Beķere un Kalniņš startē Prezidenta balvas izcīņā

Piektdien un sestdien Valmierā notika Valsts Prezidenta balvas izcīņas sacensības jeb Baltijas komandu čempionāts vieglatlētikā pieaugušajiem, kurā piedalījās arī divi Kokneses vieglatlēti. Trīssoļlēcējs Dāvis Kalniņš startēja valsts izlases sastāvā trīssoļlēkšanā, bet soļotāja Gundega Beķere izgāja uz starta 5000 metru soļojumā kā individuālā pārstāve.

Trīssoļlēkšana Latvijā šobrīd piedzīvo diezgan pagrūtus laikus un pēc tam, kad pērn aktīvās sporta gaitas izbeidza Elvijs Misāns, tikai juniors Edvīns Hadakovs ir spējis lēkt tālāk par 15 metriem. Vēl trakāk, tikai 4 (!) trīssoļlēcēji šosezon tikuši pāri 14 metru atzīmei – D.Kalniņš 14.50m, R.Smilga 14.18, I.Kalniņš 14.15m, M.Grantiņš – 14.10m.

Sākotnēji startam tika plānoti Misāns un Hadakovs, bet tā kā Misāns ir prom, tad uzaicinājumu startēt saņēma Dāvis, kurš šosezon ir bijis trešā labākā rezultāta īpašnieks ar Māra Bružika kausā sasniegtajiem 14.50 metriem. Bez Kalniņa un Hadakova Lietuvas un Igaunijas izlašu rindās bija lecēji ar labiem personīgajiem rekordiem. Tā, piemēram, Igaunijas izlases rindās startēja Jāks Jonas Udmae, kam personīgais rekords ir 16.36 metri, bet otram igaunim Igoram Morozovam šogad izcīnīta bronza Eiropas U20 čempionātā ar 16.14w metriem. Arī abi lietuviešu trīssoļlecēji bija lekuši tālāk par 15 metriem. Līdz ar to bija diezgan paredzami, ka Dāvis, visticamāk, ierindosies sestajā vietā.

Savā labākajā ieskaitītajā mēģinājumā Dāvim 14.21 metri. Ceturtais un piektais mēģinājums padevās tālumā nedaudz virs 14.50 metriem, bet dažus centimetrus pārkāptais atspēriena dēlītis abas reizes lika sacensību vecākajam tiesnesim pacelt sarkano karogu un mēģinājumus neieskaitīt. Ar rezultātu virs 14.50m Dāvja vieta sacensību protokolā izskatītos daudz pieklājīgāk, bet šoreiz gandrīz veterānu vecumu sasniegušajam vieglatlētam pieticīgāks rezultāts. Sacensībās ar 15.40 metriem uzvarēja lietuvietis Paulus Svarauskas, otrais Viktors Morozovs no Igaunijas, bet bronzu pēdējā lēcienā izrāva Edvīns Hadakovs ar 15.16 metriem.

Gundega Beķere lietainajos laika apstākļos devās 5000m soļojumā un uzrādīja laiku 31:33.48. Šis rezultāts 15 gadus vecajai sportistei deva sesto vietu, un kā atzina viņas treneris Viktors Ņuhtiļins, tad sportiste ir izpildījusi uzdoto uzdevumu un nostartējusi labi.

REZULTĀTI

KSC

Leave a Reply