Birkāne pirmā, Cīrulis trešais jaunatnes trīscīņā Valmierā

13. un 14.augustā Valmierā tika aizvadītas Prezidenta balvas sacensības jeb Baltijas komandu čempionāts vieglatlētikā pieaugušajiem, bet 13.augustā dienas pirmajā pusē notika arī Valsts Prezidenta jaunatnes balvas izcīņa, kurā vieglatlētikas trīscīņā (200m, tāllekšana, bumbiņas mešana) piedalījās 2009. un 2010. gadā dzimušie bērni.

Četri jaunie sportisti no Kokneses arī devās uz šīm sacensībām, lai cīnītos par uzvarām un uzstādītu jaunus personīgos rekordus. 2009.gadu konkurencē uz starta izgāja Kadrija Amanda Birkāne un Elizabete Kalniņa, 2010.gadu grupā zēniem startēja Reinis Cīrulis, bet šajā pat grupā meitenēm – Valērija Kovaļevska. Visi iepriekš nosauktie jaunie sportisti ikdienā vieglatlētiku apgūst Aizkraukles novada sporta skolas Kokneses filiālē pie trenera Dāvja Kalniņa.

Kadrija Amanda Birkāne šogad jau vienu daudzcīņu taisīja, startējot LČ sešcīņā U14 grupā Preiļos, kurā guva jau pirmo pieredzi šāda tipa sacensībās ārpus mājas [Kokneses] stadiona. Tas viņai ļāva būt emocionāli gatavākai, kas arī bija redzams pēc tam rezultātos. Kadrija izcīnīja sacensībās uzvaru kopvērtējumā 11 dalībnieču konkurencē, bet individuāli viņai 1.vieta tāllēkšanā (4.52 metri PB), 3.vieta bumbiņas mešanā (39.00 metri PB) un 3.vieta arī 200 metru skrējienā ar III sporta klases rezultātu – 30.16 sek. Tas kopā Kadrijai deva 7 punktus, bet otrās līdz ceturtās vietas ieguvējas sakrāja pa desmit punktiem.

Elizabete Kalniņa kopvērtējumā izcīnīja piekto vietu, summā iegūstot 14 punktus. Tāllēkšanā Elizabetei 6.vieta ar 4.05 metrus tālu lēcienu, bet bumbiņas mešanā iegūta 1.vieta ar lielisku rezultātu – 50.27 metri (otrās vietas ieguvējai I.Kauliņai no Ogres 42.74 metri). Ar šo rezultātu Elizabete apliecināja, ka ir viena no vadošajām sportistēm savā vecuma grupā bumbiņas mešanā un šķēpa mešanā valstī un viņas sudraba medaļa šķēpmešanā Latvijas čempionātā Tukumā bija likumsakarīga. 200 metros Elizabete finišu sasniedza pēc 32.99 sekundēm.

Pie trofejas par trešo vietu 2010.gadā dzimušo zēnu grupā tika Reinis Cīrulis. Trīscīņu sportists iesāka ar 7.vietu bumbiņas mešanā, uzrādot rezultātu 28.67 metri. Pēc tam gan Reinim veicās daudz labāk un tika sasniegti vēl divi personīgie rekordi – tāllēkšanā iegūta 2.vieta ar 4.27 metrus tālu lēcienu, bet 200 metri veikti 30.69 sekundēs, kas arī bija dienas otrs labākais laiks. Summā Reinim 11 punkti un godam izcīnīta vieta uz goda pjedestāla. Šajā grupā pavisam startēja 16 dalībnieki.

Visplašāk pārstāvēta bija 2010.gadā dzimušo meiteņu grupā, kurā kopā piedalījās 27 dalībnieces. Koknesiete Valērija Kovaļevska izcīnīja 7.vietu kopvērtējumā. Individuāli pa disciplīnām Valērijai šādas vietas – 11.vieta tāllēkšanā ar 3.75 metriem, 3.vieta bumbiņas mešanā ar 31.09 metriem un 8.vieta 200 metros ar 31.69 sekundi.

Ar šīm sacensībām arī oficiāli tiek noslēgta 2021.gada vasaras vieglatlētikas sezona Latvijā. Nākamā sezona atsāksies ar sacensībām septembrī. Veiksmi un veselību visiem sportistiem, treneriem un līdzjutējiem nākamajā sezonā!

REZULTĀTI

Foto: Jānis Ukass, valmiera.lv, kā arī personīgais arhīvs

KSC

Leave a Reply