Paļskim atkārtots PB un 4.vieta LČ

11.februārī Valmierā notika Latvijas čempionāta vieglatlētikā telpās U18 un U20 grupām otrā sacensību dienā, kurā uz starta izgāja U20 trīssoļlecējs Alens Paļskis. Alens pēdējā lēcienā atkārtoja savu personīgo rekordu un izcīnīja 4.vietu.

Sākotnēji sacensībām bija pieteikušies 6 dalībnieki, bet sacensību dienā bija palikuši vairs tikai četri, pie tam, ņemot vērā personīgos rekordus, paši spēcīgākie. Sacensībās uzvarēja Rihards Pūķis no Iecavas ar 14.26 metriem. Rihards ir vadošais horizontālo disciplīnu atlēts U20 vecuma grupā šobrīd, jo izcīnīja uzvaru arī tāllēkšanā un pērn abās pieminētajās disciplīnās piedalījās arī Eiropas U18 čempionātā. Otrais šoreiz Tomass Rudītis no Ventspils ar 13.58 metriem, bet trešais augumā raženais Ņikita Kaseckis no Ludzas ar 13.47 metriem. Alens Paļskis savā labākajā mēģinājumā aizlēca 12.89 metrus, atkārtoja savu pērn Jelgavā sasniegto personīgo rekordu un izcīnīja 4.vietu, kas ir viņa labākais sasniegums Latvijas čempionātos. Vairāk konkurētspējīgu trīssoļlēcēju Latvijā U20 vecumposmā šobrīd diemžēl arī nav… Varbūt kaut kur ir, bet tad slēpjas 🙂

Protams, ka vienmēr gribas gūt medaļas un uzstādīt grandiozus rezultātus, bet vajag arī novērtēt to, kas ir sasniegts, jo arī tas nav nācis pats no sevis, bet gan grūta treniņu darba rezultātā. Pats sportists pēc mačiem galīgi nebija apmierināts ar iespēto, jo ļoti gribējās beidzot tikt pāri 13m atzīmei. Tika izdarīti secinājumi, kas ir jāuzlabo, ar kādiem līdzekļiem un motivācija ir turpināt cītīgi strādāt, lai vasarā rezultāts būtu tāds, kā sportists pats vēlētos (saprāta robežās). Pie noteiktiem treniņiem, tas ir reāli sasniedzams un novēlēsim jaunajam sportistam, lai viss izdodas.

Alens ikdienā apgūst vieglatlētiku Aizkraukles novada sporta skolas Kokneses filiālē pie trenera Dāvja Kalniņa.

Alens (pa labi) skolas basketbola komandas sastāvā

KSC

Leave a Reply