Aizvadītas KSC atklātās sacensības galda tenisā un novusā

Aizvadītajā sestdienā Kokneses sporta centrā norisinājās KSC atklātās sacensības galda tenisā un novusā. Šis pasākums sapulcēja plašu dalībnieku pulku. Abus sporta veidus kopā ņemot, pasākumā piedalījās 33 dalībnieki. Skaits varēja būt krietni lielāks, ja iepriekšējās dienas vakarā nebūtu norisinājies Žetonvakars I. Gaiša Kokneses vidusskolā. Skolā notikušais pasākums daudziem potenciālajiem dalībniekiem laupīja miegu un liedza ierasties, lai spēkotos ar sāncenšiem.


Sakarā ar to, ka uz sacensībām neieradās neviena sieviete, tad dalībnieki tika sagrupēti divās grupās – vīriešu un bērnu. Vīriešu grupā piedalījās 16 dalībnieki, savukārt bērnu grupā 5. Vīriešu grupa tika sadalīta divās atsevišķās grupās, katrā pa astoņiem sportistiem un no katras grupas cīņu par pirmo vietu varēja turpināt četri labākie. A grupā uzvaru izcīnīja Staņislavs Šurpickis, rādot augsta līmeņa spēli, kas palīdzēja pārliecinoši uzvarēt visus grupas dalībniekus. Otrais A grupā ierindojās Aivars Grīnbergs, trešais šoreiz Oļegs Domšarovs, bet kā pēdejais ceļazīmi uz ceturtdaļfinālu ieguva Nikolajs Salomatins. No grupas izkļūt nespēja Antons Kursītis (5.vieta), Didzis Bērziņš, kurš nerādīja savu labāko sniegumu, bet sacensībām tuvojoties noslēguma fāzei tomēr spēja izcīnīt divas uzvaras (6. vieta), Ivars Briņķis (7.vieta) un Raitis Kveska (8.vieta). B grupā tabula izskatījās nedaudz interesantāk. Jo 12 punktus, kas bija augstākais rādītājs grupā ieguva divi dalībnieki – Rihards Jēcis un Andis Novikovs, tā kā savstarpējo spēli uzvarēja Rihards Jēcis, tad tieši viņš no grupas izkļuva kā labākais, tas nozīmē, ka 2. vieta Andim Novikovam. Tālāk uz ceturtdaļfinālu ar viņiem devās Aleksandrs Ogibalovs un Aleksandrs Tvardovskis. B grupā aiz līnija palika Andrejs Česlis (5.vieta), Artūrs Baltiņš (6.vieta), Māris Grūbe (7.vieta) un Gustavs Grīslis (8.vieta). Ceturtdaļfinālos savā starpā tikās Staņislavs Šurpickis ar Aleksandru Tvardovski, Andis Novikovs ar Oļegu Domšarevu, Rihards Jēcis ar Nikolaju Salomatinu un Aivars Grīnbergs ar Aleksandru Ogibalovu. Tālāk uz pusfināliem un iespēju aizvadīt spēli savā starpā ieguva Staņislavs Šurpickis un Oļegs Domšarovs, kā arī Rihards Jēcis un Aivars Grīnbergs. Fināla spēlē par 1. vietu sacentās Rihards Jēcis pret Staņislavu Šurpicki, kurā pārāks izrādījās Staņislavs Šurpickis. 3. vietu ieguva Aivars Grīnbergs, pēdējā spēlē uzvarot Oļegu Domšarovu. 5.vieta Nikolajam Salomatinam, 6.vieta Andim Novikovam, 7.vieta Aleksandram Ogibalovam, bet 8. vietu ieņēma Aleksandrs Tvardovskis.

Bērnu grupā bija 5 dalībnieki un katrs aizvadīja spēli ar katru. Labākais pārliecinoši uzvarot visās spēlēs bija Juris Tomaševskis ar 8 punktiem. 4 punkti bija trijiem dalībniekiem, tikai pēc uzvarēto un zaudēto setu attiecības noskaidrojās, ka 2. vietu ieguva Juris Bitenbinders, bet 3. vietu un bronzas medaļu mājās aizveda vienīgā meitene šīsdienas sacensībās Eva Tomaševska. 4. vietu ieguva Mārcis Grīnbergs, bet piektais palika Rolands Jasinkevičs.


Novusa sacensības norisinājās ļoti līdzīgi, dalībnieki tika iedalīti divās grupās, bet šoreiz katrā pa 6 dalībniekiem. A grupā labākais bija Valērijs Veļčinskis, viņam sekoja Jurijs Jelagins, 3. vietā Vladimirs Glods, tā pat ka galda tenisa sacensībās no katras grupas tālāk tika 4 labākie, A grupā 4. vieta atvēlēta Kalvim Vaivadam. Uz ceturtdaļfināliem, sliktākas punktu attiecības dēļ, netika Jorens Glods, bet grupā pēdējo vietu ieņēma Aigars Blindsons. B grupā 1. vietu izcīnīja Raivis Audjukevičs, 2. vieta Dāvim Kalniņam, 3. vieta Ralfam Dūniņam un 4. Jānim Rudzītim, no B grupas izkļūt nespēja Dzintars Spurītis un Ēriks Vilde. Pēc ceturtdaļfināliem tālāk tika Kalvis Vaivads, Vladimirs Glods, Valērijs Veļčinskis un Jurijs Jelagins. Finālā sacentās Vladimirs Glods pret Juriju Jelaginu, pārliecinošu uzvaru izcīnīja Vladimirs Glods. Cīņā par trešo vietu spēli aizvadīja Kalvis Vaivads un Valērijs Veļčinskis, kurā pārāks izrādījās Kalvis. 5. vieta šoreiz Dāvim Kalniņam, 6. vieta Raivim Audjukevičam, 7. vieta Ralfam Dūniņam un 8. vieta Jānim Rudzītim.

Gustavs Grīslis, KSC

Leave a Reply