KSC ikmēneša apskats – sportiskie sasniegumi martā

Laiks 2017.gadā skrien ļoti ātri – jau pienācis aprīlis, bērzu sulas jau iztecinātas un arī trešais ikmēneša KSC sporta apskats ir jāsāk veidot – Teo Rakstītājs tik raksta, Otomārs Skaitlis tik skaitļo un laiks skrien vēja spārniem. Bet apskats ir un piedāvājam iepazīties ar tā saturu.

Marta mēnesī netrūka dažādu sportisko notikumu un arī rezultāti mums kārtējo reizi ļauj lepoties ar Kokneses sportistu sasniegto dažādos sporta forumos. Šajā mēnesī apskatīsim lieliskos volejbolistu sasniegumus, noslēgsim slēpošanas sezonu ar LČ pēdējo posmu, palīdzēsim florbolistiem finālā, apkoposim labākos vieglatlētus martā un atskatīsimies arī uz vietējā mēroga mačiem Koknesessporta centrā. Bet tagad par visu pēc kārtas.

Sāksim ar U-16 zēnu volejbola komandu, kas paradīja savu augsto meistarības līmeni un izcīnīja Latvijas čempionu titulu U-16 vecuma grupā. Finālsacensības norisinājās Rīgā, piecām fināla komandām sacenšoties divas dienas un aizvadot viena apļa turnīru. Kokneses komanda sāka un beidza pārliecinoši, uzvarot visās četrās spēlēs – ar 3:0 tika pieveikti Rīgas volejbola skolas III komandas spēlētāji un Kuldīgas NSS spēlētāji, bet ar 3:1 pārspēti daugavpilieši un Rīgas volejbola skolas II komandas dalībnieki. Ivara Māliņa trenētajiem puišiem šis bija jau trešais pjedestāls pēc kārtas Latvijas čempionātā. Par komandas labākajiem spēlētājiem atzina Matīsu Petjukeviču un Kristeru Dardzānu, kuri ir arī Latvijas U-16 izlases dalībnieki. Šajā nedēļas nogalē volejbolisti piedalīsies arī skolu volejbola čempionāta finālā “Lāses kauss”, kur mūsējie ir vieni no galvenajiem favorītiem.

Lai gan šobrīd ziema ir devusies vasaras miegā un aiz loga dominē pavasaris, bet marta mēnesī pēdējo LČ posmu distanču slēpošanā aizvadīja Eiduku ģimenes pārstāvji, kas izcīnīja kārtējās uzvaras sezonas noslēgumā. Madonā, Smeceres silā, norisinājās noslēdzošais trešais Latvijas čempionata posms, kur notika sacensības klasiskajā solī ar masu startu. Sieviešu konkurencē Patrīcijai Eidukai uzvara 10 km distancē, bet puišiem V14 grupā pirmā vieta Edijam Eidukam 5 km distancē. Patrīcija šogad Latvijas čempionāta posmos startējusi piecās distancēs un visās guvusi uzvaras, ja ņem vērā tikai latviešu sportistu rezultātu (pirmajā posmā Patrīcijai 2. un 3.vieta, piekāpjoties vien igauņu sportistēm). Savukārt Edijam no piecām sacensībām divas pirmās vietas, divas otrās vietas un viena trešā vieta.

Līdz šim labāko sezonu aizvada arī Kokneses florbola komanda, kas šosezon sasniegusi savu līdz šim augstāko punktu – piecu spēļu supersērijā ar 3-2 tika pārspēta Tērvetes komanda, kas garantēja vietu LČ 2.līgas fināla. Fināla cīņa notiks 9.aprīlī Valmierā plkst. 17:00, uz kuru aicināti doties arī skatītāji. Florbola čempionāta līmenis pēdējos gados ir izlīdzinājies un nu jau diezgan reti ir reizes, kad kada no komandām zaudē ar lielu vartu starpību. Ja agrāk bijām pieraduši, ka mūsu puiši regulāri kadu sagrauj ar +20 vai vismaz +15, tad tagad par punktiem ir jācīnās katrā spēlē un īpaši sezonas sākumā ir smagas spēles pret nosacīti vājākām komandām. Bet neskatoties ne uz ko, puiši pirmo reizi ir iekļuvuši finālā un novēlesim viņiem iegūt zelta medaļas.

Arī vieglatlēti marta mēnesī iepriecināja ar rezultātiem – šoreiz smagais gals ar diviem Andrejiem un Otto Asmusu priekšgalā. Vesermetēji pēdējos gados ir viena no Kokneses vieglatlētikas vizītkartes neatņemamām sastāvdaļām, jo regulāri tiek gūti pjedestāli Latvijas mēroga sacensībās. Šoreiz gan augstvērtīgiem rezultātiem patraucēja sniegots laiks, bet vietas ir šādas – pieaugušo konkurencē 3.vieta Andrejam Pavļenkovam, bet U-20 grupā otrā vieta Andrejam Grustānam, bet trešā vieta – Otto Asmusam. Arī veterāni aizvadīja savus ziemas sezonas svarīgākos mačus, tiekoties LSVS. 54 sporta spēlēs vieglatlētikā telpās. Pavisam tika iegūti divdesmit pjedestāli, kas apvienotajai Kokneses un Aizkraukles komandai deva 8.vietu kopvērtējumā. Individuāli varam izcelt Annu Lulli un Jāni Gusevu, kam pa trīs uzvarām, bet Antrai Vītolai divas pirmās vietas. Ar visiem veterānu rezultātiem iespējams iepazīties šeit.

Martā Koknesē notiek nu jau tradicionālās Kokneses Zolmeistara sacensības, kurās dalībnieku skaits turpina augt no gada uz gadu un šogad sasniedza jau 25 dalībnieku robežu. Kārtējo reizi par uzvarētāju kļuva mājinieks – šoreiz tas bija viens no Kokneses vidējās paaudzes labākajiem zolētājiem Egīls “Badijs” Baltcers, kurš dominēja visa turnīra garumā un uzvarēja ļoti pārliecinoši. Uzvara ļāva Egīlam iesaistīties cīņā par piecgades zolmeistara titulu, kurš tiks izcīnīts nākamā gada Zolmeistarā. Šajā kopvertējumā gan Egīlam priekšā ir divi citi atzīstami zolmaņi – Gatis Grunšteins un Pēteris Krauklis.

Vēl noslēdzot šī mēneša apskatu, gribam atzīmēt Kokneses amatieru volejbola komandas “Koknese” sniegumu Entuziastu volejbola 2.līgas regulārajā sezonā – izcīnīta 2.vieta 9 komandu konkurencē un nodrošināta vieta izslēgšanas spēlēs.

Nākamajā mēnesī apskatīsim florbola sezonas noslēgumu, soļotāju sekmes Latvijas čempionātā un vasaras vieglatlētikas sezonas sākšanos, vietējo pasākumu aktualitātes un visu citu sportiski aktuālo. Lai jums visiem veiksmīgs un sportisks aprīlis!

Teo Rakstītājs, Otomārs Skaitlis, KSC preses nodaļas analītiķi

Leave a Reply