl seši sportisti – pagājušā gada uzvarētājs Dāvis Kalniņš svarā līdz 66 kg bija spējis noturēt savas tauku un muskuļu šūnas iepriekšējā gada līmenī un ar 64.2 kg dzīvsvaru iesvērās vieglajā svarā. Svara kategorijā līdz 83 kg iesvērās trīs dalībnieki – bijušais Latvijas junioru rekordists vilkmē Ritvars “Kļava” Kļaviņš (77.9 kg), viņa jaunākais brālis, šovmens, topošais šķēpmetējs, orķestrants Ingars Kļaviņš (79.0kg) un trīscīņas sacensību debitants Raivis Čīma (78kg), kas par dalību nolēma vien apmēram 12 sekundes pirms svēršanās beigām. Bet tas vēl nebija viss. Ieradās arī divi smagsvari, kas šoreiz bija veikuši evolūciju uz nākamo svara kategoriju, pie tam ļoti iespaidīgi – Andrejs Pavļenkovs, kurš sāk otro treniņu ciklu visos savos sporta veidos, pēc ziemas beigās piedzīvotā vīrusa bija atkopies tīri labi – svari nomirgoja uz 114. 6 kg atzīmes. Līdz ar to Andrejs iesvērās svara kategorijā līdz 120 kg, bet pašreizējais Latvijas čempions svarā līdz 120kg, Didzis Bērziņš, ar 128.3kg iekļuva smagākajā grupā – 120kg un vairāk. Uzreiz gan jāteic, ka veselības problēmu dēļ, Didža rezultāti šoreiz krietni atpalika no viņa personiskajiem, tāpēc uzreiz aicinu izslēgt fanu pieņēmumus par strauju sportiskās formas kritumu.

Par rezultātiem. Sāksim ar vieglāko svaru. Dāvis, kas iepriekšējā gadā uzstādīja savu personisko rekordu visās disciplīnās atsevišķi un arī summā, šoreiz bija pieticīgāks un pieteiktie svari, bija zemāki kā ierasts. Pietupienā Dāvis tika galā ar 107.5 kg, uzspiesti tika 67.5 kg (jauns PR), bet vilkmē, lieki neriskējot tika pacelti 142.5 kg, kas summā deva 317.5 kg. “Principā esmu apmierināts ar rezultātu, jo šoreiz gribēju pavisam tīrus mēģinājumus, arī lieki riskēt nevēlējos, jo biju sagatavojies vien par kadiem 65%. Biju pārsteigts par vieglo vilkmi, kas neradīa nekādas problēmas un varbūt varēju arī vairāk, bet pietupienā problēmas radīja vajadzīgā dziļuma sasniegšana, jākļūst lokanākam.” – pēc mačiem teica Dāvis.

Svarā līz 74kg cīņu ar sevi un saviem 69.1 kg izcīnīja Dima Krupenkins, kas šoreiz sasniedza summā 272.5 kg. Pietupienā atzīstami 100 kg priekš iesācēja, par tehniku gan pieredzējušākie trīscieņnieki bija šaubīgi un ieteica tomēr treniņos mazliet sākumā pastrādāt ar mazākiem svariem. Spiešanā Dima pieveica 62.5 kg, bet vilkmē šoreiz sportists bija piesardzīgs un izvēlējās celt vien 110 kg un no pārējiem mēģinājumiem atteikties. Pēc apbalvošanas, noķēru Dimu uz pāris vārdiem, un viņš teica: ” Domāju, ka ļoti labi priekš pirmās reizes. Gadījās kļūda ar svariem, bet varbūt labāk tā, jo tagad tiku pie zelta, vieglākā svarā būtu vēl jācīnās. Laikam vajadzēs mazliet vairāk patrenēties, ir tomēr vietas, kurās jūtu vājumu un kuras derētu nostiprināt. Noteikti gatavošos nākamajiem mačiem. Iegūtā pieredze noteikti nāks par labu arī manā pamathobijā tautu dejās.”

Lielisku performanci svara kategorijā līdz 83 kg nodemonstrēja viens no šī brīža labākajiem trīscīņniekiem Koknesē Ritvars Kļaviņš. Ieguldījis lielu darba apjomu savā izaugsmē, Ritvars pieteica ļoti drosmīgus un pārliecinošus svarus. Pietupienā tikts galā ar 180 kg, spiešanā pārsniegti 100 kg – pacelti 102.5 kg, bet vilkmē pievarēti supersmagie 210 kg, kas summā tikai par 7.5 kg neļāva sasniegt pustūkstoša slieksni – 492.5 kg. Ritvars pēc sacensībām bija lakonisks, jo, kā Ritvars saka, tad lieki labāk nerunāt. “Esmu priecīgs par uzvaru, treniņu plāns sevi attaisno. Šobrīd gatavojos vien Latvijas čempionātam, kas notiks rudenī, ceru uz jauniem labākajiem rezultātiem.”

Ritvara uzvaru centās apdraudēt Ingars Kļaviņš, Ritvara mazais brālis, bet šoreiz tas palika nesasniegts – summā pacelti 380 kg (140 + 90 +150). Ingars praktiski visu ziemas sezonu mocījās ar dažādiem savainojumiem, kas viņu piespieda pievērsties sķēpa mešanai. Tiesa, debija šajā prestižajā vieglatlētika disciplīnā pagaidām ir izpalikusi, bet tas jau tikai laika jautājums. “Pietupiens bija labs, palīdzēja ka citi atbalstīja un uzmundrināja. Spiešanā bija baigā cīņa ar stieni, trīsreiz gandrīz sev uzmetu virsū, bet beigās kaut kā sāņēmos un arī tiesnesis ieskaitīja. Nu vilkmē jā, tur kaut kas nesanāca, varbūt tehnikas vaina (smejas – aut.piez.).” – Ingars noslēdza savu komentāru. Ingars ir pazīstams visos kolektīvos, kā kolektīva dvēsele un jautra noskaņojuma uzturētājs, tāpēc arī šoreiz ienesa nelielu uzjautrinājuma un veselīgu smieklu mirkli šajās kompaktajās sacensībās ar savu pēdējo mēģinājumu vilkmē (skatīt video). Ingars uz šo patiešām ir malacis!

Trešā vieta šajā svara kategorijā ar paceltiem 280 kg Raivim Čīmam, kas atsevišķi pa disciplīnām sasniedza šādus rādītājus – 100 pietupienā, 80 spiešana un 100 vilkmē. Pēc mačiem Raivis nebija pārāk runīgs: “Nu viegli negāja. Un laikam arī vajadzēja mazliet patrenēties. Radās nelielas bažas, lai neapdraudētu ķermeni, jo šādus svarus ikdienā nemēdzu celt.”

Tikmēr Andrejs Pavļenkovs jau pirmajā disciplīnā uzrādīja grandiozu rezultātu – pietupiens tika veiktsar 260 kg lielu papildu svaru uz pleciem. Andrejs bija ļoti saviļņots un turpināja ar 145 pieveikšanu spiešanā. Visbeidzot vilkmē Andrejs bija pazaudējis tehnikas pavedienu un arī treniņu bāze šajā vingrinājumā bija pavāja, tāpēc šoreiz tika nolemts vien izmantot vienu piegājienu ar 230 kg, kas šoreiz bija veiksmīgs. “Šoreiz biju citā svarā, jo organisms pēc aprīļa sākuma slimības prasīja ēst un daudz (smejas). Jutos ļoti labi, liels prieks par pietupienu, kur lielisks rezultāts. Vilkmē slikti iesāku un nolēmu neriskēt, būs citi mači uz kuriem varēšu sagatavoties labāk,” piebilda viens no vadošajiem Latvijas vesermetējiem.

Visbeidzot Didzis Bērziņš izpildīja savu minimālo programmu un pacēla summā 450 kg, jeb 150 kg katrā disciplīnā, tiekot pie zelta svara kategorijā virs 120 kg. “Šobrīd tomēr nav tāds ķermeņa stāvoklis, lai celtu vairāk. Ļoti patīk šis sporta veids, ceru uz gada beigām atkal sagatavoties Latvijas čempionātam, uz kuru noteikti atkal dosimies ar komandu, lai cīnītos ar citām komandām. Principā gatavošanās jāuzsāk jau tagad, bet nākas piebremzēt. Bet skatos, ka citi džeki jau sākuši labi gatavoties un ceru ka uz gada beigām būs labā formā. 128.3 kg? tas ir normāli, jo nevaru daudz skriet, tāpēc nav kur likt to, kas paliek lieks (smejas). Domāju pēc pāris nedēļām uzsākšu intensīvākus treniņus un tad lietas [ap trīscīņu] kļūs labākas.” Didzis, kā zināms ir Kokneses spēka trīscīņas komandas kapteinis un regulāri veic šo sporta veidu veicinošus pasākumus.

Paldies visiem sportistiem par piedalīšanos, atbalstītājiem Kokneses sporta centram un paipalu fermai “Ola” par balvām un arī skatītājiem. Tiksimies nākošajās KSC sacensībās (jau šo sestdien uz velo orientēšanos/rogainingu).

Otomārs Skaitlis, KSC reģionālo turnīru apskatnieks un analītiķis

 

Leave a Reply